آکاایران: دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره با ۸ ترفند حرفه ای!

ترفندهای دکوراسیون: شاید در نگاه اول داشتن اتاق خوابی فاقد پنجره بسیار کسل کننده و ناراحت کننده باشد و تصور کنید باید چنین فضایی را تبدیل به انباری کنید! اما باید بگوییم که با چند ترفند ساده و ماهرانه به سادگی می توانید اتاق خواب فاقد پنجره ی خود را تبدیل به فضایی پویا، سرزنده و با نشاط کنید. کافی است با آکا ایران همراه باشید تا با هم ایده ها و ترفندهای دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره را با شما در میان بگذاریم با ما همراه باشید.

آکاایران: دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره با 8 ترفند حرفه ای!

ایجاد پنجره مجازی در اتاق خواب فاقد پنجره

اولین ایده و ساده ترین ترفند برای جذاب کردن اتاق خواب فاقد پنجره ایجاد یک پنجره ی مجازی و القای حس پنجره به فضای اتاق خواب تان است این کار به لحاظ روانی فضای دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره ی شما دلباز تر جلوه می دهد،حتی می توانید برای پشت این پنجره ی مجازی یک تصویر از طبیعت در نظر بگیرید و ظاهر دکوراسیون خود را متفاوت کنید.

دکوراسیون اتاق خواب بدون پنجره با 8 ترفند حرفه ای! دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از پرده های بلند در اتاق خواب فاقد پنجره

با استفاده از پرده های بلند در محل فرو رفتگی های دیوار هم می توانید حس پنجره را در خانه فاقد خود ایجاد نمایید و عمق و بعد خاصی به فضای دکوراسیون خود ببخشید. حتی می توانید خلاقیت بیشتری در این زمینه به خرج دهید و با استفاده از پرده های نقش دار و نورپردازی مناسب این احاس را به واقعیت نزدیک تر کنید درست همانند تصویر بالا.

 دکوراسیون اتاق خواب بدون پنجره

دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره با درهای شفاف

وقتی اتاق خواب شما فاقد پنجره است و از منبع نوری طبیعی برخوردار نیستید پس بهتر است در کنار نور مصنوعی به نحوی نور طبیعی را به دکوراسیون خود مهمان کنید با استفاده از درب های شفاف به سادگی می توانید نور طبیعی را از سایر بخش های دکوراسیون خود به اتاق خواب فاقد پنجره خود بیاورید.

 خانه بدون پنجره

استفاده از پنجره های بالای درب ها 

اتاق خواب بدون پنجره

استفاده از دیوار شفاف در اتاق خواب فاقد پنجره

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما به سادگی می توانید دیوار تیغه ای بین اتاق خواب با سایر فضاهای خود را تبدیل به دیوار شفاف کنید و یا حتی برای آن پنجره داخلی تعبیه کنید با این کار به سادگی می توانید نور طبیعی را به دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره خود بیاورید و ظاهر ویژه ای به دکوراسیون خود ببخشید.

نورپردازی مناسب در دکوراسیون اتاق فاقد پنجره

نور پردازی یکی از مهمترین عوامل در دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره است چرا که بخش عمده ای از نور فضای شما توسط نور مصنوعی تامین می شود بنابراین باید نور پردازی شما به نحوی باشد که فضای شما را گرفته و محدود نشان دهند، سقف تان را بلندتر و ظاهر اتاق خواب تان را دلبازتر نشان دهد بهترین کار قرار دادن لامپ های نئونی دور تا دور اتاق خواب روی سقف است. توجه داشته باشید که در دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره نباید هیچ نقطه از اتاقتان از بقیه قسمت ها تاریک تر باشد چرا که این ویژگی به دلگیر بودن اتاقتان را بیشتر می کند.

نورپردازی نقطه ای برای اتاق خواب فاقد پنجره

تعبیه کردن چند منبع نوری در جایی که در دید دیگران نیست باعث می شود تا نور به صورت غیرمستقیم وارد اتاق شده و این دقیقا همان حس و حالی است که پنجره ها در فضا ایجاد می کنند. می توانید این منابع نوری را بین تیرچه های افقی در سقف، پشت مبلمان اتاق (مثلا پشت کاناپه)، و یا در فضای کناری یک کتابخانه نصب کنید تا نور ایجادشده حس و حالی رمزآمیز به دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره شما اضافه کند.

 ترفندهای دکوراسیون

استفاده از رنگ های روشن در اتاق فاقد پنجره

یکی دیگر از ترفندهایی که با کمک آن می توانید دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره ی خود ر دلبازتر و جذاب تر کنید استفاده از رنگ های روشن برای فضای اتاق خواب تان است این کار به روشن تر دیده شدن فضای اتاق خوابتان کمک می کند و ظاهر آن را از حالت گرفته و کسل کننده به فضایی دلباز تبدیل می کند. توجه داشته باشید که حضور آینه و سطوح صیقیلی نیز کمک شایانی به دو چندان شدن نور فضای اتاق خواب فاقد پجره ی شما می کند و ظاهر خاصی به آن می بخشد.

اگر فکر می کنید که برای دکوراسیون اتاق خواب فاقد پنجره تان ایده های منحصر به فردی دارید از طریق دیدگاه های پایین همین صفحه با ما و سایر دوستداران آکا ایران به اشتراک بگذارید.

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com