آکاایران: ۷ راه برای داشتن مرتب ترین کابینت ها !

ترفندهای دکوراسیون: ممکن است در زمان تعویض کابینت های آشپزخانه تان، فکر کنید که مشکلات شما در نظم دادن به وسایل آشپزخانه حل شده است. شاید حتی در ذهنتان ردیفی منظم از ادویه ها و بسته های ماکارانی را ببینید که منتظر هستند تا وارد قابلمه شوند و تبدیل به چیزی خوش مزه شوند.

واقعیت این است که این کابینت در آینده ای نزدیک ممکن است تبدیل به جایی شلوغ و بی نظم شود و چیزی جز ناامیدی و شرمندگی برای شما به بار نیاورد.

۱. یک قفسه مختص به ادویه جات در آشپزخانه نصب کنید. کابینت های کشویی خیلی عالی هستند، اما ادویه ها در چنین کابینت هایی گم می شوند چراکه پشت سر هم قرار می گیرند، فضا را هدر می دهند، و نمی توان همه آن ها را یک جا دید. برای حل این مشکل، یک قفسه را در قسمت در کابینتی به شکل بالا نصب کنید، این کار پیدا کردن ادویه جات را برایتان خیلی راحت تر خواهد کرد.

 

 کابینت

۲. مواد ضروری را در دید قرار دهید. از جایی که جعبه های مواد غذایی مخصوص صبحانه در این قفسه قرار گرفته اند حدس می زنم که کودکان این خانه هر روز به سراغ این جعبه ها می روند. به همین خاطر از این ایده استفاده کنید و سعی کنید، کابینت های آشپزخانه را بر اساس میزان استفاده افراد خانواده تان از مواد غذایی نظم بدهید.

غلات، ماکارانی، و دیگر مواد پر استفاده را در قفسه هایی که در دید هستند قرار دهید و مواد دیگر را در جایی که زیاد در دید نیستند قرار دهید.  

 

 قفسه ادویه جات

۳. محفظه های بهینه. اگر برای اولین بار است که مشغول نظم دادن به کابینت هایتان هستید، احتمالا به این فکر می کنید که همه مواد ریختنی باید دارای یک محفظه دردار باشند، بنابراین محفظه های مختلفی با اندازه های مختلف را می خرید. اما اشتباه بزرگی است زیرا در واقعیت فقط از دو اندازه از این محفظه ها را استفاده خواهید کرد: بزرگ و متوسط.

غیر از این مسئله من به این فکر کنید که چه موادی قرار است داخل این محفظه ها روند در غیر این صورت بسیاری از محفظه ها به کار نخواهند آمد چراکه اندازه آن ها مناسب مواد غذایی نیست.  
به عکس بالا دقت کنید و از محفظه ها فقط برای موادی استفاده کنید که بسته بندی مناسبی ندارند و باید تازه و منظم بمانند. 

 

 ظروف ادویه جات

من هم چنین به شکل محفظه هایی که می خواهید به آشپزخانه اضافه کنید فکر می کنید. ممکن است عاشق محفظه های شیشه ای دهن گشاد باشید، اما محفظه های مستطیلی باریک مانند محفظه های موجود در عکس بالا مناسب تر و کاراتر هستند و می توان آن ها را خیلی منظم در داخل کابینت ها قرار داد.

 

طبقه بندی کابینت ها

۴. استفاده از برچسب های دلپذیر. تا به حال برایتان پیش آمده که یکی از کابینت ها را بیرون بکشید و به دنبال مثلا یک ماده سفیدرنگ بگردید و مجبور باشید همه مواد سفیدرنگ اعم از نشاسته، آرد، و شکر را امتحان کنم تا از چیزی که به دنبال آن می گردید مطمئن شوید. من همه این مواد را در کنار هم قرار دهید و با برچسب های زیبایی مانند برچسب های بالا آنها را مشخص کنید.

 

۵. از سبدها استفاده کنید. اگر سیب زمینی و پیاز ها را در سبد مشخصی قرار نمی دهید و آن را با نایلون نگهداری می کنید این کار باعث می شود زود تر کهنه شوند و هر بار استفاده از آنها آشپزخانه را کثیف می کند. سبدهایی مانند سبدهایی که در عکس بالا می بینید محفظه های بسیار خوبی برای نگهداری از چنین موادی هستند و از کپک زدن آن ها جلوگیری می کنند.

 

۶. وسایلی که شکل زشتی دارند را در قسمت های پایین قرار دهید.آیا جستجو برای یک قوطی کنسرو یا اسنک در خانه تان منجر به ریخت وپاشی عظیم از چیپس ها، قوطی ها، و دیگر مواد غذایی می شود. با منتقل کردن این نوع مواد به طبقات پایین کابینت ها، مانند عکس بالا، می توان آن ها را از زاویه بالا نگاه کرد و فاقد ریخت وپاش یکی از آن ها را انتخاب کرد.

 

 ترفندهای دکوراسیون

۷. به فکر باشید. الهام بخش ترین کابینت هایی که دیده ام هیچ کدام مملو از اسنک ها و کنسروها نبوده اند. بنابراین هنگام نظم بخشی دوباره به کابینت ها فقط مواد فاسدشدنی را جابه جا نکنید، بلکه چیزهایی که بیش از حد از آن ها خریده اید را یادداشت کنید و در خریدهای بعدی دیگر از آن ها نخرید.
با رعایت این نکات وقتی از خرید از سوپرمارکت به خانه می آیید، نه تنها می دانید که باید مواد غذایی خریداری شده را کجا قرار دهید بلکه می دانید در کدام محفظه و چگونه باید آن ها را در کابینت قرار دهید.

اگر می خواهید آشپزخانه شما هم در آینده مانند عکس بالا باشد همین حالا به فکر باشید. ایده های خود را با ما در میان بگذارید.

 

تبلیغات
هنری ماندگار از جنس چوب
الان چی می چسبه !
<>
.

منبع : chidaneh.com