آکاایران: همه چیز درباره ۳ معمار جوان ایرانی!

معماران برجسته: شما چقدر با معماران و طراحان برجسته گوشه و کنار شهرتان آشنا هستید؟ سبک کاری کدام معمار برجسته کشور را می پسندید؟ برای بازسازی ، معماری و یاساخت و سازهای کوچک و بزرگ فضاهای زندگی و کار خود چند درصد به متخصصان کارآزموده این حوزه رجوع می کنید؟ حقیقت این است که گاهی به دلیل برجسته بودن و نوع سبک کاری معماران بزرگ آنها را دور از دسترس می دانیم و به افرادی که صرفا در زمینه ساخت و ساز سبکی بازاری و منفعت طلبانه دارند، رجوع می کنیم و در نهایت شاهد ساختمان هایی بی هویت در گوشه و کنار شهرمان هستیم. «طراح ماه» سعی دارد در آکا ایران شما را با این عزیزان و سبک کاری شان بیشتر آشنا کند. با این مطلب همراه باشید. 

چه کسانی هستند؟

 • رضا مفاخر:
  تحصیلات: فارغ التحصیل رشته ی کارشناسی معماری از دانشگاه تربیت مدرس
  موسس و مدیر دفتر معماری زما
  موفق به کسب جوایز متعدد معماری در مسابقات معتبر داخلی 
 • بهروز شهبازی:
  تحصیلات: کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه هنر اصفهان
  موسس و مدیر دفتر معماری پیرامون
  موفق به کسب جوایز متعدد معماری در مسابقات معتبر داخلی 
 • ساناز قائم مقامی:
  تحصیلات: کارشناسی ارشد رشته معماری از دانشگاه هنرهای دلپذیر تهران 
   از موسسان دفتر معماری مدام
  موفق به کسب جوایز متعدد معماری در مسابقات معتبر داخلی

همه چیز درباره 3 معمار جوان ایرانی! معماران برجسته
مهندسین مشاور م...

چه سبکی دارند؟ 

رضا مفاخر: امروز مشخصا نمی توان مرز مشخصی برای سبک های هنری تعیین کرد اما اگر بخواهم رویکردی را در زمینه طراحی بیان کنم می توانم بگویم شاخصه طرح هایم، مفهوم گرایی و فرم گرایی است. 

 معماری
 معماران برجسته
دفتر معماری پیرامون

بهروز شهبازی: آنچه بیشتر از پایبندی به سبکی مشخص با الزمات فرمال و تکنیکی اهمیت دارد، دستیابی به صفاتی است که به نظر ما در هر پروژه معماری (اگرچه گاه با شیوه هایی متفاوت) هدف نهایی طراحی است. در اینجا می توان به طور مشخص از هماهنگی محصول نهایی با نوع زندگی و تناسب آن با اندازه های سرزمینی که در آن سکونت داریم (فرهنگی، اقلیمی و ...) به عنوان چکیده ای از همان صفات نام برد. 

 معماران ایرانی
 ساناز قائم مقامی
گروه معماران مدام

ساناز قائم مقامی: ما در شرکت مدام بیش از اینکه درگیر سبک ها باشیم به دنبال یافتن پاسخ درست و منطقی به مساله فضای زندگی هستیم. در مدام بر این باوریم که پژوهش همیشه آغاز هر پروژه است.

 رضا مفاخر
همه چیز درباره 3 معمار جوان ایرانی! معماران برجسته
مهندسین مشاور م...

دیدگاهشان در رابطه با معماری چیست؟ 

رضا مفاخر: معماری داخلی بخشی از معماری است که با مقیاس انسانی تعریف می شود و جزییات و طراحی ها در ارتباط با رفتارهای مصرف کننده شکل می گیرد. در دیدگاه دیگر معماری داخلی بخشی از طراحی است که معمار با آن فضاهایی طراحی و خلق می کند که استفاده کننده از فضا مدام در تجربه فضایی نوین و پویا قرار می گیرد. 

 دفتر معماری مدام
 معماران برجسته
دفتر معماری پیرامون

بهروز شهبازی: در معماری معمولا با مسائل مشابهی سروکار داریم که به صورت های گوناگونی ظهور می یابند. رویکرد ما در برخورد با این مسائل، تلاشی است در جهت یافتن راه حل هایی کارآمد و قابل تعمیم. چنین رویکردی نیاز به پرهیز از خودبزرگ بینی و خودکم بینی به طور توامان دارد؛ چراکه اولی منجر به بلندپروازی های زیبایی شناسانه و کانسپت محور و دومی نیز موجب همراهی بی اثر با شرایط موجود می شود. حال آنکه به نظر می رسد سکونت بهتر زمانی حاصل می شود که الگوهایی پیشرو و متناسب با زندگی مطلوب مردم (فارغ از دغدغه های شخصی معماران) در معماری رشد کند. به این ترتیب ما به تدریج در شهرها، محله ها و خانه هایی زندگی خواهیم کرد که حاصل هم افزایی تجربیات معماران در پاسخ به همان مسائل مشابه با صورت های گوناگون است.

بهروز شهبازی
 ساناز قائم مقامی
گروه معماران مدام

ساناز قائم مقامی: به نظر من معماری داخلی کیفیت فضای کار، تفریح و زندگی را تعریف می کند که این تعریف در نهایت روی کیفیت زندگی هر فرد و در نتیجه جامعه تاثیر می گذارد. 

مجله منزل :شماره ۹۹ آبان ماه ۱۳۹۵

۷۰۰۰تومان

مطلب طراح ماه از مجله منزل برای شما انتخاب شده است. برای خواندن مطالب جذاب دیگر و دیدن دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی های خوش ذوق، می توانید این مجله را از کیوسک های روزنامه فروشی یا فایل فشرده ی آن را از سایت طاقچه تهیه نمایید.

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
تجربه یک خواب رویایی!
<>
.

منبع : chidaneh.com