آکاایران: ۷ روش گرم کردن خانه فاقد وسایل گرمایشی!

خانه داری: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در فصل سرما با وجود استفاده از لوازم گرمایشی بازهم احساس سرما می کنید و فضای خانه ی شما به طور مطلوب گرم نشده است و بالا بردن درجه ی سیستم های گرمایشی تنها منجر به اتلاف انرژی در فضای داخلی شما شده است. برای حل این مشکل باشد از ریشه اقدام نمایید و با جایگزین کردن روش های گرم کردن خانه به جای استفاده از وسایل گرمایشی به سادگی می توانید فضای خانه ی خود را گرم نمایید،پس با این مطلب همراه باشید تا با هم با روش های گرم کردن خانه فاقد وسایل گرمایشی بیشتر آشنا شویم.

روش های گرم کردن خانه
پرده کرکره سان ...

بستن منافذ و مجراهای ورودی هوا

اولین روش گرم کردن خانه فاقد وسایل گرمایشی اطمینان از بسته بودن تمام درب و پنجره ها ست، توجه داشته باشد که تمام مجراهای ورودی و خروجی هوا مانند کانل کولر، تمام درب و پنجره های موجود در خانه بسته و کاملا چفت باشند و هیج منفذی نداشته باشند. درصورت وجود منفذ با کمک درزگیرهای درب و پنجره این مجراها را مسدود نمایید. حتی می توانید دریچه ی کولر را با ورق های آلمینیومی بپوشانید تا مانع از خروج گرما و نفوذ سرما شوید.

روش های گرم کردن خانه
پرده کرکره سان ...

گرم کردن خانه با استفاده از پرده های ضخیم

با تغییر فصل باید دکوراسیون خانه ی خود را مطابق با تغییرات آب و هوایی تغییر دهید، برای گرم تر کردن خانه پرده های ضخیم و تیره را جایگزین پرده های نازک تابستانی کنید و تا عایق خوبی برای نگه داشتن هوای گرم خانه ی شما باشد.

7 روش گرم کردن خانه بدون وسایل گرمایشی! خانه داری
 روش های گرم کردن خانه بدن وسایل گرماشی
فروزان رحمانی
عکاس: 
فروزان رحمانی

استفاده از نور آفتاب برای گرم کردن خانه

در طول روز خانه تان را از نور آفتاب محروم نکنید با کنار زدن پرده ها اجازه دهید گرمای خورشید به فضای داخلی تان بیاید و از آن استفاده نمایید.

روش های گرم کردن خانه
گروه معماری فارسی

بستن درب های اضافی برای گرم تر کردن خانه

اگر فضایی مثل یک اتاق استفاده نمی کنید حتما درب آن راببندید این کار به شما اجازه می دهد که چرخش هوا را محدود به یک فضا مثل نشیمن خود کنید و از هدر رفت انرژی جلوگیری کنید.

7 روش گرم کردن خانه بدون وسایل گرمایشی! خانه داری
موکت سیزال

گرم کردن خانه با فرش 

سرامیک و پارکت سرما را بسیار سریع تر از فرش و موکت انتقال می دهد، بنابراین سعی نمایید در فصول سرد تمام بخش های موجود خانه را فرش نمایید، حتی می توانید برای این بخش ها در ساعات افت دما مثل شب ها از لحاف های نسبتا ضخیم استفاده نمایید و روی آن ها را با رو فرشی بپوشانید.

 روش های گرم کردن خانه بدن وسایل گرماشی
روش های گرم کردن خانه
عرفان شریف

گرم کردن خانه با استفاده از دستگاه بخور

همه ی ما خاطره ای از چراغ های علائدین قدیمی داریم که در فصل سرما کتری آبی روی آن قرار می دادیم تا به اصطلاح خانه مان هوا بگیرد! دستگاه های بخور امروزی در واقع کار همان کتری و چراغ علائدین را انجام می دهد، حتی اگر دستگاه بخور دم دست ندارید می توانید از یک قابلمه آب روی گاز برای گرم کردن خانه خود استفاده نمایید.

روش های گرم کردن خانه
عرفان شریف
عکاس: 
عرفان شریف

گرم کردن خانه با روشن کردن شمع   

روشن کردن شمع تنها به زیبایی و شاعرانه شدن فضای داخلی تان کمک نمی کند بلکه فضای شما را گرم تر نیز می کند، توجه داشته باشید که شمع ها را در نقاط کانونی خانه ی خود روشن کنید تا با ساده ترین روش ها فضای خانه ی خود را گرم تر کنید.

خوشحال می شویم ایده های گرما بخش خود را با ما دربخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران به اشتراک بگذارید. شما هم اگر از ایده های خلاقانه برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کرده اید، می توانید با فرستادن تصاویری از آن به شماره تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰سوژه بعدی تورهای خانه گردی آکا ایران باشید.

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com