آکاایران: طراحی داخلی رستوران زنجیره ای سان لیو در پاسداران!

پروژه های برجسته: پروژه طراحی رستوران زنجیره ای سان لیو  واقع در منطقه پاسداران تهران؛ خیابان پایدار فرد می باشد. در پروسه طراحی رستوران زنجیره ای سان لیو گروه معماری کانی سواران تصمیم برآن گرفتند که معماری فضا مناسب برای یک پارادوکس از پیش تعیین شده باید صورت گیرد، و در این پروسه موفق نیز بوده اند. با آکا ایران همراه شوید تا با هم به گوشه و کنار این پروژه ی منحصر به فرد سری بزنیم و با جزییات طراحی آن بیشتر آشنا شویم.

محمد کانی سواران

مشخصات عمومی پروژه طراحی رستوران سان لیو 

 • نام پروژه: رستوران سان لیو
 • موقعیت: پاسداران، تهران، ایران
 • دفتر معماری: گروه معماری کانی سواران
 • طراح: محمد کانی سواران

طراحی داخلی رستوران زنجیره ای سان لیو در پاسداران! پروژه های برجسته
محمد کانی سواران

 • کارفرما: مهندس میری
 • متراژ: ۱۰۰مترمربع
 • تاریخ: اسفند ۱۳۹۴
 • نظارت و اجرا: گروه معماری کانی سواران
 • همکار نظارت: رضا عباسی

 طراحی داخلی رستوران
محمد کانی سواران

 • تاسیسات برق: امین مالکی
 • تاسیسات مکانیک: قاسم عباسی
 • گرافیست: گل نسا متحد
 • عکاس: علی یعقوبی

محمد کانی سواران

از زبان معمار:  پروژه طراحی رستوران سان لیو واقع در منطقه پاسداران تهران؛ خیابان پایدار فرد می باشد. بعد از بازدید اولیه از محل پروژه و تهیه نقشه های بنای موجود؛ ساختمان فاقد استحکامات لازم ارزیابی شد و اولویت اجرا با ایجادسازه مناسب جهت بهبود مقاومت بنای موجود صورت گرفت.

طراحی داخلی رستوران زنجیره ای سان لیو در پاسداران! پروژه های برجسته
محمد کانی سواران

در پروسه طراحی رستوران سان لیو تصمیم برآن شد که معماری فضا مناسب برای یک پارادوکس از پیش تعیین شده باید صورت گیرد (با توجه به اینکه این رستوران علاوه بر ارائه غذای ایرانی غذای فرنگی (ملل) نیز ارائه می کند و به عبارتی ترکیبی از غذای ایرانی و فرنگی با محوریت غذای سالم بود.)

 طراحی داخلی رستوران
محمد کانی سواران

همچنین طراحی رستوران سان لیو شعبه پاسداران یک معماری با گرایشی جهت دار نباشد ولی تاثیر محیط در آن نمایش داده شود. با توجه به این تصمیم دوباره از محل پروژه بازدید صورت گرفت و بعد از بررسی مجدد سایت و شناسایی شاخصه های محیط و عوامل تاثیر گذار در بافت آن به رویکرد نوین در یک پروسه معماری دست یافتیم؛ طراحی با آنالیز نیروهای محیط... طراح تصمیم گرفت نیروها یا اتمسفر موجود در محیط را به فضا وارد کند و از تاثیر این نیروها بر بنا ساختار و چینش فضای خود را بدست آورد.

محمد کانی سواران

بافت دیوار و فرم اسکلت چراغ ها و میزها برگرفته از تاثیر نیروها به وجود آمد و با خروج مجدد نیرو ها و تقابل در قسمت ورودی منجر به شکل گیری سردر رستوران شد که شاخصه فرم اصلی تقابل نیروها بود و با توجه به اینکه قرار بود معماری جهت دار صورت نگیرد ولی متاثر از موقعیت بنا باشد متریال عمده فضا آجر انتخاب شد.

طراحی داخلی رستوران زنجیره ای سان لیو در پاسداران! پروژه های برجسته
محمد کانی سواران

 در نهایت طراح برای حفظ پارادوکس موجود و هدف رستوران (ارائه غذای طبیعی و سلامت) یک فیلترسیاه سفید فرضی در قسمت ورودی رستوران قرار داد و قرار شد هر آنچه وارد رستوران می شود از فیلتر عبور کرده و متاثر از آن باشد و تنها عاملی که موفق به غلبه بر فیلتر سیاه سفید شد طبیعت بود.

 طراحی داخلی رستوران
محمد کانی سواران

محمد کانی سواران

با دیدن بخشی از دیاگرام های طراحی این پروژه با جزییات بیشتری از آن آشنا می شوید .

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای آکا ایران مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان آکا ایران نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

نویسنده: گروه معماری کانی سواران | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com