آکاایران: چیدمان کتاب ها در دکوراسیون اتاق کودک

اتاق کودک: امروزه یکی از دل مشغولی های والدین آماده کردن زمینه برای کتابخوانی فرزندشان از همان دوران کودکی است؛ چراکه شخصیت آنها از همین سنین شکل می گیرد و وجود کتاب در اتاق کودک می تواند تاثیر بسزایی در روند زندگی آنها در سالیان بعد داشته باشد. سوالی که شاید ذهن خیلی از والدین را مشغول کند، این است که چگونه باید کودکان را به کتاب علاقه مند کرد؟ جواب این است که شاید یکی از بهترین روش ها، طراحی اتاقی جذاب با کتاب برای آنها باشد.

آکاایران: چیدمان کتاب ها در دکوراسیون اتاق کودک

اتاق کودک

به سلیقه کودک تان توجه کنید

محل قرار گیری کتاب در اتاق کودک باید مهیج و فانتزی باشد. اولین چیزی که باید در دکوراسیون اتاق کودک تان به آن توجه کنید، این است که  تزئینات و وسایل باید متناسب با سن و روحیه او باشد. برای شروع می توانید قفسه های رنگی و جذاب را با وسایل مورد علاقه کودک پر کنید و لابه لای آنها کتاب هایی مصور مطابق با سنش قرار دهید؛ البته در نظر داشته باشید این قفسه ها باید متناسب با قد او باشد تا امکان دسترسی به کتاب به راحتی برایش فراهم شود.

راستی می دانید چگونه با صندوق های چوبی یک کتابخانه ساده و ارزان بسازید؟ می توانید در این ویدئو ببینید.

اختصاص فضایی برای مطالعه کودک

رنگ و سبک فضای قرارگیری کتاب، می تواند مطالعه را برای کودکان جذاب تر کند. داشتن یک کتابخانه کوچک که نشیمن کوچکی برای مطالعه در میانش دارد و محفظه های مکعبی آن که تواما برای قرار دادن کتاب و وسایل بازی استفاده می شود، باعث می شود کودک تان تمایل به مطالعه در آن فضا داشته باشد؛ البته جنس پارچه یا محل نشیمن کودک باید از مواد طبیعی تهیه شده باشد نه از مواد مصنوعیِ؛ زیرا او به طور مداوم در تماس مستقیم با این فضاست.

از اسباب بازی های کودک کمک بگیرید

 هر کودکی اسباب بازی محبوب خودش را دارد؛ پس چرا ما از این موضوع به عنوان یک راه حل ویژه بهره نبریم. به طور مثال اگر کودک شما در میان تمام عروسک هایش به دو عروسک بسیار علاقه مند است،کافی است از آن دو عروسک به عنوان نگهدارنده چند کتاب دلپذیر استفاده کنید. آن گاه خواهید دید چگونه کودک مشتاقانه به سمت کتاب ها می رود.
راستی یادتان نرود قفسه اسباب بازی اتاق کودک تان را جدی بگیرید! در این مطلب ایده هایی هیجان انگیز برای قفسه اسباب بازی کودک شما پیشنهاد داده ایم.

 ترفندهای دکوراسیون

توجه به قد کودک در طراحی

قد کودک تقریبا هر روز و هر هفته رشد می کند؛ بنابراین باید وسایلی که برای او تهیه می کنید، انعطاف لازم را دارا باشند. به طور مثال می توانید کتاب ها را در چند طبقه به تناسب قد کودک تفکیک کنید و به او بگویید هر زمان بزرگ تر شد، می تواند از کتاب های طبقه بالاتر استفاده کند. بدین ترتیب شما تنها با یک شلف در ارتفاع پایین مواجه نخواهید بود بلکه چند شلف با ارتفاع های متفاوت خواهید داشت که به لحاظ بصری هم زیباتر جلوه می کنند.

 اتاق کودک

نمایش عمودی کتاب های جلد رنگی

اگر کودک شما هنوز توانایی خواندن ندارد، کتاب های مصور به ویژه با جلدهای دلپذیر و رنگی بهترین گزینه برای شما است. کافی است کتاب ها را به صورت عمودی داخل قفسه قرار دهید. این کار ساده باعث می شود کودک شما بیشتر جذب کتاب خواندن شود؛ ضمن اینکه جلوه زیبایی به اتاق وی خواهد داد. برای این کار می توانید از قفسه های کم عمق که نرده های محافظی جلوی آن قرار دارد، استفاده کنید. بدین ترتیب دیگر نگران سقوط کتاب روی سر کودک دلبندتان نخواهید بود.

چنانچه قصد دارید دکوراسیون منحصر به فردی برای اتاق کودک عزیزتان فراهم کنید که نه تنها دلپذیر بلکه پرورش دهنده او باشد، پیشنهاد می کنم از بخش لوازم و اثاثیه اتاق کودک در اهالی فن آکا ایران دیدن فرمایید.

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com