آکاایران: طراحی ساختمان اداری جی با نمایی از چوب و آجردر اصفهان!

پروژه های برجسته: پروژه ساختمان اداری جی زمانی به دفتر معماری سرسایه ارجاع داده شده بود که ساختار اولیه آن کاملا ساخته شده بود. و به دلیل ارتفاع زیاد ساختمان در بستر سایت ظاهری ناهماهنگ ایجاد کرده بود و طراحی پروژه را با چالش مواجه کرده بود، برای رفع این مشکل معمار پروژه بهنام سفیدی ترفندهای هنرمندانه ای را به کار گرفته است که در ادامه مطلب به جزییات آن می پردازیم با ما همراه باشید.

مشخصات عمومی پروژه طراحی ساختمان اداری جی

  • موقعیت: اصفهان، ایران
  • دفتر معماری: استدیو معماری سرسایه
  • معمار مسئول: بهنام سفیدی
  • همکارطراحی: هنگامه اکبری
  • پیمانکار: فرهاد بهرامی پور

 طراحی ساختمان اداری

  • کارفرما: جواد شاکری
  • مساحت: ۱۱۰۰ متر مربع
  • سال پروژه: ۲۰۱۶
  • عکاس: فرشید نصرآبادی

 ساختمان اداری جی

از زبان معمار: پروژه ساختمان اداری جی زمانی به دفتر ما ارجاع داده شده بود که ساختار اولیه آن کاملا ساخته شده بود. مطابق با نیاز کارفرما که می خواست از طبقه ی همکف و زیرزمین به عنوان فضاهای تجاری و در دیگر طبقات سالن های رسمی و منعطف برای انجام امور مختلف استفاده شود طراحی های اولیه آغاز شد.

 ساختمان اداری

در بازدید از محل پروژه ساختمان اداری جی، خط سبز ثابت درختان در سراسر خیابان توجه ما را به خود جلب کرد که به دلیل ارتفاع زیاد ساختمان ظاهری نا هماهنگ در خیابان ایجاد کرده و درختان مذکور پشت آن پنهان شده بودند. به همین دلیل به حداقل رساندن این ناهماهنگی و همسویی با بستر سایت در اولویت طراحی ما قرار گرفت.

دفتر معماری سرسایه

تصمیم ما برای طراحی نمای ساختمان اداری جی انتخاب یک هندسه خطی و عمودی بود که این هندسه از درختان ایستاده سر تا سر خیابان الهام گرفته شد.

 همچنین ما به دنبال ادامه دادن این فضای سبز بستر سایت بر روی نمای ساختمان بودیم که برای این منظور سطوحی را در نمای پروژه برای حضور فضای سبز و فلاور باکس ها در نظر گرفتیم که با تبدیل سطوح به حجم و ایجاد پوسته های دو جداره و فضاهای نیمه بازی امکان ساخت فضای سبز در نمای پروژه به وجود آمد.

با این روش نه تنها طراوت درختان را به فضای داخلی ساختمان اداری جی آوریم بکله پویایی نمای موجود و فضای سبز آن سبب ایجاد پیوند میان ساختمان اداری جی و بافت اطراف آن شد.

 پروژه های برجسته

به دلیل ویژگی های تاریخی اصفهان ،آجر به عنوان متریال اصلی ساخت و طراحی ساختمان اداری جی و چوب به عنوان متریال مکمل آجر و هماهنگ با محیط انتخاب شد.

اهالی فن آکا ایران مکانی است که معماران و متخصصان حوزه ساخت و دکوراسیون داخلی می توانند عضو شده و پروژه های خود را به نمایش بگذارند. اگر شما هم صاحب کسب و کاری در این زمینه هستید، هر چه زودتر دست به کار شوید.

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com