پروژه های برجسته: دوران مدرسه برای خیلی از ما به عنوان لذت بخش ترین دوران یاد می شود. جدا از خاطرات شیرین کودکی و شیطنت های کودکانه در مدرسه، خود بنای مدرسه برای همه ی ما یادآور خاطرات بسیاری است خاطراتی گاه شیرین و دلپذیر، گاه تلخ و پر اضطراب . طراحی مدرسه و یا طراحی مهد کودک یکی از طراحی های نسبتا پر چالش است چرا که جدا از استانداردها و ظوابط طراحی مهد کودک باید محیطی شاد و مفرح و دعودت کننده داشته باشد محیطی سر شار از نور و رنگ همانند مهدکودک دانشگاه الزهرا (س) به معماری گروه طراحی طرح کلوت پارس که امروز در آکا ایران به بررسی بخش های مختلف آن می پردازیم، با ما همراه باشید تا با هم به بخش های مختلف آن سری بزنیم و با جزئیات طراحی آن بیشتر آشنا شویم.

مشخصات عمومی پروژه طراحی مهدکودک دانشگاه الزهرا (س)

  • نام پروژه: مهدکودک دانشگاه الزهرا (س)
  • موقعیت: تهران، ایران
  • دفتر معماری: طرح کلوت پارس

 طراحی مهدکودک در ایران

  • نوع بنا: آموزشی
  • مساحت زیر بنا: ۲۸۰۰ متر مربع
  • مساحت: ۱۶۸۹ متر مربع
  • سال طراحی: ۱۳۸۷- ۱۳۸۵

 طراحی مهد کودک مدرن

مهدکودک دانشگاه الزهرا (س) در زمینی به مساحت ۲۸۰۰ متر مربع قرار دارد و در قسمت جنوب شرقی دانشگاه دانشگاه الزهرا (س) قرار گرفته، این بنا از جنوب با یک کوچه ۶ متری، از شرق و غرب در مجاورت بافت مسکونی و از سمت شمال با دانشگاه دانشگاه الزهرا (س) هم مرز است.

 طراحی مهد کودک

طراحی و اجرای مهدکودک دانشگاه الزهرا (س) به منظور نگهداری از فرزندان کارکنان و دانش آموزان، و هم چنین به منظور قرار گیری ساختمان در معرض فضای باز، ساختار اصلی ساختمان در جنوب می باشد.

طراحی داخلی مهد کودک

ایده ی اصلی طراحی مهد کودک دانشگاه الزهرا (س) از مکعب های رنگی در بازی کودکان گرفته شده است هم چنین استفاده از اشکال هندسی ساده و رنگ های مختلف به روی دیوار و آسفالت محیطی شاد و فضایی مناسب برای رشد ذهنی و فکری کودکان آماده کرده است.

ساختمان مهد کودک دانشگاه الزهرا (س) دارای ۴ طبقه می باشد. در طبقه ی زیر زمین فضاهایی از قبیل: سالن، اتاق غذاخوری، آشپزخانه، انبار و سایر امکانات وجود دارد. همچنین سالن غذا خوری مهدکودک دانشگاه الزهرا (س) دارای نور طبیعی می باشد. طبقه ی اول و دوم این مجموعه به ترتیب به مهد کودک و پیش دبستانی کودکان اختصاص داده شده است.

برای دیدن پروژه های معماری ایرانی این چنینی که توسط معماران برجسته طراحی و اجرا شده اند، بخش پروژه های برجسته آکا ایران را از دست ندهید. برای ارتباط با معماران این بناها می توانید پروفایل آن ها در اهالی فن آکا ایران مراجعه کرده و اطلاعات تماس آن ها را ببینید.

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com