آکاایران: اتاق کودک سلامت محور چه ویژگی هایی دارد؟

اتاق کودک: شاید همیشه فکر می کنید در انتخاب رنگ های شاد و متریال های مختلف برای اتاق کودک دست تان باز است و باید ایده های متفاوتی داشته باشید اما مسلما این اتاق هم مثل سایر فضاها، استانداردهای تعریف شده ای دارد. اکثر پدر و مادرها برای اتاق فرزند دلبندشان به فکر انتخاب رنگی خاص، مبلمانی متفاوت و دکوری خیره کننده هستند. شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که برای حفظ سلامت کودک تان بهتر است چه انتخاب هایی داشته باشید. این گزارش به شما کمک می کند با آگاهی سراغ خرید وسایل اتاق بروید. فراموش نکنید در نهایت کودک شماست که بیشترین زمان را چه برای انجام تکالیف و چه بازی کردن در این فضا می گذراند.

 اتاق کودک
مبلمان اتاق کود...

انتخاب کاغذ دیواری استاندارد برای اتاق کودک

خیلی از رنگ های نوین و پرطرفدار انتخاب مناسبی برای اتاق کودک نیست؛ حتی اگر می خواهید اتاق را کاغذدیواری کنید، در انتخاب نوع آن دقت کنید؛ چراکه کاغذ دیواری هایی در بازار موجود است که استاندارد نیست و گرده های ریزی در فضا پخش می کند که برای ریه کودک شما مضر است. همچنین هنگام خرید به قابل شست و شو و حساسیت زا نبودن رنگ ها و مبلمان توجه کنید.

 اتاق خواب کودک
اتاق خواب سلامت محور
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

هارمونی رنگی مشخص در دکوراسیون اتاق کودک

برای دیوارها رنگ های ملایم انتخاب کنید؛ چراکه بعضی از رنگ ها برای اتاق یک نوزاد یا حتی نوجوان مناسب نیست. رنگ هایی مثل لیمویی، سبز ملایم و آبی هم برای مادر و هم برای کودک آرامش بخش است. اما برای انتخاب رنگ مبلمان گزینه های بیشتری دارید؛ چون اتاق کودک شما در عین داشتن یک هارمونی رنگی مشخص، باید خوش آب و رنگ هم باشد. رنگ های شاد و زنده به اتاق کودک جان می بخشد. انتخاب طرح های کودکانه برای یک دیوار اتاق اولین فکری است که به ذهن می رسد اما شما به جای آن می توانید یک فوم با ضخامت مناسب تهیه کنید و آن را روی یکی از دیوارهای ساده اتاق نصب کنید تا فرزند شما نقاشی هایش را روی آن نصب کند.

مطلب پیشنهادی: تزئین دیوار اتاق کودک، ۱۰ ایده شگفت انگیز!

گروه دکوراتور

دسته بندی وسایل اتاق کودک

اتاق های پروسیله، ظاهری آشفته دارند. یکی از اتاق هایی که وسایل مختلفی از اسباب بازی گرفته تا لوازم التحریر دارد، "اتاق کودک" است. پس در انتخاب جزییات نهایت دقت را داشته باشید؛ مثلا تختخوابی تهیه کنید که کشو داشته باشد یا قفسه های مختلفی بخرید که روی دیوار قابل نصب باشد تا بتوانید بعضی از وسایل را داخل آن قرار دهید. با توجه به قد فرزند شما این قفسه ها باید در ارتفاعی قابل دسترس قرار بگیرد.  

 ترفندهای دکوراسیون
اتاق کودک سلامت محور چه ویژگی هایی دارد؟ اتاق کودک
دکوراسیون داخلی...

خرید مبلمان مدولار برای اتاق کودک

حتی اگر مدام دکوراسیون این فضا را تغییر می دهید، این نکته را در نظر داشته باشید؛ همان طور که کودک به تدریج رشد می کند، باید وسایل اتاقش هم انعطاف لازم را با توجه به رشد او داشته باشد؛ به خصوص اگر کودک شما در سن گذر از کودکی به نوجوانی است. پس برای مبلمان این اتاق دست کم عمری دو تا پنج ساله در نظر بگیرید و بعد اقدام به خرید کنید. این روزها مبلمانی در بازار موجود است که مدولار است و به راحتی مثل یک پازل از هم جدا می شود و مجدد قابل نصب است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید: سرویس خواب کودک شیک و دلپذیر

 دکوراسیون اتاق کودک
 اتاق کودک سلامت محور
مرکز طراحی کوثر

تشخیص مناسب رنگ ها با نور طبیعی در اتاق کودک

نور طبیعی برای رشد کودک لازم است و این فضا باید نورگیر طبیعی مناسبی داشته باشد؛ بنابراین برای حضور نور در داخل اتاق انتخاب پرده مناسب بسیار مهم است. پرده های شید انتخاب مناسبی برای این فضاست چون به راحتی می توانید میزان عبور نور را به داخل اتاق تنظیم کنید. در صورتی هم که انتخاب شما یک پرده پارچه ای است، به طبیعی بودن الیاف آن بی توجه نباشید تا انعکاس نور از داخل تار و پودش برای تان آزاردهنده نباشد. پرده های ضخیم بهتر است حتما آستر داشته باشد تا در طول روز بتوانید پرده را کنار بزنید. تشخیص مناسب رنگ ها از طریق نور طبیعی روز برای کودک آسان تر است. کودکان برای نقاشی کشیدن، انجام تکالیف و. . . به نوری مناسب احتیاج دارند. همچنین پنجره اتاق کودک باید توری داشته باشد تا از ورود حشرات جلوگیری کند.

 اتاق کودک
 اتاق کودک
مبلمان اتاق کود...

میز تحریر در اتاق کودک

صندلی مهم تر از میز

بهترین راه حل برای پیدا کردن فضایی مناسب برای قرار دادن میز تحریر جا به جا کردن میز است تا زمانی که بهترین زاویه را برای آن پیدا کنید تا نوری که به میز می تابد باعث آزار چشم های کودک تان نشود. صندلی پارامتر مهم تری از میز است. ابعاد صندلی هم متناسب با جثه فرد تعیین می شود. اگر بیش از یک فرزند دارید، مدلی را انتخاب کنند که حتما قابلیت تغییر اندازه داشته باشد.

اتاق خواب سلامت محور
 اتاق کودک سلامت محور
مرکز طراحی کوثر

ارتفاع قابل انعطاف

ابعاد میز تحریر با توجه به جثه فرد تعیین می شود. بهترین حالت این است که دست ها روی میز قرار بگیرند. به صورتی که مچ و آرنج در امتداد هم باشد. اگر ارتفاع میز تحریر کوتاه تر از حد استاندارد باشد، دست ها آویزان شده و سر و گردن کودک اذیت می شود. اگر هم از ابعاد استاندارد بلندتر باشد، باعث می شود شانه بالاتر از حد معمول قرار بگیرد که باز هم در درازمدت باعث درد کتف و شانه می شود.

 ترفندهای دکوراسیون
مبلمان نیلپر

هر چه قدر ساده تر بهتر

میز تحریر را قرار نیست در مدت زمان کوتاهی تعویض کنید. پس چه بهتر که هنگام خرید حواس تان به رنگ و مدل آن باشد. میز هر قدر ساده و استانداردتر باشد، سال های بیشتری مهمان اتاق فرزند شما خواهد بود. میزهای مختلفی با توجه به ابعاد، کاربری و جنس با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است. هر قدر سن کودک شما بالاتر برود، نیاز بیشتری برای نگهداری لوازم التحریر، کاغذ، کتاب و. . . پیدا می کند؛ به همین خاطر مدلی را انتخاب کنید که فضاهای مجزایی داشته باشد.

حالا که در روزهای تقریبا شروع مدارس به سر می بریم، شاید شما هم به فکر تهیه مبلمان نوین مثل میز تحریر برای دکوراسیون اتاق کودک خود هستید. پیشنهاد می کنم ابتدا از اهالی فن آکا ایران شروع کنید و نمونه کالاها را در بخش صندلی و میز تحریر ببینید.

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com