آکاایران: بازی رنگ ها در دکوراسیون منزل کوچک و دوست داشتنی نگار!

فضاهای مسکونی: برای بسیاری از افراد استفاده از رنگ های مختلف در دکوراسیون خانه کمی ریسک پذیر است. حضور رنگ ها در فضای دل انگیز خانه این شک را از دلتان دور کرده و ثابت می کنند که می توان قوانین روتین و سرسخت دکوراسیون را شکست و همه جا را رنگ پاشید! رنگ هایی که روحتان را زنده می کند و به شما انرژی می دهد. خانه خانم نگار خامسی نمونه خوبی از این ساختارشکنی است که دلتان را گرم می کند. تور خانه گردی رنگین آکا ایران را از دست ندهید!

آکاایران: بازی رنگ ها در دکوراسیون منزل کوچک و دوست داشتنی نگار!

 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت
عکاس: 
حدیث حقیقت

دکوراسیون خانه در وضعیت قبلی، ساده و یکرنگ بوده است؛ همه وسایل و مبلمان ست و یکنواخت بودند. نمونه دکوراسیون مختلف اینترنتی و مخصوصاً خانه های ترکیه کم کم خانم خامسی را به سمت تغییر شیوه دکور منزلش پیش برده است. او که کمتر از دو سال است که ازدواج کرده، با داشتن ذهنیت نوین، تصمیم به تعویض مبلمان خود می کند و می خواهد طراحی جدیدی با حضور رنگ های متنوع اجرا کند. حالا کاملاً تاثیر رنگ در دکوراسیون را احساس کرده و انرژی خوبی از آنها می گیرد.

پیشنهاد می کنیم جادوی رنگ در دکوراسیون خانه، آن هم از نوع فرعی را از دست ندهید!

"اول نور را وارد خانه کردم. خواهرم گرافیست است و خیلی در انتخاب دکوراسیون و رنگها، در خرید کوسن و تابلوهای کوچک به من کمک کرد. می گفت خونه ات خیلی یکرنگه، کمی رنگ و لعاب بهش بده! تنوع را دوست دارم و کمی که زمان می گذرد، دیدگاهم به دکوراسیون عوض می شود و فکر می کنم خوب است قوانین و فکرهای بچگی شکسته شوند."

 دکوراسیون خانه رنگین
 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت

رنگ های اصلی در دکوراسیون خانه

رنگ چوب در مبلمان خانه به رنگ سفید انتخاب شده و مسلماً اگر رنگ وجود نداشت، فضای خانه سرد و بی روح می شد. زمانی که از رنگ های خنثی در پایه دکوراسیون استفاده شود، رنگ های دیگر خودشان را بیشتر نشان می دهند و دست برای انتخاب رنگ  بازتر است. زمینه مبلمان مدرن به رنگ خاکستری است و به علت علاقه خانم خانه به رنگ های زرد و آبی، آنها هم در تکمیل دکوراسیون خانه رنگین دست به کار شده اند. پرده پذیرایی طرح آبرنگی خاصی دارد و رنگ های فضای خانه را به تصویر کشیده اند.

لوستر با کریستال های آویزان و پارچه مخمل مشکی با تغییراتی که در آن اعمال شده، به سبک مدرن دیده می شود. کریستال ها تلالو و درخشندگی خوبی دارند و نور خاصی را روی دیوار منعکس می کنند.

 خانه نگار
 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت

"در مورد میز خاطره هر چه بگویم کم است! این میز مربوط به ۵۰ سال پیش است و برای مادربزرگم بود. از جنس چوب گردو با ارزشی ساخته شده و مادربزرگ همیشه درونش بنشن، برنج و حبوبات نگه می داشت. این میز را خیلی دوست دارم و بعد از تعمیر، عکس های عروسی و نامزدی دوستان و فامیل را روی آن چیده ام. داخلش را هم مانند مادربزرگ خوراکی نگه می دارم. چون خیلی خانم خوب و با برکتی بود، احساس می کنم هر چیزی در آن نگهداری می کنم خیلی برایم برکت دارد. داخل میز خنک است و چیزی درونش خراب نمی شود."

خانه رنگارنگ نگار
 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت

حضور گیاهان در دکوراسیون خانه

این خانه نورگیر خوبی دارد و به همین علت گل و گیاهان وارد فضا شده اند. حضور آنها تأثیر خوبی در محیط خانه دارد. "این گلدان ها بچه های ما هستند!!! خیلی حساس هستند و باید هر روز آبیاری شوند؛ در غیر این صورت بی حال می شوند. کاکتوس را دوست دارم، و به نظرم در آپارتمان راحت نگهداری می شوند. زحمت این گلدان ها را مادرم کشیده و آنها را برایم در گلدان کاشت. عروسک روی استند گل ها هم مربوط به دوران کودکی ام است!"

 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت
عکاس: 
حدیث حقیقت

در پشت در ورودی خانه شلف سفید رنگی وجود دارد و در طبقه های آن لوازم دکوری زیبایی به چشم می خورد. خانم و آقای خانه به وسایل تزیینی علاقه زیادی دارند و هر کدام از آنها را با عشق خریده اند و جای مناسبی را برای هر کدامشان انتخاب کرده اند. برای اینکه دیوارها از یکنواختی و یکرنگی در بیاید، قلب های پارچه ای که کار خود نگار است، به پایین شلف اضافه شده است. "وقتی نبودند حس می کردم چیزی کم است و بعد از نصبشان دیوار روح گرفت."

 طراحی خانه نگار
 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت
عکاس: 
حدیث حقیقت

میز و صندلی ناهارخوری به رنگ خاکستری و زرد و با کاغذ دیواری آبی، رنگهای انتخاب شده را تکرار کرده اند. رنگ کاغذ دیواری را نگار و همسرش انتخاب کرده و سفارش داده اند تا به شکل کاغذ دیواری چاپ شد. خودشان هم آن را روی دیوار نصب کرده اند.

بالای میز ناهارخوری قاب عکس خانواده به چشم می خورد. عکس های دوران کودکی خانم و آقای خانه، مادر و پدر و کسانی که در زندگی آنها نقش زیادی دارند و بودنشان انگیزه می دهد را درون این قاب ها قرار داده اند تا با دیدنش حالشان خوب شود! در دیوار کنار آن هم شلفی پر از فنجان و نعلبکی های گلدار دلپذیر می بینید که از وسایل جهیزیه خانم خامسی است.

بدانید و آگاه باشید که نباید قاب عکس ها را به مغز دیوار کوبید!

 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت
عکاس: 
حدیث حقیقت

اتاق خواب صورتی و آبی در دکوراسیون خانه

درون اتاق خواب که وارد شوید تم رنگی تغییر می کند. تم اتاق به رنگ آبی و صورتی است و روتختی، پرده، فرش و حتی دیوار را به این رنگ ها می بینید. برای جلوگیری از قالب شدن رنگ آبی، کاغذ دیواری رولی آماده به رنگ صورتی و با قیمت مناسبی تهیه شده و دیوار را در برخی قسمت ها پوشش داده است.

درون شلف های کنار سرویس خواب، لوازم دکوری و قلب های پارچه ای دیده می شود. "اتاق خواب ملایم و با آرامش است، نور خوبی دارد و حیف است که گل و گیاه نداشته باشد. تصمیم دارم گیاهان بیشتری را اضافه کنم. پرده و روتختی را مادرم دوخته است."

روتختی هایی که اتاق خوابتان را منحصر به فرد می کنند را به اتاق خوابتان ببرید!

 دکوراسیون خانه رنگارنگ
 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت

مجموعه دیوار و آینه روی دیوار به سبک انگلیش هوم دکور شده است. کاغذ دیواری گل گلی با دقت زیادی انتخاب و ساخته شده است. آینه ای که می بینید هم مربوط به جهیزیه خانم نگار است. "آینه و شمعدان عروسی را به سبک متفاوت و از جنس رزین انتخاب کردیم نه از مدل های مجلل معمول! رنگ آن را هم برای دکوراسیون نوین خانه تغییر دادیم."

 خانه رنگین نگار
 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت

قاب های رنگی کوچک و خالی روی دیوار را ببینید! "این قابها را خودم تهیه کرده و رنگ کردم. مغازه بزرگی از وسایل دکوری رزینی در نیروی هوایی وجود دارد که آنها را خریدم. با سه رنگ اصلی اکریلیک، رنگهای مختلفی ساختم و آنها را با سلیقه خودم رنگ زدم."

 دکوراسیون داخلی خانه رنگین
حدیث حقیقت

میز سفید پایه بلند کنار مبلها، از وسایل مادر نگار بوده که حالا با سبک و رنگی نوین در این خانه وجود دارد. "دوچرخه گلدانی زیر این میز هم برای مادر شوهرم بود. این دوچرخه قدیمی که قبلا طلایی رنگ بود را بازسازی کردم. سمباده کشیدم تا زنگ زدگی اش برود و بعد روی آن را رنگ اکریلیک زدم. حالا برای نگهداری گلدان از آن استفاده می کنم." خاطره ها در خانه انرژی می دهند. اگر همه چیز نوین و نو باشد، قطعا این حس موجود نیست.

شما هم می توانید با هزینه کم دست سازهای طلایی رنگی برای خانه خود داشته باشید!

اگر علاقه دارید دکوراسیون های متفاوت و خاصی که ما برای شما معرفی می کنیم را دنبال کنید، به قسمت تورهای آکا ایران سری بزنید و ایده های جدیدی را به خانه خودتان وارد کنید!

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: حدیث حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com