آکاایران: ۵ ترفند دکوراسیونی برای دیوار خانه های اجاره ای!

ترفندهای دکوراسیون: ممکن است اجاره کردن یک خانه و اجاره نشینی برای کسانی که مثل من تجربه این کار را داشته و دارند کاری وحشتناک و پراسترس باشد. هرگز فراموش نمی کنم اولین باری که با هزار امید و آرزو با همسرم شروع به جست وجوی بنگاه های املاک کردیم و به بازدید از ملک های اجاره ای رفتیم. در ابتدا حس خیلی خوبی داشتم و فکر می کردم چقدر خوب است که امکان انتخاب بین کلی مورد را خواهم داشت؛ بی خبر از اینکه ملک ها هرکدام نقصی داشتند که دل کوچک من با دیدن هرکدام به درد می آمد.

آکاایران: 5 ترفند دکوراسیونی برای دیوار خانه های اجاره ای!

استودیو معماری یونیک

به همین جهت چند روزی از دیدن خانه ها منصرف شدیم و من سعی کردم با خودم کنار بیایم. فکر کردم آیا در این میان راهی هست تا عیوب خانه های اجاره ای را به طریقی برطرف کرد که دلپذیر و جذاب شود و همان ظاهری را داشته باشد که من به دنبال آن هستم. پس از کمی تفکر و همفکری با سایر دوستان به نتایجی رسیدم که دوست دارم در این مطلب با شما در میان بگذارم. تصور می کنم دانستن این نکات برای هر فردی که در خانه اجاره ای زندگی می کند، یاری دهنده است. پس با آکا ایران همراه باشید. تا در کنارهم با ترفندهای دکوراسیونی برای خانه های اجاره ای آشنا شویم. 

5 ترفند دکوراسیونی برای دیوار خانه های اجاره ای! ترفندهای دکوراسیون
 خانه اجاره ای
شرکت معماری دکوکو

در این مطلب به موضوع و معضل اکثر خانه ها یعنی دیوارهایی با ظاهر نا مناسب اشاره می کنیم می توانم تصور کنم وقتی مالک از رنگ کردن ملک شانه خالی می کند تا چه حد می تواند آزاردهنده و حتی ناامیدکننده باشد ولی این به آن معنا نیست که دست شما برای تغییرات بسته است؛ البته منظورم از تغییرات رنگ کردن کل دیوارها توسط خودتان نیست بلکه سنجیدن شرایط خانه اجاره ای است و اینکه چه تغییراتی را با توجه به توان مالی تان براساس نیازها و سلایق خود می توانید در آن اعمال کنید.

 تغییر دکوراسیون خانه اجاره ای
اجاره نشین
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

۱. استفاده از تابلوهای هنری بزرگ

وقتی شما نمی توانید دیوارها را رنگ بزنید، شاید ساده ترین راه استفاده از یک تابلوی هنری بزرگ روی دیوار باشد که آن را به طور کامل بپوشاند. پیشنهاد می کنم مطلب ترفند های استفاده از تابلو های هنری در دکوراسیون را حتما بخوانید و از این ترفند دکوراسیونی برای خانه اجاره ای خود استفاده کنید. 

سارا سهرابی
عکاس: 
سارا سهرابی

۲. نصب مجموعه ای از تابلوهای کوچک

راه حل دیگر برای پوشاندن عیوب دیوار استفاده از مجموعه ای از تابلوهای هنری کوچک در کنار هم است. این تابلوها می توانند تصویر کننده روزهای خوش کودکی و روزهای مهم زندگی شما باشند. این نکته هم می تواند یکی دیگر از ترفندهای دکوراسیونی برای خانه های اجاره ای باشد. 

5 ترفند دکوراسیونی برای دیوار خانه های اجاره ای! ترفندهای دکوراسیون
 خانه اجاره ای
شیشه و آینه دکو...

۳. نصب آینه روی دیوار

آینه ها ابزار فوق العاده ای برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی هستند که علاوه بر پوشاندن نقص دیوار شما به سادگی می توانند به فضای داخلی حجم و وسعت دهد. شما می توانید آینه ای با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزل تان تهیه کنید. مطلب چگونه از آینه ها در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم می تواند کمک حال شما در این زمینه باشد. 

 تغییر دکوراسیون خانه اجاره ای
اجاره نشین
باتیک

۴. نصب گلیم یا جاجیم روی دیوار معیوب

چنانچه با دیواری پر از ترک در خانه اجاره ای روبه رو هستید، می توانید با استفاده رنگ و نقوش گلیم یا جاجیم آن را استتار کنید. این ترفند هم می تواند یکی از ۷ کاربرد گلیم و جاجیم در دکوراسیون خانه ایرانی باشد. 

طراحان آلما

۵. نصب کاغذدیواری های جداشدنی

این روزها نسل جدیدی از کاغذدیواری ها وارد بازار شدند که به سادگی نصب و سپس جدا می شوند. اگر دیوارهای منزل نوین شما آنقدر تاسف بار است، پیشنهاد می کنم این ایده را حتما اجرا کنید؛ حتی می توانید هنگام جابه جایی کاغذدیواری را با خود ببرید و خانه را مانند روز اول تحویل صاحبخانه دهید.

مطلب پیشنهادی آکا ایران: ۸ کاغذ دیواری که دل می برند!

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی و دیدن می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

منبعمجله منزل | نویسنده : نازنین کاسبی

تبلیغات
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com