آکاایران: با این وسایل دکوری از دکوراسیون منزل تان لذت ببرید!

لوازم دکوری: روح هر فضا در اجزای کوچک و تزیینی که در گوشه و کنار آن جای دارد، حس می شود. سلیقه صاحبخانه در انتخاب اکسسوری ها و وسایل تزیینی، ما را به خود جذب می کند و در عین حال به ما از حال و هوای صاحبخانه می گوید و با روح جاری در فضا همراه می کند.

آکاایران: با این وسایل دکوری از دکوراسیون منزل تان لذت ببرید!

دکوراسیون فاقد لوازم جانبی آن مفهوم کاملی ندارد. ما بنا بر استفاده مورد نظر از هر فضایی، دست به انتخاب وسایل اصلی می زنیم که شامل مبلمان اصلی، انتخاب رنگ برای فضا و مبلمان و احتمالا دیوارها و کف، چراغ ها و نوع و رنگ پوششی که روی کف قرار خواهد گرفت، است. اما آنچه یک دکوراسیون را موفق جلوه می دهد و آن را کامل کرده و زنده می کند، حضور منتخبی از اکسسوری هاست که مجموعه متنوعی را شامل می شود. اکسسوری هایی مانند گلدان ها، وسایل پذیرایی، مجسمه، تابلو، آباژور، میزهای کوچک، رومیزی، شمعدان و... . اینکه چه اکسسوری انتخاب کنیم، کاملا به سلیقه و حال هوای ما وابسته است و صد البته به جیب مان! اما آنها را چگونه انتخاب و در فضای مان چیدمان کنیم تا حال دکوراسیون مان خوب باشد؟ چند راه حل کاربردی:

 وسایل دکوری شیک منزل

در انتخاب لوازم دکوری، شما مهم هستید!

 وسایل دکوری

نگاه متفاوت به لوازم و آثار دکوری

نگاه بازتر به آثار هنری دست ما را برای انتخاب مناسب تر آزاد می گذارد. شیوه درست انتخاب آثار، هماهنگی آنها با فضا و حال و هوای ماست. تابلوهای نقاشی، جریانی از رنگ و فرم را در فضای مان جاری می کند که تنوع زیادی نیز دارد. مجسمه ها یا حجم های گوناگون هنری به فضا عمق می بخشند و آثاری که از تلفیق چند شیوه هنری یا ترکیب مواد مختلف ساخته شده اند بافت ها و عوامل بصری چندگانه را به فضای تان می آورند.

 لوازم دکوری منزل

برای انتخاب بهتر می توانید به گالری ها و فروشگاه های آثار هنری سری بزنید. ممکن است قیمت آثار در آنجا با بودجه شما همخوانی نداشته باشد، ولی حداقل شما را با تنوع آثار آشنا کرده و می تواند برای تان ایده دهنده باشد. مکان های جالب توجه دیگر می تواند کافی شاپ ها، لابی هتل ها، رستوران ها و فروشگاه های معتبر و گمنام ولی با دکوراسیونی سنجیده و باسلیقه باشد.

 لوازم دکوری شیک

وسایل تزیینی، چه حالی و چه هوایی؟!

اثری که منتخب شماست، بیانگر چه حال و هوایی است؟ اگر خطوط غالب در فضای شما حالتی منحنی وار و نرم دارد، آیا در آن اثر خاص نیز تکرار شده است یا برعکس آنها با هم در تضادند؟ هر کدام از این انتخاب ها می تواند از لحاظ بصری فضای شما را تحت تاثیر قرار دهد. همین گونه که در تصویر ملاحظه می کنید چراغ ها که به شکل عروس های دریایی هستند در هماهنگی فرمی با بشقاب های شیشه ای آبی رنگ روی دیوار و در تضاد با خطوط مستقیم دیگر عناصر و مبلمان فضا هستند.

 لوازم دکوری

هماهنگی یا تضاد می تواند در رنگ ها یا در بافت های موجود در فضا رخ دهد؛ چنانکه در تصویر دیده می شود. انتخاب هماهنگی بیشتر آرامش بیشتر و حضور تفاوت ها یا تضادها، به فضای تان پویایی بیشتری می بخشد و در هر دو حالت احساس و توجه خاص خود را همراه دارد. اینکه کدام حالت را می خواهید بستگی به شما و سلیقه تان دارد. اما...

 دکوری

اگر از شیوه تفاوت و تضاد در دکوراسیون تان لذت می برید، حداقلی از هماهنگی –مثلا بافت یا رنگ یا نوع خطوط حاکم بر فضا را در نظر بگیرید. این هماهنگی می تواند در مضمون  یا حال و هوای فضا با اکسسوری ها و وسایل تزیینی دیده شود.

 خرید وسایل دکوری

لوازم دکوری، چه اندازه ای؟

نکته مهم دیگر، ابعاد آثار و تناسب آنها با فضاست؛ مثلا در انتخاب تابلوها به ابعاد دیوار و فاصله شان با دیگر وسایل و مبلمان اتاق توجه کنید. به ارتفاع محل آویزان کردن تابلوها نیز دقت کنید. روش معمول، حد ارتفاع چشم بینندگان است. (حدود ۷۵/۱ از کف اتاق)  البته اندازه آثار نیز مهم است. اگر مطلوب شما استفاده همزمان از چند تابلو یا اشیای تزیینی با هم است به تعادل بصری آنها کنار یکدیگر توجه کافی داشته باشید. جزء سنگین تر یا بزرگ تر را در سمت چپ و پایین بگذارید؛ زیرا مانند نقطه در جمله، عبارت یا چیدمان بصری شما را تمام می کند. اگر مجموعه شما از تعدادی زوج یا اجزای متنوعی تشکیل شده است، جزء بزرگ تر یا متفاوت تر را در وسط قرار دهید، بهتر است.

اکسسوری

وسایل دکوری و تزیینی، کجا؟

به نقطه کانونی فضا دقت کنید. معمولا در هر فضایی نقاط کانونی متعددی وجود دارد که می توانید بنا بر سلیقه یا اهمیت آن نقطه به آن بپردازید. اگر می خواهید اثر هنری یا تزیینی تان مرکز بیشترین توجه قرار بگیرد باید آن را در نقطه کانونی اصلی فضا چیدمان کنید و به اندازه کافی به آن فضا برای دیده شدن بدهید. کلید راهگشا می تواند رنگ باشد. آثار یا اکسسوری هایی را برگزینید که رنگ های مطرح در دکوراسیون شما را بیشتر جلوه دهند. انتخاب رنگ مکمل با رنگ غالب فضا (حداقل برای نقطه کانونی اصلی) گزینه خوبی است.

نورپردازی لوازم دکوری

به میزان وجود نور و نحوه نورپردازی هم روی نقطه کانونی و هم روی آثار و وسایل تزیینی توجه کنید. اگر نور کم باشد بر تاثیر بصری شئ یا تابلوی دلخواه شما اثر منفی می گذارد. اگر تابلوی شما دارای شیشه باشد، مشکل نورپردازی و بازتابش نور بیشتر می شود. به همین سبب به محل قرار گیری اثر هنری تان بسیار دقت کنید.

 انتخاب های ویژه برای وسایل دکوری و تزیینی

گاهی انتخاب یک اثر خاص به طور کلی فضای شما را متحول و منحصر به فرد می کند. در این صورت دیگر نیازی به اکسسوری های متعدد نیست. این شیوه بیشتر در سبک «مینیمال» دیده می شود و نکته آخر اینکه در انتخاب اکسسوری ها «خودتان باشید».

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی و دیدن می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

منبعمجله منزل | نویسنده : فرحناز همدانی زاده

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
الان چی می چسبه !
<>
.

منبع : chidaneh.com