آکاایران: ویلای تو در توی امیدوار با طراحی مدرن در لواسان تهران!

پروژه های برجسته: پروژه طراحی ویلا امیدوار لواسان برای دفتر معماری امیر حسین تبریزی بیشتر از آنکه نقش یک سفارش کاری معمولی را داشته باشد یک چالش نجات بخشی و توانمند سازی محسوب می شد، چالشی که امیرحسین تبریزی و همکارانش به خوبی از پس آن بر آمدند و از دل یک اسکلت نیمه تمام ویلایی منحصر به فرد خلق کردند با این مطلب از آکا ایران همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار این ویلای منحصر به فرد در لواسان سری بزنیم. 

آکاایران: ویلای تو در توی امیدوار با طراحی مدرن در لواسان تهران!

دفتر معماری امی...

مشخصات عمومی پروژه طراحی ویلای امیدوار لواسان

 • نام پروژه: ویلای امیدوار
 • موقعیت: لواسان، تهران، ایران
 • کارفرما: حمید امیدوار
 • طراح: امیر حسین تبریزی
 • مدیر پروژه: نیما صادقی نژاد
 • همکاران طراحی: نرگس شریفی، الهام عبدالهی

ویلای تو در توی امیدوار با طراحی مدرن در لواسان تهران! پروژه های برجسته
دفتر معماری امی...

 • اجرا: نیما صادقی نژاد
 • همکاران اجرا : سینا نسیمی، امیر براتی
 • سازه: عطا صادقی نژاد
 • تاسیسات الکتریکال: شرکت برق و الکترونیک آرین (رضا محمدی)
 • تاسیسات مکانیکال: امیر سپه آرا
 • عکس: آتلیه برعکس

 طراحی ویلا مدرن در ایران
دفتر معماری امی...

از زبان معمار: پروژه طراحی ویلا امیدوار لواسان برای دفتر ما بیشتر از آنکه نقش یک سفارش کاری معمولی را داشته باشد یک طرح نجات بخشی و توانمند سازی محسوب می شد. کارفرما با یک آلبوم از نقشه ها و سه بعدی های نمای خارجی از پروژه اش به دفتر ما مراجعه کرد و قصد اصلاح مجدد و بازنگری کلیات طرح ویلایش را داشت در حالی که بنا در وضیعت اتمام اسکلت بود.

 طراحی ویلا
دفتر معماری امی...

 طرح ویلای امیدوار در زمینی به مساحت۷۰۰ مترمربع و شامل زیر زمین (پارکینگ، موتورخانه، انباری ها، سرایداری) همکف(واحد۱)، طبقه اول (واحد۲) و یک اتاق کار در بام است.

طراحی داخلی ویلا
دفتر معماری امی...

دفتر معماری امی...

مطابق با طراحی قبلی ویلا امیدوار ۲ دیوار برشی با زاویه ۴۵ درجه نسبت به خطوط زمین درست در وسط ساختمان در حال اجرا بود و امکان تغییر اسکلت و یا الحاق جدی در سازه وجود نداشت.در حقیقت استراتژی ما تبدیل وضعیت موجود به بنایی بود با پلان های روان تر و حجم و نمایی نسبتا خنثی و تطبیق پذیر با هویت شهر لواسان .

 معماری
دفتر معماری امی...

درنهایت با الحاقات جزیی سازه ای و صرفا پوسته ای سعی در خلق نمایی ملایم و متواضع تر نسبت به طرح قبلی شد و همچنین با اتخاذ ترفندهایی مانع از مسدود کردن پنجره های مشرف به همسایه توسط شهرداری شدیم هرچند مساحت برخی از آنها در حد قابل توجهی تنزل یافت.

 طراحی ویلا مدرن
دفتر معماری امی...

از آنجایی که بنای ویلای امیدوار شامل دو ساختمان مجزا در دل یک ویلا است سعی شد تا با اعمال استراتژی هایی از قبیل تعبیه یک تراس دلباز و مشرف به دید مرغوب بنا در جوار ورودی، تراس های کاربردی و دسترسی های آسان، این واحدکیفیت بهتری پیدا کند و از القای حس آپارتمان فاصله بگیرد.

 طراحی محوطه ویلا
دفتر معماری امی...

کلیه سیرکولاسیون ها و سلسله مراتب ها در پلان تغییر یافت و در انتخاب مصالح نما سعی شد از یک زبان مشترک بین بنا و سایر بناهای قابل توجه در حریم بصری بنا استفاده شود که چوب و سیمان سفید از آن دسته اند.

دفتر معماری امی...

در طراحی ویلا امیدوار در عین حفظ سادگی و با توجه به محدودیت های موجود در سازه ، طراحی فرم به گونه ای صورت گرفت تا مبانی و مفاهیمی که دفتر در پی به بلوغ رساندن آن است در این طرح نیز به ایجاز به کار گرفته شود.

در پروفایل امیر حسین تبریزی در آکا ایران می توانید عکس های بیشتری از این پروژه جذاب را ببینید. برای پیوستن به اهالی فن آکا ایران و معرفی پروژه های برجسته ی خود همین امروز اقدام کنید. در سایت ثبت نام کنید و پروژه های خود را وارد کنید تا مخاطب های بی شمار آکا ایران آن ها را ببینند و برای انجام پروژه های معماری و طراحی دکوراسیون داخلی به شما مراجعه کنند. 

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com