آکاایران: برج سوپر لوکس در شمال ایران، مجتمع قو الماس خاورمیانه!

فضاهای مسکونی: مجتمع مسکونی قو ، دو برج دوقلوی ۲۵ طبقه را شامل می شود که با استفاده از جدیدترین متدهای مهندسی و ساخت فضاهای آپارتمانی طراحی و با مطلوبترین مواد و مرغوبترین مصالح ساختمانی ساخته شده است .این دو برج ۲۹۲ واحد آپارتمان مسکونی و ۵ واحد پنت هاوس بسیار مجلل، دلپذیر، جذاب و شیک و را در خود جای داده است. مساحت واحدهای احداث شده از ۸۰ تا ۱۸۰ متر مربع در نظر گرفته شده است که علاوه بر داشتن کلیه امکانات رفاهی، زیباترین و متنوع ترین چشم اندازهای طبیعت شمال کشور را به ساکنان آن ارائه می دهد. امروز در آکا ایران می خوانیم به بخش هایی از این برج لوکس دو قلو در شمال ایران سری بزنیم با ما همراه باشید.

مشخصات عمومی پروژه برج های مسکونی متل قو

 • نام پروژه: برج های عظیم زاده قو
 • موقعیت: سلمانشهر،مازندران، ایران
 • کارفرما: احد اعظیم زاده
 • نوع اسکلت: فلزی
 • سیستم طراحی سازه : قاب خمشی
 • نوع فونداسیون : رادیه ژنرال

 • مقاطع ستون ها : باکس
 • مقاطع تیرهای اصلی : تیر ورق
 • سیستم سقف سازه : کامپوزیت کُرمیت
 • وزن کل میلگرد مصرفی در پی و سقف : ۳۳۰۰ تن میلگرد
 • وزن کل اسکلت فلزی: ۱۴۰۰۰ تن
 • بتن مصرفی فونداسیون: ۲۷۵۵۰ متر مکعب
 •  بتن مصرفی سقف: ۱۷۵۰۰ متر مکعب 

آنچه مجتمع مسکونی متل قو را در زمره مجتمع های مسکونی لوکس، اقامتی و گردشگری خاورمیانه مطرح کرده است، طراحی بی نظیر ۴ پنت هاوس ۸۷۰ مترمربعی به انضمام استثنائی ترین پنت هاوس موجود در کشور به متراژ ۱۷۰۰ متر مربع است که به زیباترین نحو ممکن و با بهره مندی از جدیدترین علوم معماری روز دنیا طراحی شده است .

برج سوپر لوکس در شمال ایران، مجتمع قو الماس خاورمیانه! فضاهای مسکونی

برج های عظیم زاده متل قو، لابی بسیار مجلل و زیبائی را به مساحت ۶۰۴ مترمربع در خود جای داده که با استفاده از مرغوب ترین سنگ های ایتالیائی طراحی شده و فضای بسیار مطلوبی را برای پذیرائی از ساکنان محترم فراهم آورده است .

 هتل قو الماس خاورمیانه

مجتمع قو الماس خاورمیانه شامل سه برج است که دو برج آن کاربری مسکونی و تجاری داشته و برج سوم هتل مجلل ۳۸ طبقه است. در فضای بین برج های مسکونی و هتل ، مجتمع ورزشی در نظر گرفته شده است .هر کدام از برج های مسکونی ۲۱ طبقه دارد و در مجموع ۲۹۷ واحد مسکونی را در خود جای داده است .در طبقات زیرین برج های مسکونی سه طبقه مجتمع تجاری طراحی شده که ۴۸۶ باب فروشگاه تجاری دارد .

 برجهای عظیم زاده متل قو

پیش از شروع مراحل احداث فونداسیون برج های غظیم زاده متل قو بررسی های ژئوتکنیک از نظر تعیین نوع خاک و میزان باربری آن و تعیین مشخصات فنی خاک محل ، در عمق ۳۰ متر توسط مهندسین مشاور صورت گرفته و بر اساس اطلاعات به دست آمده طراحی فونداسیون و شمع ها انجام شده است.

 برج های عظیم زاده متل قو

هر کدام از برج های مسکونی متل قو ۲۱ طبقه دارد و در مجموع ۲۹۷ واحد مسکونی را در خود جای داده است . وزن کل اسکلت فلزی ۱۴۰۰۰ تن مقدار کل بتن مصرفی در فونداسیون ۲۷۵۵۰ متر مکعب و مقدار کل بتن مصرفی در سقف ۱۷۵۰۰ متر مکعب است .

برج قو الماس خاورمیانه

فونداسیون سازه از نوع پی گسترده با حداکثر ضخامت ۵۰ / ۱ متر بوده که بر روی شمع های بتنی در جا به قطر ۵/ ۱ و تا عمق ۳۰ متر واقع شده است.عیار بتن شمع ها ۳۵۰ کیلوگرم سیمان در مترمکعب است .اسکلت از جنس فولاد ST-37 و سیستم سازه قاب خمشی ویژه بوده، مقاطع ستون ها و تیرهای اصلی از نوع تیر ورق می باشد.

کلیه مراحل ساخت از حمل مصالح به کارخانه گرفته تا ارسال و نصب در محل زیر نظر مهندسین تست و بازرسی جوش انجام شده است. سقف طبقات از نوع کامپوزیت با ۸ سانتی متر ضخامت بوده که ترکیب آن با تیرهای زنبوری سیستم محکم و در عین حال سبکی را ایجاد می کند.

در طراحی برج های مسکونی متل قو ۶۸۰ تن میلگرد در پی و سقف ، ۲۷۵۵۰ متر مکعب بتن در فونداسیون و ۱۷۵۰۰ متر مکعب بتن در سقف استفاده شده و کل وزن اسکلت فلزی ۱۴۰۰۰ تن است .

برج سوپر لوکس در شمال ایران، مجتمع قو الماس خاورمیانه! فضاهای مسکونی

۱۶۸ عدد شمع بتنی در جا کلا به طول ۰۸/۳۰۳۳ و به قطر ۱۵۰ سانتی متر و به عمق های ۱۵ و ۲۰ متر در بخش مسکونی و هتل مجتمع قو الماس خاورمیانه بکار رفته است . ساختار ستون ها از نوع Box و تیرها از نوع Plate Girder است .

 هتل قو الماس خاورمیانه

در برج های عظیم زاده متل قو برش ورق ها با گیوتین و اتصالات با دستگاه CNC صورت گرفته است جوشکاری های اولیه جهت مونتاژ قطعات با جوش CO2 و جوش های تکمیلی با دستگاه جوش اتوماتیک زیر پودری انجام شده  است.

 برجهای عظیم زاده متل قو

همچنین در برج های مسکونی متل قو کلیه آزمایشات کنترل کیفی غیر مخرب ( N.D.T ) شامل آزمایشات MT, PT, VT, PT,UT در تمامی مراحل ساخت و نصب توسط ناظرین مقیم و نیز آزمایشات مخرب و نمونه برداری از کلیه مصالح مصرفی مانند فولاد، الکترود، گاز CO2 رنگ و پودر و اخذ نتایج مربوطه از مشاور ذیصلاح انجام شده است . 

 برج های عظیم زاده متل قو

سندبلاست و شات بلاست تمامی قطعات با کلاس .Sa 2.5 رنگ آمیزی ستون ها در دولایه ۴۰ میکرونی (جمعاً ۸۰ میکرون) از نوع الکید و تیرها در سه لایه ۴۰ میکرونی (جمعاً ۱۲۰ میکرون) از نوع اپوکسی (رویهن هایی پلی یورتان). کنترل ضخامت رنگ آمیزی در تمای مراحل با دستگاه الکومتر. سیستم سقف ها از نوع کامپوزیت و تیرچه کرمیت و عرشه فولادی است .

برج قو الماس خاورمیانه

۲۹ دستگاه آسانسور پاناروما در قسمت های مختلف مجموعه تعبیه شده است . ۴ دستگاه آسانسور در واحدهای مسکونی که ۲ دستگاه آن دارای کابین طلا می باشد، ۱۲ دستگاه آسانسور در واحدهای تجاری ، ۳ دستگاه آسانسور در مجتمع ورزشی ، ۱۲ دستگاه آسانسور در هتل ۵ ستاره دولوکس بین المللی ، ۸ دستگاه آسانسور جهت رفاه حال مسافران و میهمانان هتل که ۲ دستگاه دارای کابین طلا است ، ۴ دستگاه آسانسور مخصوص حمل غذا ، ۲ دستگاه آسانسور ویژه امور خدماتی و ۲ دستگاه آسانسور برای استخر مجموعه خریداری و جانمائی شده است .

نورپردازی فضاهای داخلی برجهای مسکونی متل قو، تجاری و هتل را شرکت فرانسوی ssf اجرا کرده است .کل سقف مجموعه تجاری از LED های RGB، Transparent تشکیل شده که این نوع سیستم نورپردازی برای اولین بار در ایران اجرا شده است .نمای خارجی برج های عظیم زاده متل قو با استفاده از پروژکتورهای ۳ نورپردازی شده که توانائی ساخت تصاویر حیرت انگیز و زیبای ۳ بعدی را در فضای بیرونی و روی نمای خارجی ساختمان را دارد .ضمنأ استقرار لیزر بر بام ساختمان باعث شده تا مجموعه از فاصله ۵۰ کیلومتری خودنمائی کند .

مجتمع قو الماس خاورمیانه پروژه ای منحصر به فرد در سطح کشور ، منطقه و خاورمیانه است که همه اهداف تجاری ، مسکونی، اقامتی، گردشگری، فرهنگی، ورزشی و تفریحی گردشگران داخلی و خارجی را محقق نموده و در نوع خود از طراحی منحصر به فرد و بی نظیری برخوردار است .

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای آکا ایران مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان آکا ایران نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
<>
.

منبع : chidaneh.com