آکاایران: لوازم دکوری بتنی ، جلوه مدرن دکوراسیون منزل!

خلاقیت در خانه: درخانه نشسته ام و به اطراف نگاه می کنم. چقدر همه جا پر است از تزیینات و اشیایی برای زیباتر کردن خانه ام. دلم چیز جدیدی می خواهد؛ شاید روشنایی کوچکی تا شب را فقط با نگاه کردن به نور آن بگذرانم. هر وقت صحبت از لوستر یا آباژور می شود، چیزی که اول از همه به ذهنم می رسد، پایه ای ساده با لامپی در بالای آن است؛ ولی این روزها همه چیز عوض شده، عصر تکنولوژی است و خلاقیت! ما این بار به کارگاه کوچکی رفتیم که ساخته های متفاوتی از اکسسوری، لوازم دکوری با متریالی از جنس بتن، سیمان، برنج و مس دارد. پس این گزارش آکا ایران را از دست ندهید:

آکاایران: لوازم دکوری بتنی ، جلوه مدرن دکوراسیون منزل!

 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

طراحی لوازم دکوری و روشنایی

روشا رنجبر که در رشته طراحی صنعتی تحصیل کرده، ۵ سال است که با روش های خلاقانه و ابتکاری نوین لوازم دکوری، تزیینی، اکسسوری و همچنین سبک های جدیدی از روشنایی و Lighting را برای وجود نورپردازی  متفاوت در محیط های داخلی روانه بازار کرده است. او که سال های قبل کار طراحی مبلمان اداری انجام می داده است، بر اساس نیاز خودش به دنبال آباژوری متفاوت و خاص برای اتاقش همه جا را می گردد. ولی همه آنچه وجود داشت، اشکال تکراری و غیر جذابی بود که او را قانع نمی کرد. ناگفته نماند که انواع خاص روشنایی ها با هزینه بالایی سفارش گرفته می شدند. آنجا بود که تصمیم گرفت خودش دست به کار شود و اولین آباژور را با دوستش طراحی کرد و ساخت.

 لوازم دکوری بتنی
 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

این داستان سر دراز دارد

بعد از موفقیت در مرحله ساخت اولین آباژور، روشا به تنهایی ادامه راه را در پیش گرفت. اوایل کار جاشمعی کوچک، دیواری و آباژور بزرگ چوبی ساخته می شدند. "خودم با چوب و ابزار کارهای ساخت را انجام می دهم و همه کار را خودم کردم. یک مدت در نجاری ها می گشتم و چوب های عجیب و غریبی پیدا می کردم تا بتوانم با آنها آباژورهای خاصی خلق کنم."

 طراحی لوازم دکوری
 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

بعد از مدتی ساخت کارهای چوبی، شاید کمی تکراری شدن کارها باعث شد خانم رنجبر تصمیم دیگری بگیرد. "دوست داشتم با متریال جدیدی کار کنم. دلم می خواست فرم های متفاوت دیگری درست کنم. فرم هایی که حالت های منحنی، فاقد زاویه و یا شکل های متفاوتی داشته باشد و فهمیدم که باید با به سراغ متریال دیگری بروم." گذراندن دوره کوتاهی مجسمه سازی، او را به سمتی پیش برد که حالا می بینیم؛ استفاده از سیمان!

 روشنایی
 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

در طراحی روشنایی های نوین، نور با مجسمه های بتن ترکیب شد. هدف او این بود که حجم، فرم و مجسمه را به عنوان المانی کاربردی در دکوراسیون خانه ها بتوان وارد کرد. اکثر ما در طراحی داخلی خانه هایمان از عناصر و احجام نوین، کمتر استفاده می کنیم و روشنایی را به عنوان عنصری مهم برای دکوراسیون در نظر نمی گیریم. 

اگر می خواهید به مجسمه های لوکس علاقه مندید، مطلب ۱۰ مجسمه برنزی دکوری را از دست ندهید!

Roosha Home

لوازم دکوری از جنس سیمان

سیمان در طراحی های نوین، به خاطر خنثی بودن رنگ و سردی اش انتخاب شده و چون فرم پذیر است، می توان کار و احجام جالبی خلق کرد. روشا به دلیل علاقه خود به حجم صورت انسان، سعی کرد از احجامی مانند مجسمه کاربردهای دیگری هم بسازد. مجسمه هایی بتنی و سیمانی که از خودشان نور به محیط داخلی تزریق می کنند، اثر هنری زیبایی برای دکوراسیون خانه است. 

لوازم دکوری بتنی ، جلوه مدرن دکوراسیون منزل! دست سازه های خلاقانه
 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

نکته جالبی که در سبک مدرن روشنایی دیده می شود، ترکیب متریال است. استفاده از سیمان با فلز برنج یا مس کنار هم در اکثر کارها دیده می شود که ترکیب نوین و جذابی است. ظاهر سخت بتنی در کنار درخشش نور حسی نوین به فضای دکوراسیون داخلی می دهد. انتخاب فلز برنج که تا حدی هم انعطاف پذیر است، به زمان ساخت کارهای چوبی برمی گردد. برش  صفحاتی از برنج که توسط خود خانم طراح انجام می شود، حس و ردی از کار دست او درون کارهایش است که دیگر شبیه تولیدهای انبوه صنعتی نیست.

 لوازم دکوری سیمانی
 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

مس و برنج در کنار طراحی های بتنی

"همیشه دوست دارم از مواد و عناصر، استفاده های متفاوتی کنم. قطعات مسی که در شمعدانی ها استفاده می شوند، اتصالات لوله ای هستند که در بیمارستان ها برای لوله های هوا و آب استفاده می شوند چون زنگ نمی زند. کاسه های برنجی که در کارها می بینید برای لوسترسازی استفاده می شود."

اگر شما هم از طرفداران مس هستید، با ظروف مسی دکوراسیون منزل خود را دگرگون کنید!

 لوازم دکوری بتنی
 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

لوازم دکوری دیگر

بعد از ساخت مجسمه های نوری، این صورتک های بتنی به شکل گلدان استفاده شدند. جالب است بدانید که روشا رنجبر حتی ملات سیمان را هم خودش درست می کند؛ ساخت قالب، قالب زدن، ریختن ملات درون آنها و برق کاری آباژورها که جای خود دارد!
سبک مدرن و مینیمال ساخته های بتنی، ترکیب و هماهنگی آنها را در دکوراسیون داخلی خصوصاً منازل با رنگ های دیگر راحت تر کرده است. "یکی از دلایلی که دوست داشتم این متریال را به خانه بیاورم، این است که در خانه ها کمتر از سیمان استفاده می شود و شاید به نظر خیلی افراد ورود چنین مصالحی به فضای داخلی عجیب باشد. استفاده از متریال به شکل غیرمتعارف برایم هیجان انگیز است." 

 طراحی لوازم دکوری
Roosha Home

ردی از خانه ایرانی در لوازم دکوری

گردسوزها در نگاه اول ما را به یاد قدیم و چراغ های خانه مادربزرگ می اندازد. طراحی لوازم دکوری از نوع جاشمعی های گردسوزی مقداری قدیمی و ایرانی تر است. این سبک کار برای خانه های سنتی تر و کمتر مدرن هماهنگی بیشتری ایجاد می کنند. استفاده از برنج و مس در کارها هم حس آشناتری برای ما دارند."هدف اولیه ام صرفاً این نبود که حتماً حس ایرانی بودن در کارها به قیمتی که به کار نخورد، حفظ شود."

 زندگی ایرانی در خانه ۵۰ ساله ناهید به خوبی حس می شود، آن را از دست ندهید!

 روشنایی
 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

ساخته های بتنی خلاقانه

برای طراح، ایده های خلاقانه استفاده کننده هم اهمیت داشته است. "دوست داشتم اگر چیزی می سازم خلاقیت استفاده کننده را هم تا حدودی تحریک کند. تا اینکه فقط برای مصرف مشخص استفاده شود." گلدان های مکعبی، پایه های نگهدارنده و قطوری که با نیاز و سلیقه های مختلف کاربرد دارد، جایی برای گل، شمع و یا حتی ظرفی برای شکلات و شیرینی هستند که همیشه در ذهن ماندگار می شود. وقتی که شما برای استفاده از چیزی به مفهوم آن فکر کنید و یا برای استفاده ای که از آن دارید نقشه های زیادی بکشید، برایتان عزیزتر هم می شود.

 لوازم دکوری روشا
صدف حقیقت

شاید برایتان معرفی عضوی متفاوت در مجموعه کوچک لوازم دکوری بتنی هم جالب باشد؛ آباژوری فرفری که از تعدادی سیم ظرف شویی ساخته شده و در واقع محصولی بازیافتی از وسایل دورریختنی است. 

پیشنهاد ما به شما این است که جای گلدان های گل را خودتان بسازید.

اگر می خواهید با ایده های بیشتری از خلاقیت و کارهای افرادی که با هنرمندی به ساخت عناصر جدیدی پرداخته اند، آشنا شوید به بخش خلاقیت در خانه سری بزنید.

تبلیغات
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com