آکاایران: طراحی کیف و کفش با الهام از معماری ایرانی!

لوازم پارچه ای: این روزها بسیاری از هنرمندان با الهام از کاشیکاری و نقوش فرش ها طرح هایی خلق می کنند که هم سنتی است و هم نگاهی به سبک مدرن دارد. همین نگرش متفاوت نسبت به این سبک طراحی باعث شده تا این نوع پوشش کلی طرفدار پیدا کند. اینکه سال ها سال قبل اوستا معماری بوده که مسجدی ساخته یا خانم خوش سلیقه ای قالی خوش نقشی بافته و الان با الهام از همان سبک ها طرحی خلق می شود نشان دهنده این است که قدمت بعضی هنرها به روز و ماه و سال نیست. آکا ایران در این مطلب به طراحی کیف و کفش به سبک معماری ایرانی در دو برند متفاوت اشاره میکند.

طراحی کیف و کفش ایرانی توسط گروه رد دیزاین

تصاویر این کفش ها مربوط به مجموعه بزم بهار، آخرین مجموعه از گروه طراحی رَد دیزاین (Rad design) است.

 طرح معماری

۱. طراح این مجموعه سعی در به وجود آوردن ترکیبی دلپذیر در دو جنبه متفاوت داشته است. درواقع کنار هم قرار دادن نقوش اصیل ایرانی و استفاده از طرح هایی از سبک مدرن در حاشیه های کار نشان دهنده این مسئله است.

 طراحی کیف و کفش ایرانی

۲. نقش های خوش رنگ و لعابی که روی این کفش ها می بینید از طرح فرش ایرانی، کاشیکاری، المان های ایرانی و نوستالژیکی مثل ماهی قرمز الهام گرفته شده است.

 طراحی کیف و کفش

۳. برای خلق این طرح ها، یک ایده کلی وجود داشته و از نقوش قدیمی الهام گرفته شده است؛ البته هیچ کدام از طرح این کفش ها دقیقا همانند نقوش کاشی یا فرش های ایرانی نیست. 

 طراحی کیف

۴. درواقع کنار هم قرار دادن هنر و تمدن اصیل ایرانی همراه نقش و نگارهای مدرن (اما تقریبا حال و هوای ایرانی) نتیجه نهایی این طرح ها شده است.

 طراحی کفش

طراحی کیف و کفش ایرانی توسط گروه سارونه

تصاویر این کیف ها مربوط به برند دست سازه های سارونه است.

 طراحی لباس

 ۱. به دلیل اینکه طراح این برند به صورت حرفه ای نقاشی می کرده تصمیم می گیرد کارش را در ابعادی دیگر گسترش دهد و در نهایت نتیجه می شود این کیف های دست دوز

طراحی ایرانی

۲. جنس این کیف ها یا نمدی است یا ترکیبی از هر دو جنس گلیم و نمد. متریال های این کیف به نحوی انتخاب شده که هم سبک باشد و هم کاربردی.

۳. تمامی طرح ها از نقوش اسلیمی الهام گرفته شده؛ ضمن اینکه برخی از طرح ها کاملا ذهنی و با خلاقیت طراح خلق شده اند. همچنین رنگ نقاشی های این کیف ها تحت تاثیر کاشیکاری و فرش های ایرانی انتخاب شده است.

۴. رنگ و جنس این کیف ها کاملا قابل شست وشوست. انواعی از کیف های رودوشی، یک طرفه، دستی و پول توسط این برند طراحی شده است.  

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی و دیدن می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
<>
.

منبع : chidaneh.com