آکاایران: ۷ اشتباه بزرگ در تزیین منزل!

ترفندهای دکوراسیون: بسیاری از مردم استفاده از تزیینات در فضای داخلی را امری پر هزینه می دانند. اما باید بگوییم برای داشتن یک تزیین منزل منحصر به فرد  نیاز به صرف هزینه های بالا ندارید فقط کافی است هفت اشتباه عمده در تزیینات داخلی را بشناسید و آن ها را به کار نگیرید. پس با این مطلب از آکا ایران همراه باشید تا با هم این اشتباهات را بهتر بشناسیم.

انتخاب رنگ در مرحله اول تزیین منزل

درست است که انتخاب رنگ یکی از بهترین روش هایی است که می توانید با کمک آن جزییات طراحی خود را ساده تر انتخاب کنید اما به این معنا نیست که لزوما انتخاب رنگ اولویت طراحی و تزیین منزل شما باشد. گاهی بهتر است شما پس از انتخاب طرح و پارچه ی رو مبلی خود به سراغ انتخاب یک رنگ هماهنگ با آن بروید با این کار علاوه بر زیبایی علاقه ی بیشتری به دکوراسیون خود پیدا خواهید کرد.

 دکوراسیون داخلی منزل

خرید مبلمان فاقد اندازه گیری در تزیین منزل

بزرگترین اشتباهای که در طراحی و دکوراسیون داخلی خرید مبلمان فاقد اندازه گیری است.پس برای داشتن یک دکوراسیون منحصر به فرد بهتر است پیش از خرید به اعداد و ارقام اعتماد کنید و از آن ها راهنمایی بخواهید تا مبلمان مناسب فضای تان به راحتی بیابید.

 دکوراسیون داخلی

خرید جزییات تزیینی منزل در یک مغازه

شاید خرید کلی از یک مغازه در وهله اول خوش آیند به نظر برسد اما باید بگوییم که این موضوع تا حد زیادی اشتباه است چرا که جلوه ی بصری فضای شما را محدود می کند. سعی کنید مغازه ها و فروشگاه های مختلف را برای یافتن المان و یا وسیله ی ایده آل خود جست و جو کنید فروشگاه های اینترنتی برای این منظور بهترین گزینه محسوب می شود که می تواند تاحد زیادی شما را بهترین لوازم برساند.

 تزیین منزل

خرید مجموعه ای کامل از لوازم در تزیین منزل

وقتی شما یک مجموعه ی کامل طراحی شده را خریداری می کنید در واقع راه حل چندانی برای ایجاد تغییرات دکوراسیونی، تزیین منزل  و یا حتی در جا به جایی آن ها ندارید بنابراین به اجبار دکوراسیونی کسل کننده را برای خود تدارک می بینید که قدرت تغییر آن را نخواهید داشت و یا تغییر آن امر پر هزینه ای برای شما خواهد شد. بنابراین بهتر است جزییات متفاوت را خودتان تهیه کنید و چیدمان منحصر به فردی برای آن در نظر بگیرید.

اشتباهات رایج در دکوراسیون

هرگز تزیینات منزل را برجسته نکنید!

استفاده بیش از اندازه از رنگ ها و عناصر برجسته پس از مدتی برای شما خسته کننده خواهد شد و جایگزینی یک المان برجسته دیگر برای آن نمی تواند شما را مانند قبل خوشحال کند، پس بهتر است در انتخاب جزییات تزیین منزل خود تعادل را رعایت کنید با این کار می توانید برای مدت بیشتری از آن ها لذت ببرید فاقد آنکه از آن ها خسته شوید.

تزیینات منزل را برجسته کنید!!

درست در مقابل بند قبل بهتر است با برجسته کردن برخی از تزیینات یک نقطه ی کانونی در فضای خود اجاد کنید. این نقطه ی کانونی با کمک یک تابلو نقاشی جسورانه، یا کوسن های خوش رنگ و... می تواند در فضای شما ایجاد شود و از آن لذت ببرید. توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب یک آیتم نوین برای فضای خود به هماهنگی آن با فضا و از بین نرفتن نقطه ی کانونی تان حتما دقت کنید.

در تزیین منزل از گذشته رها شوید.

از گذشته رها شوید و جزییات نوین را تجربه کنید. استفاده از یک سبک دکوراسیون برای مدت های طولانی می تواند کسالت آور باشد. بهتر است بعد از مدتی ظاهر دکوراسیون خود را تغییر دهید و چهره ی منحصر به فردی به آن ببخشید لوازم قدیمی را با لوازم نو تعویض کنید و طرح و نقش جذاب تری به فضای داخلی تان ببخشید.

به ما بگویید....
شما برای تزیین منزل خود چه ایده ای دارید؟ می توانید سوالات خود درباره ی طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان را در بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران مطرح کنید.

تبلیغات
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com