آکاایران: طراحی داخلی آپارتمان ۷۰ متری

 فضاهای کوچک: «افرادی که در فضاهای کوچک زندگی می کنند معمولا احساس می کنند فضای زندگی آن ها تنگ و گرفته است، اما ما می خواهیم به آن ها نشان دهیم که چگونه می توان با یک طراحی خوب این احساس را به کلی برطرف کرد.».در این مطلب به طراحی کاربردی یک آپارتمان ۷۰ متر مربعی می پردازیم. طراحان  در طراحی این خانه میان رنگ های سفید براق و چوب هایی با رنگ گرم، وسایل ابتدایی و قطعه های دست ساز، و بافت های سخت و نرم تعادل ایجاد کردند و نشان دادند که در فضاهای کوچک هم می توان به یک چیدمان مدرن و دل باز دست یافت.

در یک نگاه :

 موقعیت: نیویورک

 اندازه: ۷۰ متر مربع

 

آکاایران: طراحی داخلی آپارتمان 70 متری

طراح پروژه می گوید: «گاهی خودِ فضا به شما می گوید که اشیا کجا باید قرار بگیرند.» یک کاناپه و میز ایکیا (Ikea: برند سوئدی وسایل خانه) اولین چیزهایی هستند که هنگام ورود به این خانه به چشم می آیند. هدف طراحان خلق یک فضای ورودی مشخص با یک میز کنسول و یک اتاق خواب است. آن ها میان دیوارهای سفید براق و قطعاتی با بافت های سخت کنتراست برقرار کردند.

 

 

 «استفاده از پارتیشن های چوبی شیوه ای بسیار خوب برای ترکیب بافت است.» ، بنابراین بر روی قطعات نازک چوبی نوین پوششی از بتونه سفید و کمی رنگ خاکستری ایجاد کردند. از این پارتیشن های چوبی محدوده اتاق خواب را تعریف می کنند، باعث عبور مقدار کمی نور به داخل این فضا می شوند و عناصری هستند که چیزی از تاریخ این خانه را در خود دارند.

 

 بازسازی فضاهای داخلی

شروع چیدمان نشیمن با یک کاناپه ی کلاسیک و بعد ترکیب آن با وسایل دست ساز بسیار ساده بوده است. یک بشقاب تزئینی دلپذیر بر روی کتاب ها قرار گرفته است و سه تابلوی نقاشی توسط دوست این طراحان و در خود خانه خلق شده است.

 

 فضاهای کوچک

طراح پروژه یک مجسمه ساز و طراح مبلمان است و این جزیره منحصربه فرد از هر دوی این هنرها بهره گرفته است. مردم قسمت شمالی نیویورک این قطعات چوبی را برای او جمع آوری کردند؛ او آن ها را با اره برقی برید و خشک کرد.

فقط یکی از دیوارهای آشپزخانه دارای کابینت است و این یعنی این که این آشپزخانه شبیه آشپزخانه آپارتمان های معمولی است، اما ویژگی متفاوت آن قرارگرفتن در معرض نور طبیعی و در یک فضای باز است. جزیره نقش مجرایی میان آشپزخانه و اتاق نشیمن را بازی می کند، و هم چنین می تواند به عنوان میز کار مورد استفاده قرار بگیرد.

طراحان از وسایل بادوامی برای وسایل برقی و کابینت ها استفاده کردند. وسایلی که قرار است برای مدت طولانی در یک فضا باشند ارزش سرمایه گذاری دارند، مثلا اگر آشپزخانه شما اُپن است بهتر است سیمایی دلپذیر و خوشایند داشته باشد. علاوه بر این، وقتی فضای کمی در اختیار دارید و استفاده از سنگ مرمر در پیش خان و دیوارهای پشت سینک ها هزینه زیادی روی دوش شما نمی گذارد.

 

 مدرن

یک سینک پایه دار و یک حمام شیشه ای این فضا را تا حد ممکن باز و دلپذیر کرده است. هم چنین استفاده از چراغ های فانوسی و سنگ های مرمر کارارا به فضا جلوه ای لوکس داده است. این دو طراح حیات جدیدی به این خانه کوچک که روزگاری مخروبه ای بیش نبوده است بخشیده اند.

تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com