آکاایران: طراح لباس ایرانی که شاهنامه را بر تن بازیگر ایرانی نقش زد!

لوازم پارچه ای: زندگی امروز ما، پر شده از مقوله هایی که تمام وقت مان را به اشغال خود درمی آورد. سراسر روزهای مان به پیگیری مسائلی می گذرد که شتاب زندگی به ما تحمیل کرده است. از صبح تا شب به مسائلی می پردازیم که نه تنها هیچ کمکی به کسب آرامش نمی کند بلکه بعضا باعث ایجاد تشویش، نگرانی و ناراحتی می شود. بر کسی پوشیده نیست که دور شدن ما از زیبایی و هنر که حاصل همین شتاب روزافزون زندگی است، استرس و نگرانی مان را بیشتر می کند.

ما در چنین شرایطی، فرصت زیادی برای غوطه ور شدن در دنیای رویایی و بی مرز هنر و زیبایی نداریم. چه بهتر که به جبران دور شدن از هنر، زیبایی را به زندگی روزمره خود وارد کنیم. از صبح تا شب با اشیا و لوازمی سر و کار داریم که فاقد آنها تقریبا زندگی کردن غیر ممکن است. طراحی و تولید همین اشیا و لوازم به صورت هنری و دلپذیر این فرصت را به ما می دهد که هنر و زیبایی را به زندگی روزمره خود وارد کنیم. وسایلی مانند، شال، روسری، کیف، زیور آلات و پیراهن و شلوار، کوسن و خلاصه هر آنچه را که می شود.

 مد و معماری

در این میان می توانیم به هنرمندانی تکیه و اعتماد کنیم که هنر با جان، دل و روح شان درآمیخته؛ هنرمندانی که هم هنر را خوب می شناسند، هم نیاز مردم و هم وسایل و سلیقه ها را.

 طراحی لباس ایرانی

تن پوش هایی که هنر اصیل ایرانی را یادآور می شوند!

هنر قرار نیست فراموش شود، هنر باید قدم به قدم با تو بیاید. پس چه چیزی بهتر از اینکه این هنر با تن پوشی ادغام شود که هر لحظه با توست و تمام وجودت را در بر گرفته است. "سارا جعفریه"، هنرمند جوان و طراح لباس ایرانی برای طراحی های تن پوش های ناب خود که عنوان "دثار" را برای آنها برگزیده است، فرش های ایرانی و تلفیق آن با کاشی های ایرانی را مد نظر قرار داده است.

 طراحی لباس

هنر اصیل ایرانی و بستری از ساتن و ابریشم

وقتی قرار است تن پوش ها اصیل باشند، یعنی باید ذره ذره آنها بوی اصالت دهد. پس برای هنر ناب ایرانی، ساتن و ابریشم بهترین است. حال فکرش را بکنید که این ساتن ها و ابریشم ها با طرح های اغواگر کاشی های ایرانی و آن رنگ های چشمگیر ترکیب شوند، آن وقت می توان مدعی شد که تن پوش ها از هنر ایرانی الهام گرفته و ارائه شده اند.

 طراح لباس ایرانی

حاشیه های کاشی برای مانتوهای اصیل ایرانی

از ذره ذره کاشی های ایرانی می توان الهام گرفت و آنها را سرمشق قرار داد؛ به طور مثال از حاشیه های کاشی می توان برای تزیین لبه های مانتوی ایرانی استفاده کرد و آن را مانند قابی در نظر گرفت که دیگر طرح ها را درون خود جای داده است. معمولا اگر از این طرح استفاده شود، رنگ آنها بیشتر از دیگر طرح ها به چشم می آید.

طراح لباس

فرش های اصیل ایرانی را به تن کنید!

فرش ها می توانند به جای آنکه بر کف خانه بنشینند همچون تن پوشی شما را همراهی کنند؛ هر جا که بخواهید. فکرش را بکنید به جای آنکه فرش ها را در خانه استفاده کنید، آنها را به تن کنید، حتما هیجان انگیز خواهد بود.

کروات های شیک و باشکوه با الهام از معماری ایرانی

فقط خانم ها نیستند که می توانند تن پوش هایی از جنس هنر ناب ایرانی دارا باشند، آقایان هم اگر بخواهند می توانند کروات هایی دارا باشند که نمایانگر شکوه و زیبایی هنر ایرانی است. اغلب این کروات ها از معماری ایرانی و المان های پرنقش و نگار آن الهام گرفته شده اند.

شاهنامه ای که تن پوش شد...

منابع الهام می تواند متفاوت باشد؛ گاه مینیاتورها، گاه کاشی ها، گاه فرش ها و گاهی هم برگی از شاهنامه. هر چیزی که بوی هنر ناب ایرانی را بدهد، می تواند منبع الهام باشد. منبع الهامی که روی دست ندارد. این برگ شاهنامه جای آنکه برگی گم شده در دل یک کتاب باشد، بیرون کشیده می شود، تن پوش می شود، جان می گیرد و نماینده ای می شود برای عیان کردن زیبایی های هنر ایرانی.

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی و دیدن می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

تبلیغات
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com