آکاایران: پاسیو ها ی جذاب با طراحی مینیمالستی!

دو فلسفه در مورد یک طراحی مینیمالیستی وجود دارد: فلسفه مینیمالیستی شرق و فلسفه مینیمالیستی غرب. فلسفه غرب بر روی کاربرد عقلانی و کارکردی تاکید می کند. به علاوه، بیان صادقانه در طراحی های مینیمالیستی غربی بسیار مسلط است و این به دلیل کاربرد مواد و مصالح ساده و استفاده از عناصر تزئینی به شدت مینیمالیستی است. فلسفه مینیمالیستی غرب چیدمان ساده ای دارد. عناصر زمخت دارای شکل های هندسی و فاقد تزئینات هستند و هر ماده ای در هر عنصری بسیار صادقانه ارائه می شود.

از طرف دیگر، مفهوم باغ های مینیمالیستی در شرق تحت تاثیر ذن بودائیسم است.فلسفه شرق دارای ارزشی معنوی است. برداشت و ادراک ساده، واضح، و آرام است و در نهایت در چنین فضایی راحتی و آرامش به وجود می آید.هدف فلسفه مینیمالیستی شرق در مورد پارک برقراری هماهنگی میان ساختمان و محیط پیرامونی آن است. درک هماهنگی و یکپارچگی میان این دو عنصر بسیار ساده است. به علاوه، محیط برای افراد موجود در آن تبدیل به مکانی برای درمان جسمانی و معنوی می شود. فضاهای بیرونی در مفهوم مینیمالیستی به عنوان پشتیبانی برای ظاهر معمارگونه ساختمان ارائه می شوند. به علاوه، گیاهان در مقام یک عنصر تزئینی در ساختمان هستند و بدین گونه ارتباطی هماهنگ میان ساختمان و گیاهان محوطه ایجاد می شود.

حیاط خلوت

وجود گیاهان در خانه ظاهر خشک مینیمالیستی ساختمان را تلطیف می کند. گیاهان دارای شخصیت در کنار گیاهان وحشی قرار نمی گیرند. گیاهان باید در فرم سادگی دارا باشند، دارای برگ های زیادی نباشند، و شاخه های قدرتمند و شخصیتی نامتعارفی دارا باشند. در سبک مینیمالیستی گیاهان بر روی چمن سبز قرار می گیرند و یا در زمینی شنی و سیاه و سفید می رویند.

استفاده از رنگ های ملایم مانند سفید، خاکستری، و یا بژ (طبیعی) عناصر زمخت و خشن را تلطیف کرده و فضا را دلپذیر و چشم گیر می کند. استفاده از عنصر آبی با یک طراحی ساده در استخر یا یک آبشار مصنوعی در باغ فضایی طبیعی، آرام، و جذاب را خلق می کند.

ایده های طراحی برای پاسو ها،بالکن ها و حیاط خلوت های مینیمالیستی به صورت خطوط عمودی و شبکه های افقی نمایان می شود و در آن فرم ها خالص و ساده هستند. یک حیاط خلوت مینیمالیستی تازگی و سکوت برای داشتن فضایی آرامش بخش هدیه می کند و باعث بازیابی معنوی و جسمانی ساکنان آن می شود.

 طراحی محوطه

خانه های به سبک مینیمالیستی در کنارحیاط های مینیمالیستی جلوه ای زیباتر و جذاب تر خواهند داشت. هر دوی آن ها مکملی برای یکدیگر خواهند بود و تبدیل به فضایی هماهنگ و یک پارچه می شوند. این ترکیب دو فضا تاثیر مثبتی بر روی محیط زیست و نیز ساکنان خانه می گذارد. در چنین فضایی محیط پیرامون راحت و زیباست و در عین حال یک انرژی مثبت و حسی از سکوت و آرامش خانه را فرا می گیرد. یک حیاط مینیمالیستی بهترین راه حل در زمانی است که خانه شما نیز به سبک مینیمالیستی است.

 

تبلیغات
دانستن حق شماست
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com