آکاایران: ۱۸ راه پله مدرن که شما را حیرت زده می کند!

راه پله: شاید شما در خانه تان راه پله نداشته باشید، اما مطمئن هستم از کنار جمله ۱۸ راه پله مدرن و منحصر به فرد که شما را شگفت زده می کند هم نمی توانید به راحتی بگذرید. در کل راه پله ها فضایی جذاب هستند و نمی شود آن ها را نادیده گرفت؛ حالا چه در خانه تان داشته باشید چه نداشته باشید. به نظر من که این مطلب به درد هر دو گروه می خورد، اگر در خانه تان راه پله دارید با این ایده ها آن ها را دلپذیر تر و جذاب تر کنید، اگر هم در خانه تان راه پله ندارید، از دین عکس های دلپذیر لذت ببرید، اگر هم جزو گروه طراحان و دکوراتورها هستید می توانید از این عکس ها ایده بگیرید و راه پله هایی متفاوت تر و دلپذیر تر طراحی کنید. پس به نظرم تا انتهای این مطلب که در رابطه با راه پله های مدرن است با آکا ایران همراه باشید. 

۱. در پس این راه پله مدرن یک دیوار قرار دارد که با لوور های چوبی عمودی پوشیده شده است و فضای مثبت و منفی خاصی را ایجاد کرده، منظور از فضای مثبت و منفی؛ فضای روشن و تیره در پس راه پله است. خود پله ها نیز از چوب تولید شده اند و زیر آن با فلزی تیره رنگ محکم شده است. اگر بیش از اندازه به این پله نزدیک شوید ممکن است دچار توهم و خطای دید شوید و همین قضیه باعث جذابیت بیش از اندازه این راه پله مدرن شده است. 

 طراحی دکوراسیون راه پله مدرن

۲. این راه پله مدرن و چوبی و دلپذیر به وسیله یک موکت با عرض کم که درقیقا وسط آن قرار گرفته است تبدیل به فضایی جذاب شده است. البته نمی توان از نکته نیز چشم پوشی کرد که رنگ قهوه ای چوب و رنگ طوسی روشن موکت ترکیب دلپذیر و چشم نوازی را ایجاد کرده اند. منتهی شدن این راه پله به یک تابلو هنری هم نکته تاثیر گذار دیگر بر زیبایی این راه پله مدرن است. پیشنهاد می کنم مطلب موکت و تاثیر شگفت انگیز آن در دکوراسیون داخلی را حتما مطالعه کنید. 

 طراحی دکوراسیون راه پله

۳. ورقه های آهنی فرم گرفته و کف پله های چوبی؛ راه پله مدرن و جذابی را به وجود آورده اند که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. در زیر این راه پله یک فضای کار و یا به نوعی یک اتاق کار در خانه ایجاد کرده است. همین ورقه های فرم گرفته به این فضا کمک کرده اند که شخصیتی مطابق با کاربری آن داشته باشد. نکته جالب دیگری که باید به آن توجه کرد این است که یکی از کف پله های چوبی ادامه پیدا کرده است و تبدیل به کانتر و میز کار شده است. جرات و جسارت زیادی در این راه پله مدرن به واسطه ترکیب متریال ها و مواد و مصالح دیده می شود. 

مطلب پیشنهادی آکا ایران: طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل: در آرامش کار کنید!

 راه پله مدرن

۴. مطمئن هستم شما هم مانند من شیفته این راه پله مدرن خواهید شد. فکرش را بکنید پله های خانه تان را باکس ها و یا جعبه بتنی تشکیل دهند که به دیوار متصل هستند و روی آن ها یک قطعه چوب قرار گرفته است تا سطح بتن باعث آزار و اذیت پاهای شما نشود. به نظر من که به این راه پله مدرن به چشم یک اثر هنری هم می توان نگاه کرد. 

راه پله

۵. کف پله چوبی این راه پله به وسیله یک تیر آهنی مورب که در تمام طول پله قرار دارد مهار شده اند. جسارتی که یکی دو بند بالاتر راجع به آن صحبت کردیم در این راه پله مدرن نیز به چشم می آید. چیز دیگری که در طراحی این راه پله مدرن خودنمایی می کند، شفاف بودن آن است، بهتر است کمی دقیق تر به آن نگاه کنید. 

۶. این راه پله قرار بود تا یک راه پله معمولی باشد، اما وقتی طراح آن تصمیم گرفت تا فقط یک قاب آهنی خیلی خیلی ساده در زیر این راه پله چوبی قرار دهد، آن را از یک راه پله ساده به یک راه پله مدرن و منحصر به فرد تبدیل کرد، این قاب آهنی تنها یک قاب ساده نیست، حضور ان باعث شده است تا راه پله بیشتر به چشم بیاید و فضای آن تعریف شده تر باشد. 

۷. نورپردازی راه پله علاوه بر این که فضای آن را تبدیل به فضایی گیرا می کند، باعث می شود که شما با اعتماد و اطمینان بیشتری قدم بردارید. این راه پله هم به واسطه نور مخفی هایی که در زیر کف پله ها قرار گرفته است، تبدیل به یک راه پله اعجاب انگیز شده است. 

مطلب پیشنهادی آکا ایران: انواع نورپردازی راه پله برای درخشش دکوراسیون منزل

 ترفندهای دکوراسیون

۸. این راه پله منعطف این اجازه را به شما می دهد که انتخاب کنید که می خواهید قدم بزرگ بردارید یا قدم کوچک. البته می توان از این جهت هم به آن نگاه کرد که این نوع تقسیم بندی به افرادی مانند کودکان هم این اجازه را می دهد که تجربه خوبی از راه رفتن بر روی این راه پله مدرن دارا باشند. 

18 راه پله مدرن که شما را حیرت زده می کند! راه پله

۹. قبول دارم که این راه پله ممکن است شما را گیج کند، اما این حق را هم به من بدهید که نتوانم از جذابیت و گیرایی آن دل بکنم. این پله هم نوع دیگری از راه پله هایی است که در عکس قبلی آن ها را دیده ایم. فقط مدل آن عوض شده است.

 طراحی راه پله مدرن

۱۰. این راه پله مخصوص آن هایی است که عشق و علاقه خاصی به بتن دارند. بتن به قدری انعطاف پذیر و حرف گوش کن است که می تواند شما را برای رسیدن به خواسته های تان کمک کند. حتی اگر این خواسته یک راه پله مدرن مانند عکس بالا باشد. 

 طراحی راه پله

۱۱. می دانم اولین چیزی که با دیدن این راه پله به نظرتان می رسد، نا امن بودن آن است و این که باید خیلی با احتیاط از روی آن رد شوید. اما اگر بیشتر دقت کنید خواهید دید که هر کدام از پله های این راه پله مدرن و دوست داشتنی از سه لایه شیشه سکوریت (شیشه های نشکنی که در مطلب شیشه سکوریت، امن ترین شیشه در دکوراسیون داخلی راجع به آن با هم صحبت کردیم) تشکیل شده است. همین مساله می تواند خیال تان را راحت کند که این راه پله مدرن از امنیت برخوردار است.

 طراحی دکوراسیون راه پله مدرن

۱۲. این راه پله شخصیتی دو گانه و حتی سه گانه دارد. هم راه پله است، هم کمد و هم حضورش باعث شده است تا فضایی به دست بیاید شبیه اتاق کار، البته این ایده در بندهای ابتدایی مطلب نیز مطرح شده بود اما اگر دقت کنید می بینید که آن ها خیلی با هم فرق می کنند و این راه پله مدرن فضای بیشتری برای طبقه بندی و نظم دهی در اختیار افراد قرار می دهد. 

 طراحی دکوراسیون راه پله

۱۳. جذابیت این راه پله در اتصالات هنرمندانه زیر آن است. در این راه پله آهن و فولاد زیرین پله که وظیفه اتصال آن به سازه اصلی را دارند، واقعا هنرمندانه ظاهر شده اند. البته به نظر می آید چوب و آهن دو متریالی هستند که می توانند حسابی در کنار هم خوش بدرخشند. 

 راه پله مدرن

۱۴. در این راه پله مدرن تضاد دوست داشتنی ای خود نمایی می کند. اگر متوجه نشده اید باید خدمت تان عرض کنم که در این راه پله نرده ها عضو اصلی و نگه دارند کف پله ها هستند. خوب به نحوه اتصال ها دقت کنید، ما همیشه نرده ها را در نقش دیگری دیده ایم، اما در طراحی این راه پله مدرن نرده ها علاوه بر نقش حمایتگر نقش نگه دارنده اصلی را نیز بازی می کنند. 

راه پله
 

۱۵. راه پله ها آن قدر قدرتمند هستند که در آن واحد می توانند در دو نقش ظاهر شوند. آن ها هم می توانند یک راه پله باشند و در عین حال قفسه هایی برای جا دادن وسیله های مختلف تان را نیز در اختیارتان قرار دهند. باورتان نمی نمی شود؟ نمونه اش عکس بالا...

۱۶. راه پله ها علاوه بر قدرتمند بودن بسیار هم جذاب هستند، به صورتی که از آن ها و شکل ظاهری شان می شود به عنوان یک وسیله دکوری و دلپذیر استفاده کرد. مثلا در دیوارهایی که خالی است می شود شلف هایی را به صورت پله وار کنار هم چید و هم از جذابیت ظاهری پله ها استفاده کرد و هم بتوان روی آن ها را با دکوری های دلپذیر پر کرد. 

۱۷. در نگاه اول این راه پله مدرن شبیه تکه کاغذی به نظر می رسد که تا شده است. اما در اصل این صفحات سفید، صفحات کورین هستند که با طرحی دلپذیر در کنار هم چیده و به هم متصل شده اند. اگر دوست دارید تا بیشتر راجع به صفحات کورین بدانید، پیشنهاد می کنم مطلب صفحات کورین انتخابی مدرن برای سطح روی کانتر را حتما بخوانید. 

 ترفندهای دکوراسیون

۱۸. ممکن است خود راه پله شما ظاهر خاصی نداشته باشد. اما اگر متریال آن به درستی اننتخاب شود می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما حسابی غوغا کند. برای مثال در عکس بالا راه پله ای را می بینید که در طراحی آن هیچ مورد اعجاب انگیزی یافت نمی شود، اما متریال چوبی که برای آن انتخاب شده است باعث شده است تا در دیوار سفید و کف بتنی آن تفاوت خاصی ایجاد شود و از یکنواختی خارج شود. 

با مراجعه به بخش اهالی فن آکا ایران می توانید با شرکت های متخصص در زمینه طراحی و اجرای پله آشنا شوید و از آن ها برای طراحی راه پله هایی خاص و منحصر به فرد کمک و راهنمایی بخواهید. 

نویسنده : شمیم آقازاده| تحریریه آکا ایران

تبلیغات
مرکز آموزش های تخصصی معماری
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com