آکاایران: دکوراسیون منزل تان را ضد آلرژی کنید!

ترفند های دکوراسیون: آلرژی یا حساسیت فصلی در هر فصل مبتلایان خاص خودش را دارد تا حدی که ممکن است فرد به خاطر جلوگیری از بروز علائم به ناچار خود را از دیدن و لذت بردن از زیبایی های خاص هر فصل محروم کند. ما ادعا نمی کنیم شما با عمل کردن به توصیه های این مطلب آلرژی تان به کل رفع خواهد شد ولی معتقدیم با رعایت این نکات حساسیت های تان تا حدودی کمتر شده و علائم تان تا حد ممکن کاهش می یابد. پس اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان مبتلا به حساسیت یا آلرژی هستید با ما همراه باشید. ما با ارائه نکاتی در این مقاله به کمک شما آمده ایم تا بتوانید عوامل ایجاد آلرژی را در فضای منزل تان شناسایی و برطرف کنید. با آکا ایران همراه باشید...

آکاایران: دکوراسیون منزل تان را ضد آلرژی کنید!

 طراحی دکوراسیون
رضا صوفی
عکاس: 
رضا صوفی

 طراحی خانه
 دکوراسیون ضد آلرژی
گروه مبلمان یاتاش

اتاق خواب فاقد آلرژی

از اتاق خواب شروع کردیم چون به طور متوسط افراد ساعات زیادی از شب را در آن سپری می کنند؛ بنابراین باید در برطرف کردن عوامل آلرژی زا در این فضا دقت کافی به عمل آورید. تختخوابی را انتخاب کنید که به جای تاج پارچه ای، تاجی چوبی داشته یا فاقد تاج باشد؛ چون عملا امکان شست وشو و نظافت تاج پارچه ای تخت میسر نیست. به دلیل ارتباط مستقیم پوست با ملحفه ها و روبالشی ها در اتاق خواب، کافی است از پارچه های ضدحساسیت جهت ملحفه و روتختی استفاده کنید.

 دکوراسیون خانه
دکوراسیون
مبلمان اتاق کود...

اگر کودک تان مبتلا به حساسیت است از خرید و نگهداری عروسک های پولیشی خودداری کنید یا نهایتا هنگام خواب کودک، آنها را جمع آوری و از فضای خواب او دور کنید. گل ها را از اتاق خواب بیرون ببرید و از نگهداری شان در این فضا اجتناب کنید.

مانی فرم

آشپزخانه فاقد آلرژی

 در آشپزخانه هرچه سطوح را خلوت و تمیزتر نگه دارید، امکان ایجاد آلرژی در فضا کمتر می شود. استفاده از کابینت های بلند و کشیده شده تا سقف، کمک زیادی به کاهش تجمع گرد و غبار در آشپزخانه می کند. برای رویه کابینت ها جنسی را انتخاب کنید که نظافت و گردگیری آن راحت باشد.

دکوراسیون منزل تان را ضد آلرژی کنید! ترفندهای دکوراسیون
 طراحی دکوراسیون
شرکت دکوراسیون ...

 کانترهای آشپزخانه را تا حد امکان خلوت و تمیز نگه دارید. تعمیر لوله های آبی که چکه می کنند نیز می تواند به کاهش بروز آلرژی در خانه کمک کند؛ زیرا چکه کردن آب ممکن است زیر سینک منجر به تولید قارچ شود. از کفپوش هایی که راحت و سریع تمیز می شوند برای فضای آشپزخانه استفاده کنید. نصب فن تهویه در بالای اجاق گاز روش دیگری برای ضد آلرژی کردن آشپزخانه محسوب می شود؛ زیرا با حذف بو و بخارات موجب کاهش رطوبت آشپزخانه شده و جلوی رشد مواد آلرژی زا را خواهد گرفت.

 طراحی خانه
 دکوراسیون ضد آلرژی
شرکت معماری دکوکو

سرویس بهداشتی فاقد آلرژی

شما با رعایت هرچه بیشتر بهداشت در سرویس بهداشتی کمک به خلق محیطی ضدآلرژی خواهید کرد. برای این کار:  روشویی و قفسه ها و طبقات موجود در سرویس بهداشتی را خلوت و منظم نگه دارید. از پادری قابل شست وشو استفاده کنید. از کارکرد صحیح تهویه سرویس اطمینان حاصل کنید تا رطوبت محیط که بسیار مورد علاقه قارچ هاست، کاهش یابد.

مطالب پیشنهادی:
۷ راه حل برای تهویه مطبوع حمام و سرویس بهداشتی
رفع نم توالت و سرویس بهداشتی، چه باید کرد؟

 دکوراسیون خانه
 طراحی دکوراسیون
رضا صوفی
عکاس: 
رضا صوفی

برای کفپوش سرویس بهداشتی از انواع کاشی یا سرامیک استفاده کنید تا نظافت آن راحت باشد و هرازچندگاهی درزهای میان آنها را چک کنید تا به محلی برای رشد و نموی میکروب تبدیل نشود. از آنجایی که قارچ ها در گوشه و کنارهای مرطوب رشد می کنند، شست وشوی هفتگی سرویس بهداشتی را فراموش نکنید. از اسپری کردن خوشبوکننده ها در سرویس هنگامی که داخل آنجا هستید، اجتناب کنید؛ زیرا ترکیبات آلی فرار موجود در خوشبوکننده های هوا می توانند موجب تشدید مشکلات تنفسی شوند.

استودیو معماری ...

نشیمن فاقد آلرژی

اگر تمایل دارید موارد آلرژی زا را در فضای نشیمن تان به حداقل برسانید، باید: به جای کاغذدیواری از رنگ هایی بر پایه آب، ضدآلرژی و قابل شست وشو برای پوشش دیوارها استفاده کنید. هیچ وسیله اضافی را روی میز پذیرایی، میزهای عسلی، پیش بخاری و شومینه قرار ندهید. همچنین تعداد عناصر و وسایلی را که می توانند محل مناسبی برای تجمع گردوغبار باشند، کاهش دهید.

دکوراسیون منزل تان را ضد آلرژی کنید! ترفندهای دکوراسیون
 دکوراسیون ضد آلرژی
شرکت معماری دکوکو

اگر تصمیم به خرید مبلمان دارید، توصیه می کنیم انواعی با روکش چرمی خریداری کنید تا نظافت و گردگیری آن راحت تر باشد. جلوی ورودی منزل از پادری مناسب استفاده کنید. امروزه یافتن انواع ضدحساسیت و ضدقارچ آن دیگر کار سختی نیست.

مطلب پیشنهادی: با این راهکارهای ضد حساسیت در منزل یک نفس راحت بکشید!

 طراحی خانه
 دکوراسیون ضد آلرژی
گروه مبلمان یاتاش

سایر راهکارها برای داشتن فضایی فاقد آلرژی:

  • درآوردن کفش ها خارج از خانه و بیرون نگه داشتن آنها
  •  نصب فیلتر در سیستم های هوایی خنک کننده و گرم کننده خانه
  • کنترل دمای خانه و جلوگیری از گرمای بیش از حد آن

 دکوراسیون خانه
دکوراسیون
گروه معماران مدام

  • تعمیر نشتی هایی که به دیوارهای خانه نفوذ پیدا کرده است.
  • همچنین هنگام بازسازی منزل تان در انتخاب کابینت ها و کفپوش و دیگر متریال دقت کرده و مناسب ترین گزینه را برای خانه ضدآلرژی خود انتخاب کنید.
  • استفاده از مواد پاک کننده طبیعی به جای شیمیایی برای تمیز کردن خانه هم از دیگر راهکارها برای ضد آلرژی کردن خانه است.

آسمانه

موارد بالا تنها بخشی از هزاران راهکارهای ضدآلرژی کردن خانه بود و نمی توان انتهایی برای این مطلب قائل شد ولی در این مقاله ما به همین موارد بسنده می کنیم. اگر تمایل داشتید موارد آلرژی زا را در فضای خانه تان به حداقل برسانید، فراموش نکنید ضد آلرژی کردن خانه یک باره صورت نمی گیرد و باید در فواصل زمانی کوتاه با نگاهی دقیق به فضاهای مختلف خانه، تغییراتی را که برای ضد آلرژی کردن فضای خانه نیاز است، اعمال کنید.

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی و دیدن می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
خاص و هماهنگ با سلیقه شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com