آکاایران: دکوراسیون آپارتمان کوچک ساجده، خانه ای از جنس نور و سادگی!

فضاهای مسکونی: نمای خانه ۲۰ ساله ساجده پشت انبوه شاخ و برگ درخت ها گم شده بود. خانه قدیمی اما استوار بود. از راه پله که بالا می روی واقعا نمی دانی چه چیزی انتظارت را می کشد. نمی توانی تصور کنی که قرار است با چه چیزی مواجه شوی. اما همین که در باز می شود شگفت زده می شوی. خانه ای نقلی اما پرنور که شادابی و طراوت در همه قسمت هایش به چشم می خورد. همان اول متوجه می شوی که سادگی بنیاد این خانه را تشکیل می دهد. با آکا ایران همراه باشید تا قصه خانه پرنور ساجده را با هم بخوانیم.

آکاایران: دکوراسیون آپارتمان کوچک ساجده، خانه ای از جنس نور و سادگی!

 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم

سبک دوست داشتنی مینیمال

ساجده که طرفدار پر و پاقرص صفحه های دکوراسیونی اینستاگرام است با لبخندی به پهنای صورت، از قصه خانه اش می گوید؛ از اینکه نه به خاطر کوچک بودن خانه اش که به خاطر آرامش روحی خودش به سبک مینیمال علاقه مند است و نقلی بودن خانه اش تنها او را در این امر مصمم تر کرده است. می گوید آرامش سبک مینیمال را دوست دارم؛ اینکه همه چیز در ساده ترین شکل ممکن خودش است.

 طراحی خانه
 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم

مبلمان خوش استایل

برای خرید مبل ها وقت زیادی را صرف کرده اند و چون مستاجر هستند باید مبل هایی تهیه می کردند که اگر به خانه ای دیگر نقل مکان کردند لازم نباشد آنها را عوض کنند. زاویه های قائمه، رنگ طوسی و نشیمن های عمیق مبل ها  حاکی از مینیمال بودن سبک آنها دارد. مبل ها به قدری در دکوراسیون خانه خوش نشسته اند که انگار برای این فضا ساخته شده اند. در ساختار آنها مقداری چوب هم به کار رفته است که باعث می شود ساجده دست بازتری برای دیگر وسایل دکوری خانه داشته باشد.

 دکوراسیون خانه ایرانی
 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم

فرش کوچک و دوست داشتنی

یکی از نکات جالبی که در خانه نقلی و دوست داشتنی ساجده به چشم می خورد، فرش کوچک و سفیدرنگی است که در نشیمن قرار دارد. این فرش فقط فضای خالی بین مبل ها را پر کرده و فقط همان یک فرش در خانه وجود دارد. خودش می گوید همسرش در ابتدا کمی با این فرش مخالف و معتقد بوده است که باید فرشی بزرگ تر انتخاب شود اما بعد از خرید آن نظرش کاملا عوض شده است.

 دکوراسیون آپارتمان کوچک
 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم
عکاس: 
سوده حاجی کرم

میز غذاخوری، نقطه عطف خانه

جالب اینکه خانه ساجده با وجود کوچکی اما تمام وسایل و مبلمان مورد نیاز را دارد. به طور مثال در خیلی از خانه های کوچک ما میز غذاخوری نمی بینیم اما در خانه ساجده میز غذاخوری هشت نفره حسابی خودنمایی کرده و البته به ساجده کمک می کند تا در مواقعی که مهمان دارد از صندلی ها برای سامان دهی مهمان ها کمک بگیرد.

 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم

تابلویی سراسر رنگ و نقش

در بالای شومینه خانه ساجده تابلویی به چشم می خورد که برخلاف دیگر قسمت های خانه پر از طرح و نقش است. به نظر من در انتخاب این تابلو جسارت زیادی به خرج داده شده و اتفاقا موفق هم بوده است؛ چراکه این تابلو همراه گلدان هایی که روی میز پذیرایی و میز غذاخوری وجود دارد حسابی به خانه روح بخشیده اند.

دکوراسیون آپارتمان کوچک ساجده، خانه ای از جنس نور و سادگی! فضاهای مسکونی
 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم

خانه مینیمال، دکوری های مینیمال

از گلدان های روی میز گرفته تا شمعدان های روی کنسول کنار آشپزخانه و پرنده های گچی روی کمد  و همین طور حوله ها که داخل راهرو قرار گرفته همه و همه رنگ و بوی مینیمال دارند و به خوبی با دیگر اجزای خانه ست شده اند.

 طراحی دکوراسیون ایرانی
 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم

کنسول کنار آشپزخانه، کمک حال خانم خانه

کنسول کنار آشپزخانه که اتفاقا طراحی خود ساجده است، حسابی برای نظم دهی به خانه و آشپزخانه به او کمک می کند. در بالای کنسول هم آینه ای قرار دارد که قاب سفید آن، حسابی با رنگ کنسول هماهنگی دارد. داخل این کنسول لیوان ها و ست های پذیرایی قرار دارد. ساجده حتی به ارتفاع طبقات این کنسول و اینکه چه چیزهایی را می خواهد داخل آن قرار دهد، فکر کرده است.

مطلب پیشنهادی: خانه شماره ۲ اصفهان، آپارتمان مسکونی دلباز با پنجره های سرتاسری

 دکوراسیون منزل ایرانی
 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم
عکاس: 
سوده حاجی کرم

کمد هیجان انگیز داخل راهرو

در انتهای راهروی خانه یک کمد سفیدرنگ قرار دارد که بالای آن آینه ای با قابی دلپذیر جای گرفته و در کنار آن ورودی سرویس بهداشتی است. وقتی در آن باز می شود، می توان نهایت سلیقه ساجده را درک کرد. داخل این کمد حوله های رنگی با نهایت سلیقه و نظم کنار هم چیده شده اند. پرنده های گچی هم روی این کمد قرار دارند و معرف مد امسال برای دکوراسیون خانه هستند؛ چراکه یکی از آنها آبی ملایم و دیگری صورتی است. همانطور که قبلا گفتیم صورتی و آبی، رنگ های سال ۲۰۱۶ در دکوراسیون منزل هستند.

 دکوراسیون آپارتمان کوچک ایرانی
 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم
عکاس: 
سوده حاجی کرم

اتاق خواب پرنور اما رمانتیک

بیشتر فضای اتاق را تختخواب اشغال کرده است اما همین تختخواب آن قدر فضاهای مخفی دارد که ساجده به کمد اضافی نیاز ندارد و کمددیواری های خانه برایش کفایت می کند. روتختی خانه در نگاه اول سفید به نظر می رسد اما اگر کمی دقیق شوی متوجه می شوی که ته مایه هایی از رنگ یاسی دارد. میز توالت اتاق هم در ساده ترین حالت ممکن است و روی این میز با کارت عروسی قاب گرفته شده و جعبه زیور آلاتی که خود ساجده، خانم هنرمند خانه درست کرده تزیین شده است. ساجده حتی از فضای داخل صندلی این میز هم برای جا دادن وسایلش استفاده کرده است.

مطلب پیشنهادی: ۱۲ آباژور که اتاق خواب شما را رمانتیک می کنند!

خانه ایرانی
 طراحی دکوراسیون ایرانی
سوده حاجی کرم

رفتن به خانه ساجده تجربه خوبی بود. کاملا مشخص بود او برای تک تک اجزای خانه وقت گذاشته و آنها را با دقت انتخاب کرده است. یکی از نکاتی که خیلی مرا مجذوب خودش کرده بود پرنور بودن خانه اش بود که او از این لحاظ حسابی خوش شانس بوده است.

مجله منزل :شماره ۹۴ خرداد ماه ۱۳۹۵

۷۰۰۰تومان

این گزارش یکی از گزارش های جذاب خانه گردی در آخرین شماره مجله منزل است، برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

تبلیغات
معماری را حرفه ای بیاموزید!
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
<>
.

منبع : chidaneh.com