آکاایران: چراغ های روشنایی مدرن با جلوه ای از هنر ایرانی!

خلاقیت در خانه: من در این آبادی پی چیزی می گشتم/ پی خوابی شاید/ پی نوری، ریگی، لبخندی

"درحالی که نوای پدربزرگ زمانی که شعرهایش را برایم می خواند، در گوشم می پیچید؛ تار و پود قالی مسیر رویاها را نشانم داد، نقش و رنگ دستانم را گرفتند و مرا به دنیای بزرگ تری بردند. عشق به هنر را آموختم و آن را با خود رشد دادم تا توانستم در رشته صنایع دستی دانشگاه هنر به ثبتش برسانم."

آکاایران: چراغ های روشنایی مدرن با جلوه ای از هنر ایرانی!

 دست سازه های خلاقانه
صدف حقیقت

پرواز شاهین بر فراز آسمان هنر ایرانی

شاهین اتفاق با علاقه و دغدغه های خود در زمینه صنایع دستی، با ذهنی خلاق به دنبال طراحی و ایده های ناب و نوین مسیر متفاوتی را دنبال کرد. ابتدای مسیر لعاب همراهی اش کرد تا تأثیرات آن بر سفال و سرامیک را کشف کند. حاصل این راه در بافت و رنگ های نوین و متفاوتی دیده شد و هنرهای زیبایی از این نوع آفریده شدند. او به دنبال پیگیری نمایشگاه های متفاوتی از محصولات صنایع دستی، خلأ بزرگی در زمینه روشنایی حس کرد. چیزی گم بود. چراغ هایی با داشتن هویت ایرانی و حال و هوای شرقی و دست ساز جایشان را به انواع ساده تر و فاقد هویت داده بودند؛ ولی وقت این رسیده بود که جهان بداند هنر نزد ایرانیان است و بس!

 روشنایی وچراغ های تزئینی
 دست سازه های خلاقانه
صدف حقیقت

ورود افتخار آفرین مس

آقای اتفاق تا آن زمان توانسته بود چراغ هایی از جنس سفال را معرفی کند ولی دیگر یکنواختی کافی بود! و حالا متریالی نوین از جنس مس!! بافت جذاب مس بعد از چکش کاری که هویت دست ساز بودن خود را بیشتر نمایش میداد و نیز رنگ دلپذیر و گرمابخش آن که نیاز به توصیف ندارد، با اکثر خانه های ایرانی همخوانی دارد و هر ایرانی تباری را به سوی خود جذب می کند. چراغ های تمام مس، نوری گرم و دل نشین به فضا منتشر می کند. او که طاقت دیدن تکرار و یکنواختی را ندارد، برای برداشتن قدمی به سوی آینده ریسک مواد نوین را پذیرفت و آهن را در کنار مس وارد کارهایش کرد.

 چراغ های روشنایی مدرن
 دست سازه های خلاقانه
صدف حقیقت

من نور را با کلمات می بینم!

”کلمات و آهنگشان از کودکی با زمزمه اشعار پدربزرگ در گوشم مانده بود. کلمات ناخودآگاه به ذهنم می آمدند و با دست هایم روی چراغ های آهنین نقش می بستند. حالا چراغ هایی دارم از جنس کالیگرافی آهنین. کلمات براق بر زمینه ای سیاه و مات خودنمایی می کنند و با روشن شدن شروع به درخشیدن می کنند. کلمات مرکز محور با رسیدن به حباب روشنایی به درون همه ما اشاره می کنند."

 هنر ایرانی

آباژور مدرن مدل پرستوی مهاجر

قیمت نامشخص

پرنده اصیل ایرانی در چراغ های روشنایی مدرن

"المان پرنده را برای تبدیل سبک مدرن چراغ های روشنایی به نوع سنتی تر انتخاب کردم." پرنده ی آشنای هویت ایرانی، یادآور عَلم در فرهنگمان، وحدت را به فرمها آورده و آن را به نوع کاربردی و منحصربه فردی تبدیل کرد. ترکیب پرنده با نوشته های فارسی تکمیل کننده سبک ایرانی در کارهای اوست.

 شاهین اتفاق
 دست سازه های خلاقانه
صدف حقیقت

چراغهای خاص فارسی نوشت با رنگهای خنثی خود، این قابلیت را دارند که در هر فضایی بنشینند و با ترکیب رنگی متفاوت دکوراسیون هماهنگ شوند. جزئی نوین و جذاب، آن هم با شخصیت ایرانی، شروع هیجانی بزرگ و انرژی خوب از ادامه زندگی است.

 خلاقیت در خانه

لوستر فانتزی مسی مدل فرشته تپل

قیمت نامشخص

فرشته مسی پرواز کن!

تلاشهایی از جنس اتفاق برای تبدیل ایده به واقعیت جدا تحسین برانگیز است. نمونه جالبی از روشنایی به نام "فرشته تپل" کاملاً این را نشان می دهد. چراغی مسی با بال های برنجی که از سقف آویزان می شود و تا نزدیکی میز می آید. فرشته ای که به خاطر اضافه وزنش نمی تواند پرواز کند و نزدیک سطح زمین می ماند!

استودیوی شاهین اتفاق
 دست سازه های خلاقانه
صدف حقیقت

ایونت روشنایی

"گاهی فکر می کنم این راه سخت، ادامه دادنی نیست ولی وقتی چراغی روشن می شود، از ته دل لذت می برم." بهمن ماه سال گذشته مجموعه کارهای او در قالب ایونت روشنایی در گالری زییین نمایش داده شد. استقبال فراوان از هنرهای نو و سبک جدیدی از روشنایی، انگیزه ای بزرگ برای ادامه کار شد. مجموعه ارائه شده به دنبال همین روند راه خود را به دیار فرنگ مثل کشورهای اروپایی و عربی نیز یافت کرد.

چراغ آویز کالیگرافی

قیمت نامشخص
 دست سازه های خلاقانه

چراغ آویز مدرن مسی مدل مسین

قیمت نامشخص
 روشنایی وچراغ های تزئینی

شمعدان مدرن فلزی مشکی مدل کالیگرافی

قیمت نامشخص

و سخن آخر اینکه کارهایی نوین در راه است: چراغ هایی با قیمتی مناسب و به تعداد زیاد تولید می شوند تا در دسترس عموم قرار بگیرد و همچنین باید منتظر خلق و ورود چراغ هایی خاص تر برای کسانی که به دنبال خاص ترین ها هستند، باشیم. هیجانی بزرگ در راه است...

تبلیغات
تجربه یک خواب رویایی!
راحت تکیه کنید!
<>
.

منبع : chidaneh.com