آکاایران: ترمووود، بهترین چوب نما در آپارتمان های مسکونی!

مواد و مصالح: آشنایی با انواع مواد و مصالح به شما کمک می کند انتخاب بهتری داشته باشید و در نهایت فضای با کیفیت تری را تجربه کنید، فرقی نمی کند که این مواد و مصالح در کدام قسمت خانه مورد استفاده قرار می گیرند، در نمای خارجی یا در دکوراسیون داخلی، مهم این است که شما توانایی تشخیص محصولات با کیفیت را داشته باشید، اصلا شاید لازم باشد که برندهای برتری که آن محصول را ارائه می کند را بشناسید، که اتفاقا هدف ما هم از این مطلب همین است. همان طور که می دانید ترمووودها این روزها تبدیل شده اند به یکی از متریال های محبوب، بنابراین ما هم بد ندیدیم که راجع به آن ها اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم و برای این کار از تجربه ها و اطلاعات شرکت ترمووود فین وود کمک گرفته ایم، پس تا انتهای این مطلب جذاب با آکا ایران همراه باشید. 

 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

ترمووودهای finnwood

چوب های ترمو به ۴ دسته کلی تقسیم می گردد که در ادامه آن ها را با هم بررسی می کنیم. 

 فین وود
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

ترموود از چوب پاین (Pine)

چوب کاج فنلاند می باشد. جزء دسته نرم چوب ها است و دارای گره های پروانه ای می باشد که هر  ۵۰ سانت یکبار گره ها تکرار می گردند. دارای بیشترین تنوع پروفیلی و شامل ۳۵ سال گارانتی و ۱۰ سال بیمه ایران می باشد.

 ترمووود
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

ترموودچوب پاین فاقد گره (Radiata Pine)

این چوب نیز جزء دسته نرم چوب ها است با این تفاوت که فاقد گره می باشد.

 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

ترموود از چوب اسپروس (Spruce)

این نوع از چوب ها از جنس درخت اسپروس می باشد و جزو نرم چوب ها است. گره های آن به صورت نقطه ای بوده و در طول چوب بصورت نامتوازن تکرار می شود. این نوع چوب نیز شامل ۳۵ سال گارانتی و ۱۰سال بیمه ایران می باشد.

ترمووود، بهترین چوب نما در آپارتمان های مسکونی! مواد و مصالح
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

ترموود از چوب اَش  (ASH)

این نوع چوب جزء دسته سخت چوب ها و فاقد گره می باشد.  به دلیل سخت بودن این نوع از چوب، در مقابل از دست دادن رطوبت مقاومت نشان می دهد و  فرآیند ترمو باعث خشک شدن کامل چوب نمی شود . به همین دلیل استفاده از این نوع چوب برای فضای باز پیشنهاد نمی گردد.

 فین وود
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

رنگ ترمووود مقاوم در برابر آفتاب

چوب های ترموود از جنس کاج در برابر تمامی شرایط جوی مقاوم هستند و قبل از نصب نیاز دارند تا با رنگ های مخصوص ترموود که از مشخصه های بارز آن مقاومت در برابر UV آفتاب و جلوگیری از تغییر رنگ چوب می باشند رنگ شده و سپس نصب شوند.

 ترمووود
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

این رنگ ها جزء عملیات تکمیلی ترموود بوده و از هرگونه تغییر رنگ چوب جلوگیری می نماید. این رنگ ها پایه آب و جذبی بوده و دارای ۲۰ پرده رنگی می باشند که تنوع بالای آن قدرت انتخاب مشتری را افزایش می دهد.

 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

رنگ های مذکور محصول شرکت TEKNOS فنلاند می باشند که این شرکت مورد تائید انجمن بین المللی ترموود برای محافظت سطحی می باشد.

ترمووود، بهترین چوب نما در آپارتمان های مسکونی! مواد و مصالح
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

مراحل رنگ کاری چوب ترموود

 رنگ کاری شش وجه چوب های ترمو در سه مرحله به شرح زیر انجام می شوند :

AQUA BASE : در این قسمت چوب ها داخل وان هایی قرار می گیرند و تمامی منافذ بسته می شود و برای رنگ کاری آماده می شود

COLOR : در این مرحله ماده رنگی به چوب اضافه می گردد . مرحله رنگ کاری ۲ سری انجام می گردد.

TOP COAT: مرحله تاپ کات مرحله ضد UV رنگ کاری می باشد که مایع تاپ کات روی چوب اسپری می شود و برای فضای خارجی ساختمان مقاوم می شود

 فین وود
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

چوب زیر سازی برای نصب ترموود 

چوب های زیرسازی مورد استفاده توسط شرکت فین وود، چوب کاج روس می باشد که با ماده اشباع فنلاندی اشباع می گردد تا در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف و حشره خوردگی استحکام پیدا کند. معمولا به ازای هر متر مربع چوب ترمو، ۳ متر طول چوب زیرسازی مورد استفاده قرار میگیرد.

 ترمووود
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

پیچ های استفاده شده برا نصب ترموود 

پیچ های مورد استفاده توسط شرکت فین وود از نوع گالوانیزه می باشد و با توجه به رنگ چوبها دارای دو نوع رنگ تیره و روشن می باشد که باعث می گردد پیچ ها بر روی نما دیده نشوند.

 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

گارانتی و بیمه ایران برای چوب های ترموود های finnwood

کلیه چوب های پاین (Pine) و اسپروس (Spruce) فین وود دارای۳۵ سال گارانتی و ۱۰ سال بیمه ایران می باشد.

ترمووود، بهترین چوب نما در آپارتمان های مسکونی! مواد و مصالح
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

شرکت finnwood با تجربه ۹۵ ساله خود در کشور فنلاند در زمینه برداشت درختان از جنگل و فرآوری انواع چوب با روش های کهن سرزمین های شمالی اروپا، در سال ۲۰۰۰ میلادی شروع به تولید و فرآوری چوب با روش thermo treatment نمود . مدیران این شرکت با تحصیلات مرتبط و تجربیات چندین ساله و همچنین دانش روز، در جهت ایجاد محصولی ماندگار، دلپذیر و با کیفیت همت گمارده اند . محصولات این شرکت به اکثر کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و شرق آسیا صادر می گردد. این شرکت در سال ۲۰۱۳ به یکی از برنامه های استراتژیک خود که ورود به بازارهای خاورمیانه بود جامه عمل پوشاند و ضمن تدارک تیم قوی در تخصص های فروش، فنی، اجرا و پشتیبانی، صادرات به این منطقه را نیز آغاز نمود . محصولات شرکت فین وود از گرید A، از دو رده نرم چوب و سخت چوب تشکیل شده است که با توجه به تکنولوژی بالای محصول نهایی، تفاوتی مشهود را برای استفاده در فضاهای بیرونی ایجاد نموده است.

 فین وود
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

طبق تحقیقات صورت گرفته از گمرک ایران، بیش از ۲۲٪ ترموودهای وارد شده به کشور از برند FINNWOOD فنلاند می باشد و این مطلب نشان از حجم گسترده واردات این شرکت می باشد.

 ترمووود
 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

وجود انبار و کارگاه مجهز (با دپوی محصول بالای ۲۰۰۰۰ متر مربع)، تیم کنترل کیفیت محصول QC ،32 تیم اجرایی و پیمانکاران مجرب با امکان نصب ۲۴ ساعته و ۱۲۰۰ پروژه اجرا شده در سطح ایران جزو وجه تمایزات این شرکت می باشند.

 چوب ترمووود
ترمووود فین وود

گارانتی منحصربه فرد ۳۵ ساله این شرکت و همچنین ارائه بیمه نامه ۱۰ ساله تضمین کیفیت محصول، نشان اطمینان از کیفیت بالای محصولات این شرکت می باشد.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و به دست آوردن اطلاعات تماس این گروه می توانید به وبسایت گروه فین وود مراجعه نمایید. 

نویسنده: گروه فین وود | گردآوری در تحریریه آکا ایران 

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com