آکاایران: طراحی دکوراسیون طلا فروشی در بورس جواهرات تهران!

مرکز خرید و فروشگاه: تا به حال به دکوراسیون داخلی مغازه های طلا و جواهر فروشی دقت کرده اید؟ این مغازه ها یکی از چشمگیرترین و زیباترین دکوراسیون های داخلی و طراحی ویترین ها را در بین همه مغازه ها دارا هستند و از آن جایی که بحث هایی از این دست بسیار جذاب هستند ما هم تصمیم گرفتیم تا امروز برای شما نکته هایی در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلافروشی را جمع آوری کنیم و دراین راه هم از گروه دکوراسیون خانه آرا کمک گرفتیم و قصد داریم یکی از پروژه های آن ها را که طراحی دکوراسیون داخلی یک طلا فروشی است را با هم بررسی کنیم پس تا انتهای این مطلب با آکا ایران همراه باشید. 

آکاایران: طراحی دکوراسیون طلا فروشی در بورس جواهرات تهران!

دکوراسیون خانه آرا

۱. طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی

همان طور که می دانید در طراحی دکوراسیون مغازه؛ ویترین ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و در مغازه طلا فروشی این اهمیت به مراتب بالاتر است. در طراحی ویترین از ریزترین جزییات تا نکات کلی را باید با دقت و وسواس بررسی کرد تا خروجی آن خوب از آب در بیاید. در طراحی ویترین این مغازه طلا فروشی که در خیابان کریم خان تهران واقع شده است. این نکات به خوبی رعایت شده است که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد. 

طراحی دکوراسیون طلا فروشی در بورس جواهرات تهران! مرکز خرید و فروشگاه
دکوراسیون خانه آرا

۲. مواد و مصالح مناسب برای طراحی ویترین مغازه طلا فروشی

یکی از نکاتی که در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی و همچنین ویترین مغازه باید مد نظر قرار بگیرد؛ انتخاب متریال مناسب است. هرچه کیفیت این مواد و مصالح بالاتر باشد، جلوه ویترین ها بیشتر می شود و این قضیه قطعا در فروش شما هم تاثیر گذار است. در طراحی ویترین این مغازه طلا فروشی از پلی گلس ضدخش و استیل استفاده شده است که بستر مناسبی را برای جلوه گری طلا و جواهرات پدید آورده است. 

 مغازه طلا فروشی
دکوراسیون خانه آرا

۳. انتخاب کفپوش مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی

دکوراسیونی خوب و موفق از آب درمی آید که به همه جنبه های آن توجه شود، به طور مثال اگر به ویترین مغازه توجه می کنید به همان اندازه باید برای دیگر جنبه های مغازه توجه کنید. کف و سقف مغازه و حتی دیوارها نیز به همان اندازه مهم هستند چرا که شما در نهایت فضایی دارید که قرار است همه عناصر تشکیل دهنده آن مشتری را جلب کرده و او را ترغیب به وقت گذرانی و خرید کند. طراحان شرکت دکوراسیون خانه آرا برای کف پوش این مغازه طلا فروش ترجیح داده اند تا از لمینیت استفاده کنند. لمینیتی با رنگ روشن. شاید فکر ترکیب رنگ روشن ویترین ها و کفپوش ترکیب جالبی نیست اما می خواهم به شما بگویم که اتفاقا این قضیه باعث شده است تا طراحان این شرکت بتوانند به وسیله نوار تیره رنگی که پایین هر ویترین طراحی کرده اند روی موجودیت ویترین ها بیشتر تاکید کنند، انتخاب لمینیت روشن انتخاب هوشمندانه ای بوده است. 

 طراحی ویترین طلا فروشی
دکوراسیون خانه آرا

۴. طراحی سقف برای دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی 

سقف هم یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده فضا است که می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شما تاثیر گذار باشد. بهتر است برای طراحی سقف از ترفندهای دکوراسیونی تضاد با کف استفاده شود یعنی اگر کف مغازه روشن است بهتر است سقف تیره باشد تا بالانس فضایی در دکوراسیون داخلی مغازه به وجود بیاید. 

 دکوراسیون مغازه طلا فروشی
دکوراسیون خانه آرا

۵. نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلافروشی 

نورپردازی می تواند حسابی در دکوراسیون داخلی مغازه شما غوغا کند به شرط آن که از آن درست استفاده شود. برای مغازه هایی مانند مغازه طلا فروشی بهتر است از نورپردازی های موضعی استفاده شود. این نورپردازی ها می توانند به وسیله لوستر ها در بالای هر ویترین اعمال شود، البته انتخاب نوع نورپردازی بستگی شدید به نوع ویترین های شما دارد. حتی نورپردازی ها می توانند طراحی سقف مغازه شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. 

دکوراسیون خانه آرا

۶. ایجاد نقطه عطف در دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی 

بهتر است در طراحی دکوراسیون مغازه ها یک نقطه عطف ایجاد شود که حسابی بدرخشد و هر چشمی را به خود خیره کند. معمولا در چنین نقاطی کالاها و محصولات ویژه، خاص و گگران تر به نمایش در می آیند. برای طراحی دکوراسیون داخلی این مغازه طلا فروشی طراحان دکوراسیون خانه آرا تصمیم گرفتند تا در انتهای مغازه یک دیوار مشکی رنگ با کناف ایجاد کنند تا بتوانند جواهرات گران بهاتر را در آن به نمایش بگذارند. در این دیوار بازشو های سفید رنگی وجود دارد که با نورپردازی های دلپذیر حسابی به چشم می آیند مخصوصا این که بیشتر دکوراسیون این مغازه به رنگ روشن است. 

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر از این گروه و همچنین دستیابی به اطلاعات تماس آن ها می توانید به پروفایل اهالی فن گروه دکوراسیون خانه آرا در وبسایت آکا ایران مراجعه کنید. 

نویسنده : شمیم آقازاده| تحریریه آکا ایران

تبلیغات
معماری را حرفه ای بیاموزید!
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com