آکاایران: دکوراسیون کلاسیک منزل بهناز، خانه ای پر از یادگاری ها

فضاهای مسکونی : برای بعضی از خانم ها رسیدگی به حال و هوای خانه مهم تر از ظاهر آن است. آنها در عین حال که ظاهری دلپذیر برای خانه شان  درست می کنند، به حسی که هر کدام از جزئیات دکور بهشان می دهد نیز اهمیت می دهند. خانم بهناز اختریان دقیقا یکی از همین افراد است؛ یکی از آنهایی که دلش می خواهد گوشه های خانه اش یا خاطره ای را برایش زنده کنند یا یادآور حسی برای او باشند. خانه بهناز دکوراسیونی پر از معنا و مفهوم دارد.با آکا ایران همراه باشید تا با دکوراسیون کلاسیک منزل بهناز بیشتر آشنا شوید.

 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

در ابتدای ورود با فلسفی ترین جلوه خانه روبه رو می شویم؛ صحنه ای از چیدمان چند چمدان قدیمی که درست جلوی در ورودی قرار گرفته اند تا اعضای خانه را به یاد مسافر بودن انسان بیندازند. این چیدمان دلپذیر و پرمعنا مدتی فکرمان را به خودش مشغول می کند.

مطلب پیشنهادی: طراحی دکوراسیون با چمدان های قدیمی

 خانه ایرانی
 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

حال نوبت شگفت زده شدن از دیدن آشپزخانه رویایی اوست که با صبحانه ای که صمیمانه برای مان تدارک دیده افکار دقایقی قبل را از ذهن مان دور می کند. بهناز از برندگان مسابقه آشپزخانه رویایی مجله منزل است و در همین حد انتظار شگفت زدگی از دیدن آشپزخانه اش را داشتیم. جزئیات این آشپزخانه خیلی زیاد نیست اما تمام آنها هم کاربردی هستند و هم نشان دهنده خلاقیت صاحب خانه. از بین همه این جزئیات، بیشتر لوستر آشپزخانه و فنجان هایی که به سلیقه بهناز در آن کار شده نظرمان را جلب می کند.

تغییر دکوراسیون
 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

دکوراسیون نشیمن خانه واقعا کارکرد اصلی خود یعنی نشیمن بودن را دارد! پتوهای زیبایی که روی راحتی ها قرار گرفته اند هرکسی را به ساعت ها نشستن در اینجا تشویق می کند. اگر هم کسی مثل خود بهناز اهل مطالعه باشد که چه بهتر! فضای این نشیمن جان می دهد برای غرق شدن در کتاب های خانم خانه.

مطلب پیشنهادی: ۸ ایده برای داشتن رو مبلی گرم با پتو!

 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

کمی که از آشپزخانه و نشیمن فاصله می گیریم، هماهنگی آن دو مکان بیشتر برای مان آشکار می شود. به خصوص وجود میز دکوری پشت راحتی در این سمت خانه که ثابت می کند دکور خانه کاملا فکر شده است. بهناز معتقد است وقتی کاناپه ای در وسط خانه قرار می گیرد و قرار است نقش حد فاصل نشیمن و پذیرایی را بازی کند، بهتر است وسیله ای مانند میز دکوری آن را همراهی کند. او این میز کوتاه دکوری را به شکل گنجینه ای از عکس های قدیمی درآورده است. حس خاطرات خوب آدم های داخل عکس فضای خانه را شیرین تر می کند. خرده ریزهای زیر میز هم کمی فضای این قسمت را متفاوت کرده است. او بیشتر چیزهای دوست داشتنی اش را در همین قسمت گنجانده و دکوراسیون کلاسیک خانه اش را خیلی شلوغ و عروسکی نکرده است. علاوه بر این، خرده ریزها از بار سنگین فضای نوستالژیک این قسمت خانه هم کم می کنند.

 چیدمان ایرانی
 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

این هم از تنها قسمت رسمی خانه، که البته با وجود میز گردی در گوشه آن و یک گنجینه نوستالژیک دیگری که رویش قرار گرفته چندان هم شکل مهمان خانه رسمی به خودش نگرفته است. مبل های استیل خانم اختریان مانند سایر وسایل چوبی خانه که به گفته او سالخورده هستند، همگی نشان دهنده حسن سلیقه اش در نگهداری اسباب و اثاثیه اند. دکوراسیون کلاسیک منزل بهناز خلوت و راحت است و مثل بیشتر خانه های امروزی برای مهمان چیده نشده؛ بلکه چیدمانش برای راحتی و حال خوش اعضایش است. تمامی وسایل از جمله پرده ساده حریر پذیرایی باب طبع صاحبخانه اند نه برای مجلل تر شدن.

 دکوراسیون منزل بهناز
 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

در گوشه و کنار دکوراسیون منزل ایرانی بهناز گلدان هایی قرار دارد که هر کدام برای خود جا و مکان و اصل و نسبی به دست او پیدا کرده اند. این میزهای کوتاه را به یک نجاری مطابق قد و قواره هرکدام از گلدان هایش سفارش داده است. وجود این گیاهان به فضای خانه جان داده است.

 دکوراسیون خانه ایرانی
 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

باز هم یک گوشه دیگر و یک میز گرد کوچک دیگر! زیبایی این میز در خلاقیتی است که بهناز در رومیزی آن به خرج داده است. او از هر تکه پارچه ای حتی نوار مبل یا پرده استفاده بهینه کرده و از آنها در جاهای مختلف خانه به عنوان رومیزی استفاده می کند. (دو نمونه دیگرش هم روی کمد چوبی داخل نشیمن و میز آینه و شمعدانش است.) نقاشی زیبای کنار میز هم کار مادر بهناز است.

 خانه ایرانی
 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

آخرین قسمتی که از دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک بهناز نظرمان را جلب کرد، دکور راهروی طولانی خانه است. از نمای زیبای دیوار آجری آن که بگذریم، استفاده بهینه او از فضا بسیار جالب است. داخل این کشوها هر خرده ریزی را می توان جای داد. به نظرم استفاده از چنین فضای خوبی آن هم در قسمت مرده خانه برای هر خانم خانه ای یک آرزو باشد!

تغییر دکوراسیون
 دکوراسیون خانه
عرفان شریف

دکوراسیون کلاسیک منزل بهناز فضای سنگین و رنگینی دارد؛ از طرفی انرژی های وسایل خانه فضا را سنگین کرده و از طرف دیگر خرده ریزهایی که بهناز به کار برده رنگینش کرده اند. بیشترین بار فانتزی خانه را آشپزخانه روشن و زیبای او بر دوش می کشد که زیبایی اش در مسابقه ما نیز مورد تایید قرار گرفته است.

مجله منزل :شماره ۹۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵

۷۰۰۰تومان

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

مطالب بیشتر:
تزیین دیوار خانه به سلیقه شقایق دهقان و محراب قاسم خانی
بازسازی آپارتمان مسکونی برج مهستان با دکوراسیون سفید!
دکوراسیون مدرن خانه احسان حق شناس، خواننده محبوب!
دکوراسیون آنتیک خانه نیما کرمی، مجری محبوب تلویزیون!

تبلیغات
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com