آکاایران: قدرت رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش: بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاه زادگان، پادشاهان، و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل ترکیبی از رنگ های آبی و قرمز است که ویژگی های هر دو رنگ را یک جا در بر دارد. تندی قرمز به واسطه آرامش و خنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نماید.
 به همین دلیل است که در بیمارستان های روانی و مطب روان شناسان اغلب از بنفش ملایم یا همان بنفش یاسی استفاده می شود. بنفش ملایم احساس ترس را کاهش می دهد و مشغله های فکری آزاردهنده را تعدیل می نماید. وقتی بنفش در کنار سفید قرار می گیرد سمبل خالص بودن و تواضع است. در فرهنگ چین بنفش رنگ رویاپردازان و فیلسوفان است و نشانه صداقت، وفاداری، و عشق است. علم رنگ شناسی ثابت کرده است که بنفش آثار ترس و شوک های روحی را پاک می کند و در این زمینه مانند اشعه ماورای بنفش عمل می نماید.
از به کاربردن بنفش در دکوراسیون داخلی خانه خود اجتناب نکنید.

 

این آپارتمان با کلکسیونی از صندلی های تابه تا به رنگ های مختلف و رومبلی های بنفش، کاغذ دیواری، و قالی بنفش طراحی شده است. تابلوهای نقاشی اثر مارسل ورتز هم دیوارهای راه راه را مزین کرده اند.

 

 رنگ بنفش

در اتاق نشیمن این منزل در واشینگتن دی. سی. رنگ بنفش به روش های مختلف به کار رفته است. کاناپه مخملی و پرده های حریر خاکستری در کنار صدف ها، ظروف سفالی، و مبل های دلپذیر در واقع زیبایی سایه های بنفش را به نمایش گذاشته اند.

 

دکوراسیون بنفش

در این آپارتمان پاریسی از پالت رنگی خاصی برای ایجاد حال و هوایی شیک استفاده شده است. سایه روشن های متعدد رنگ بنفش روی دیوارها، روتختی، ملحفه ها، و پرده حریر گویی مخصوصا با تابلوی نقاشی ست شده اند. لوستر رنگی نیز این صحنه را تکمیل کرده است.

 

حمام و دست شویی این منزل دیوار گچی ونیزی به رنگ آلوئی روشن دارد. طراح دکوراسیون این خانه، لیختن کریگ، از نور طبیعی اتاق از پنجره بهره برده و پرده های سبکی را به پنجره زده است و کابینت ها را آینه ای کرده تا فضا روشن تر شود.

 

 

قدرت رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی بنفش

دیوارهای بنفش آمیتیس شاید انتخاب غافلگیرکننده ای برای اتاق نهارخوری باشند، ولی در این خانه که به زیبایی انتخاب شده است. مبل های سبک قدیمی به رنگ آبی روکش شده اند و ظروف چینی سفید و آبی تقابل زیبایی با رنگ دیوار یافته اند.

 

 رنگ بنفش

جیمی در یک طراح دکوراسیون، این اتاق خواب موجود در آپارتمانی در منهتن را با سایه های جالبی از رنگ بنفش تبدیل به پناه گاهی آرامش بخش کرده است. یک صندلی با روکش مرجانی رنگ و دو آباژور به همان رنگ، در این اتاق کنتراست ایجاد کرده است.

 

دکوراسیون بنفش

به لطف سایه های مختلف رنگ بنفش و جنس و بافت زیبای پارچه های مختلف، این اتاق خواب با دیوارهای یاسی رنگ و رومبلی های براق و دلپذیر، سبک جالب و شادی یافته است.

 

وقتی رنگ بنفش با رنگ های خنثی ترکیب شود به چشم می آید. دو صندلی با روکش کرم در این اتاق زیبایی رنگ بنفش را چشم گیرتر کرده اند.

 

طراحان و دکوراتورهای این اتاق نشیمن از تکنیک انعکاس آینه ای استفاده کرده اند. دیوارهای بنفش آمیتیس و قالی ها، پس زمینه شیکی برای وسایل سبز و آبی اتاق درست کرده اند. آباژورها و تابلوی نقاشی هم به ایجاد تقارن در اتاق کمک کرده است.

تبلیغات
الان چی می چسبه !
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com