آکاایران: خانه ای دنج و راحت برای حیوانات خانگی در دکوراسیون داخلی

ترفند های دکوراسیون: بدیهی است که علاقه مندان به حیوانات خانگی به این موجودات کوچک عشق می ورزند اما با این وجود آنهایی که در خانه شان از یک دوست کوچک نگهداری می کنند، همیشه دغدغه های زیادی نگهداری دارند که مواردی مانند ریزش موها، مکان خواب، محل دفع و غذا خوردن تنها چند مورد از این فهرست بلندبالا محسوب می شود. با تمام این اوصاف صاحبان حیوانات خانگی معتقدند وجود این موجودات شیرین به همه این داستان ها می ارزد. در این مطلب تلاش می کنیم با استفاده از طراحی درست فضاهای داخلی این مشکلات را کمتر کنیم.با آکا ایران همراه باشید. 

۱. محل خواب حیوانات

تختخواب ها و کوسن های پوشیده از خز انتخاب مناسبی نیستند؛ بهتر است در یک گوشه دنج و آرام خانه با استفاده از کوسن هایی که به راحتی می توانید آنها را با دکوراسیون تان ست کنید یک تختخواب گرم و نرم برای این موجودات پشمالو بسازید. این کار باعث می شود موهای آنها نیز در یک گوشه خانه باقی بماند.

 ترفندهای دکوراسیون

برای این کار الزاما نیاز به صرف هزینه های گزاف یا انجام تغییرات دکوراسیونی ندارید. می توانید با کمی خلاقیت یک تخت دلپذیر برای حیوان خانگی تان بسازید؛ درست مثل این تصویر که با استفاده از یک چمدان قدیمی یک تخت دلپذیر برای این سگ کوچولو ساخته اند.

خانه ای دنج و راحت برای حیوانات خانگی در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک

فراموش نکنید یک نشیمن کوچک کنار پنجره گزینه ای بسیار عالی برای سگ و گربه هاست. برای این کار کافی است فضای زیر پنجره را با کوسن و پد های قابل تعویض و شست وشو بپوشانید. بهتر است یک پد اضافه برای مواقع ضروری یا زمانی که مهمان دارید، کنار بگذارید.

 نگهداری از حیوانات خانگی

۲. محل غذا خوردن حیوانات

یکی از معضلات همیشگی، به هم ریختگی و کثیف شدن محل غذاخوری حیوانات است که با پخش شدن غذا روی زمین و اطراف باعث دردسرهای زیادی برای صاحبخانه می شود. برای رفع این مشکل بهتر است فضایی برای غذا دادن به حیوانات تعبیه کنید که کمی از سطح بالاتر باشد و از ریختن باقی غذاها از دور ظرف جلوگیری کند.

 دکوراسیون خانه حیوانات خانگی

در صورتی که این امکان برای تان موجود نیست، می توانید فضایی ایجاد کنید که گوشه باشد و اطراف آن را محدود کنید؛ هر چند این کار مثل مورد قبلی جوابگو نیست اما تا حدودی مشکلات را کاهش می دهد.

 خانه حیوانات خانگی

۳. محل ورود و خروج حیوانات

یکی از مواردی که صاحبان سگ و گربه ها باید در نظر بگیرند دری مخصوص ورود و خروج آنهاست که می تواند نقشی دکوراتیو را در طراحی خانه ایفا کند. برای مثال اینکه آیا این محل ورود و خروج بهتر است به چه شکل و کجای خانه قرار گیرد در یک در ورودی چوبی تعبیه شود یا زیر پنجره و... .همان طور که در تصویر می بینید، صاحب این خانه با خلاقیت هم مکان مناسبی برای رفت و آمد سگ محبوبش در نظر گرفته و هم با استفاده از این در مینیاتوری جلوه ای دلپذیر و دکوراتیو ایجاد کرده است.

حیوانات خانگی

۴. محل دفع

بهتر است محل دفع حیوانات را در مکانی دور از چشم تعبیه کنید. با این کار می توانید از ایجاد بو و منظره زشت در خانه تان جلوگیری کنید. بهترین مکان برای این کار در نظر گرفتن فضایی در دستشویی یا لاندری است.

۵. محل نظافت و شستشوی حیوانات

شستن و حمام کردن حیوانات خانگی یکی از چالش های بزرگ درباره نگهداری از آنها در خانه است. برای حفظ بهداشت و نظافت حمام تان بهتر است یک حمام و دوش مجزا برای آنان در نظر بگیرید.

در این تصویر همان طور که می بینید تعبیه یک فضای دوش کوچک در یک کنج بالا حمام کردن دوست کوچک تان را آسان تر کرده و جلوی ورجه وورجه هایش را خواهد گرفت.

 ترفندهای دکوراسیون

با در نظر گرفتن موارد بالا چالش های مهم نگهداری از حیوانات حل خواهد شد. اما آن دسته از خوانندگان عزیزی که در فکر نگه داشتن یک حیوان خانگی هستند به یاد دارا باشند که این موجودات زنده هستند و مثل هر موجود زنده ای نیازهای اولیه ای دارند که باید با توجه و صرف وقت برطرف شود تا آنها نیز در کنار شما زندگی آسوده ای دارا باشند و آسایش شما را نیز خدشه دار نکنند.

مطالب بیشتر در مورد تزیین میز غذا را از اینجا بخوانید: طراحی داخلی رستوران در مزرعه حیوانات!
طراحی منحصربه فرد برای دوستداران حیوانات خانگی
چگونه حیوانات خانگی را در منزل نگهداری کنیم؟
راه هایی برای نگهداری از حیوانات در خانه
طراحی داخلی خانه ای مخصوص حیوان دوستان
ایده های جذاب دکوراسیون منزل با الهام از پرندگان دلپذیر

نویسنده: سپیده نعمت زاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
تجربه یک خواب رویایی!
<>
.

منبع : chidaneh.com