آکاایران: ۱۰ راز یک کمد لباس تمام عیار

کمد و اتاق لباس: بسیاری از ما رویای داشتن یک اتاق لباس کامل با کمدهای دیواری و فضای کافی برای نگهداری لباس هایمان داریم تا خانه ای تمیز و مرتب داشته باشیم. اگر چنین فضایی را در اختیار دارید، شایسته است از آن به نحو احسن استفاده کنید و هر آنچه برای یک کمد لباس تمام عیار لازم است در آن فراهم نمایید. آکا ایران ۱۰ پیشنهاد برای شما دارد تا حداکثر بهره را از کمد یا اتاق لباس تان ببرید. با ما همراه باشید...

میله ها در کمد لباس

اولین قاعده در برنامه ریزی فضای اتاق لباس، در نظر گرفتن حداقل طول میله ی ۱۲۰ سانتی متر برای هر فرد است.

 طراحی دکوراسیون اتاق لباس

میز آرایش در اتاق لباس

یک اتاق لباس زنانه تر، دارای کمدهای توکار نورپردازی شده و یک میز آرایش در بالای کشوها است. گاهی باید از بخشی از کشوها برای آینه ی دیواری و سطحی برای قرار دادن زیورآلات و شیشه های عطر صرف نظر کرد.

 طراحی اتاق لباس

نورپردازی در کمد و اتاق لباس

نورپردازی بسیار مهم است. نورهای درخشان باعث می شوند آنچه را می پوشیم بهتر ببینیم، مخصوصا در فضاهایی که در عمق اتاق ایجاد شده اند و از نور طبیعی بی بهره اند.

 دکوراسیون اتاق لباس

حداکثر فضای عمودی در کمد لباس

حداقل ارتفاع میله ها برای لباس های زنانه ۱۶۰ سانتی متر است. در فضایی با عرض ۱۲۰ سانتی متر می توانید دو ردیف میله با ارتفاع ۱۱۰ سانتی متر برای شلوار ها و پیراهن ها تعبیه کنید.

 اتاق لباس تمام عیار

آینه قدی در کمد و اتاق لباس

آینه ی تمام قد به شما نشان می دهد که لباس های تان چقدر با هم ست شده اند و از این نظر وجود آن در اتاق لباس بسیار مهم است. در این طراحی، لباس ها در پشت درب های شیشه ای مات و مدرن پنهان شده اند.

اتاق لباس

طراحی دکوراسیون اتاق لباس

فضای اتاق لباس می تواند مانند یک اتاق کوچک طراحی منحصر به فردی داشته باشد. یک قالیچه ی کوچک و تزیینات دیواری دلپذیر فضایی جذاب ایجاد می کنند که از گذراندن وقت در آنجا برای تعویض و انتخاب بهترین لباس ها خسته نمی شوید.

افزودن نشیمن به فضای اتاق لباس

امتحان و انتخاب لباس می تواند خسته کننده باشد. نشیمن فراهم کنید، حتی اگر یک نیمکت توکار کوچک برای امتحان کفش ها یا انداختن لباس ها بر روی آن باشد. این اتاق لباس باشکوه به شما حس ملکه ها و شاهزاده ها را می دهد.

خلاقیت در کمد و اتاق لباس

شما می توانید اتاق لباس رویایی خود را در فضاهای بی استفاده ایجاد کنید. اگر اتاق زیرشیروانی یا یک انباری دارید که وسایل اضافی تان را در آن نگهداری می کنید، می توانند با یک طراحی خلاقانه و هوشمندانه کمدها و قفسه ها به اتاق لباس شما تبدیل شوند که علاوه بر لباس ها، وسایل اضافی دیگر را نیز در خود جای دهند.

 ترفندهای دکوراسیون

سیستم های مقرون به صرفه در طراحی کمد لباس

سیستم های نظم دهنده ی ارزان اکنون در بازار به فراوانی یافت می شوند. حتما نیازی به طراحی کمد های آنچنانی نیست تا بتوانید یک اتاق لباس کامل داشته باشید. استفاده از این سیستم ها روی یک دیوار خالی می تواند فضای موردنیاز شما را فراهم کند.

 طبقه بندی و نظم دهی

قفسه های لباس در راهرو

نور طبیعی، چراغ های آویز سنتی و رانر جذاب کف از چیزهایی هستند که این راهرو را برای تعبیه ی قفسه های دیواری لباس مناسب کرده اند. این فضا با وجود تنگ بودن به دلیل نور کافی و رنگ مناسب و همچنین انتخاب قفسه های باز، دلگیر و خفه به نظر نمی رسد.

برای خرید یا سفارش کمد و قفسه هایی که دکوراسیون منزل شما را تکمیل می کنند، می توانید از اهالی فن در بخش کمد دیواری، شلف و طبقه بندی کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی:
۱۲ قدم برای داشتن یک کمد لباس جادار و ایده آل
۱۰ ایده ی منحصر به فرد برای نظم بخشیدن به زیورآلات شما!

بهترین ایده ها برای جاجورابی و لباس های کوچک
۸ ایده ساده برای کروات و کمربندهای دست و پا گیر!

کمدی جادار تر با اکسسوری های نظم دهنده!

تبلیغات
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
تجربه یک خواب رویایی!
<>
.

منبع : chidaneh.com