اتاق خواب: اتاق خواب مستر را می توان به خانه ای کوچک تر در دل خانه تشبیه کرد. این اتاق یک اتاق خواب ایده آل است؛ چرا که هم کارکرد یک اتاق خواب را دارد هم کارکرد یک نشیمن خصوصی و در ضمن حمام و سرویس بهداشتی جداگانه هم دارد. دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر همان قدر مهم است که دکوراسیون داخلی دیگر فضاها، بنابر این باید حسابی برای آن وقت بگذارید. در این مطلب ما قصد داریم که شما را با چند نمونه دکوراسیون داخلی اتاق مستر و ترفندهای دکوراسیونی آن، آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب جذاب با آکا ایران همراه باشید. 

۱. ست کردن مبلمان های اتاق مستر 

ست بودن مبلمان های نشیمن اتاق مستر با تخت خواب ها اهمیت زیادی دارد. معمولا در اتاق های مستر مبلمان ها و تخت خواب ها در فاصله به نسبت کمی از هم قرار می گیرند به همین دلیل از لحاظ بصری ست بودن آن ها با هم اهمیت پیدا می کند. بهتر است رنگ روتختی ها و رومبلی ها با یکدیگر همخوانی داشته باشد و اگر تخت خواب ها از نوع چوبی انتخاب می شوند، بهتر است مبلمان دیگر هم از نوع چوبی انتخاب شوند. 

 اتاق مستر

۲. تعریف فضای نشیمن در اتاق خواب مستر 

یکی دیگر از نکته هایی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق های نشیمن مد نظر قرار دهید، تعریف فضای نشیمن آن ها است. شما معمولا می توانید با نحوه چیدمان مبلمان ها این کار را انجام دهید. برای انجام بهتر این کار می توانید به مطلب بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل مراجعه کنید. 

 اتاق خواب مستر

۳. اتاق مستر با نشیمن جدا 

اگر فضای اتاق مستر به شما اجازه می دهد، فضای نشیمن را به طور کامل از فضای خواب جدا کنید و تعریف فضایی بهتری داشته باشید. به طور مثال در عکس بالا؛ به نظر می رسد که دیوار بین اتاق خواب مستر و اتاق کناری آن برداشته شده و قسمت نشیمن اتاق خواب در آن جا تعبیه شده است اما شما می توانید از ترفندهای دکوراسیونی دیگری برای این کار استفاده کنید، مثلا استفاده از پارتیشن ها یکی از آن ها است. 

مطلب پیشنهادی آکا ایران: پارتیشن ها و جداکننده ها، نجات دهنده فضاهای پلان باز!

اتاق خواب

۴. استفاده از مبلمان های تک در اتاق خواب مستر 

درست است که اتاق خواب مستر بزرگ ترین اتاق خواب خانه است، اما ممکن است که فضای اتاق به شما اجازه ندهد تا یک نیم ست دلپذیر به عنوان نشیمن آنجا قرار دهید، بنابراین شما باید از مبل های تک که با دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما ست هستند استفاده کنید. مطلب چگونه با مبل تک در دکوراسیون منزل معجزه کنید؟ به شما کمک می کند تا به راحتی این کار را انجام دهید. 

۵. تلفیق اتاق خواب مستر با فضای بیرونی خانه 

معمولا از آن جایی که بحث نورگیری اتاق خواب ها بسیار مهم است و اتاق خواب های مستر هم معمولا در درجه اول اهمیت قراردارند؛ بنابراین معمولا این اتاق ها با تراس هایی بزرگ در ارتباط هستند. پس باید علاوه بر مبلمان فضای داخلی به مبلمان فضاهای بیرونی که با اتاق خواب مستر در ارتباط هستند هم فکر کنید.  

مطلب پیشنهادی آکا ایران به شما: ۷ پیشنهاد برای زیبایی طراحی محوطه بیرونی منزل

۶. اتاق خوابی متناسب با سلیقه شما 

شما به راحتی می توانید اتاق خواب مسترتان را متناسب با نیازهای تان طراحی کنید. شاید شما نیاز داشته باشید برای کتاب خواندن هر روزه تان یک مبل خاص داشته باشید، مبلی که به راحتی بتوانید روی آن لم دهید، اما در عین حال نیاز به یک فضای خصوصی هم دارید، خب بهترین جا برای این مبل اتاق خواب مستر است، این نوع مبلمان های خاص می توانند در دکوراسیون داخلی اتاق شما هم یک جور هیجان ایجاد کنند. 

 ترفندهای دکوراسیون

۷. اتاق خواب مستر و سبک دکوراسیونی خاص خودش 

اتاق خواب مستر محدوده ی سلطنتی شما است و شما هر جور که بخواهید می توانید آن را دکور کنید. این قاعده را فراموش کنید که چون بیشتر فضاهای داخلی خانه تان به سبک مدرن طراحی و دکوراسیون شده اند، پس حتما اتاق خواب مستر شما هم باید به این شکل باشد، نه اتاق خواب شما می تواند سبک طراحی خاص خودش را داشته باشد، مثلا می تواند به سبک کلاسیک باشد. یادتان باشد برای داشتن اتاق خواب مستر شیک و دلپذیر در دکوراسیون منزل باید جرات و جسارت زیادی داشته باشید. 

مشاوره دکوراسیون آکا ایران مکانی است که شما می توانید هرگونه سوال دکوراسیونی را آن جا مطرح کنید و در کمترین زمان ممکن به بهترین جواب برسید. 

مطالب پیشنهادی آکا ایران: ۱۰ ایده هوشمندانه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک
۷ اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
۱۰ راز طراحی دکوراسیون اتاق خواب بی نقص!
با این رنگ ها اتاق خوابی سرزنده اما آرام داشته باشید!
تخت خواب کلاسیک برای درخشش دکوراسیون اتاق خواب شما
۱۰ ایده کارساز برای اتاق خواب جادار تر!

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
<>
.

منبع : chidaneh.com