آکاایران: مزایا و معایب انواع پارچه رومبلی در دکوراسیون منزل

پرده و لوازم پارچه ای: پارچه ها یکی از عناصر تاثیر گذار بر شخصیت فضا هستند آن ها با ترکیب های جالب از بافت های مختلف در دکوراسیون منزل جذابیت و زیبایی ایجاد می کنند و به آن اصطلاحا عمق و بعد می بخشند. اما همین پرچه های جذاب اگر درست انتخاب نشوند می توانند نتیجه عکس دارا باشند، پس باید قبل از انتخاب پارچه ها، آن ها را خوب شناخت و به ویژگی های شان تسلط کامل داشت. در مطلب انواع پارچه رومبلی را قبل از خرید بشناسید با تعدادی از پارچه ها آشنا شدیم و حالا هم می خواهیم به سراغ دیگر پارچه ها برویم. پس تا انتهای این مطلب با آکا ایران همراه باشید.

نکته مهم: عکس های استفاده شده در این مطلب الزاما همان چیزی نیستند که در پاراگراف ها راجع به آن ها توضیح داده شده است. 

آکاایران: مزایا و معایب انواع پارچه رومبلی در دکوراسیون منزل

 دکوراسیون
عرفان شریف

پارچه جیر برای رومبلی های دکوراسیون داخلی خانه 

پارچه جیر، چرم ظریفی است که به گرد و غبار، خاک و پاره شدن بسیار حساس است. این پارچه شباهت زیادی به چرم دارد با این تفاوت که سطح آن همانند پارچه چرم صاف و صیقلی نیست و پرزهای کوتاهی روی آن دیده می شود که باعث ایجاد تفاوت بین جیر و چرم است. 

انواع پارچه های رومبلی
 دکوراسیون
عرفان شریف

مزایا و معایب انواع پارچه رومبلی در دکوراسیون منزل پرده و لوازم پارچه ای
هفت رنگ

پارچه جین برای رومبلی های دکوراسیون داخلی خانه 

شما می توانید با استفاده از رومبلی ها جین های دوست داشتنی را به دکوراسیون منزل بیاورید. جین ها نوعی از پارچه های پنبه ای هستند که بافتی ناهموار دارند و رنگ آن ها معمولا از بین طیف رنگ های آبی انتخاب می شود. این پارچه یکی از سبک های مد است که در تمام دنیا استفاده می شود.

 پارچه های مناسب رومبلی
مزایا و معایب انواع پارچه رومبلی در دکوراسیون منزل پرده و لوازم پارچه ای
هفت رنگ

از جمله مزیت های این پارچه می توان به دوام و استحکام بالای آن اشاره کرد. هم چنین بافت ناهموار آن می تواند جلوه ی خاصی را به مبلمان شما ببخشد اما از معایب این پارچه سنگین بودن آن را می توان نام برد.   

 پارچه
 مبلمان
گروه معماری سات...

پارچه ریون برای رومبلی دکوراسیون داخلی خانه 

ریون ها پارچه هایی زیبایی هستند که کاربردهای بسیاری دارند، یعنی علاوه بر مبلمان برای کارهای دیگر هم می توان از آن ها استفاده کرد.تنوع طرح ها و رنگ های این نوع پارچه به شما اجازه می دهد که فاقد نگرانی پارچه مورد نظر خود را بیابید. 

 رومبلی های شیک
 رومبلی
شرکت آرکا رسام ...

از جمله مزیت های پارچه های ریون می توان به سبکی، حالت کشسانی و طرح و نقش ها و رنگ های زیاد اشاره کرد. اما یکی از معایب این پارچه ها سطح لیز و لغزنده آن است که باعث می شود اگر آن ها را برای مبلمان استفاده کردید مدام روی آن ها سر بخورید. 

 دکوراسیون داخلی منزل
 دکوراسیون داخلی
طراحی پاسار

پارچه ابریشم برای رومبلی های دکوراسیون داخلی خانه 

اگر به دنبال پارچه ای لوکس برای رومبلی های خود می گردید، ابریشم ها یکی از گزینه های پیش روی شما هستند. این پارچه ها که مستحکم ترین پارچه های دنیا هستند بافتی نرم و لطیف دارند و رنگ های خاص آن می تواند حسابی در دکوراسیون داخلی خانه شما غوغا به پا کند. 

 دکوراسیون
انواع پارچه های رومبلی
شرکت معماری دکوکو

پارچه های ابریشم مزایای زیادی دارند که یکی از آن ها هادی حرارت نبود آن ها است و این خاصیت هم فقط به دلیل وجود پروتئین در بافت آن ها است. همچنینی سبکی و انعطاف پذیری بیش از اندازه آن هاباعث می شود که هواداران زیادی دارا باشند. اما گران بودن این پارچه یکی از معایب آن به شمار می رود. 

آسمانه

پارچه های نایلونی برای رومبلی های دکوراسیون داخلی خانه 

پارچه های نایلونی جزو پارچه های الیاف مصنوعی به حساب می آیند. نایلون استحکام خوبی در برابر سایش و کشش دارد به همین دلیل موارد استعمال زیادی دارد که به دلیل قابلیت کششی زیاد آن ها است. این پارچه ها فورا خشک می شوند، زیرا رطوبت کمی به خود جذب می کنند.

مطالب پیشنهادی آکا ایران به شما: چگونه پرده را با سبک دکوراسیون منزل ست کنید؟
لباس مبل، مقرون به صرفه ترین راه تغییر دکوراسیون منزل
ساده ترین روش های ست کردن پرده و مبلمان!
انتخاب مناسب ترین پارچه برای رومبلی و پرده در نشیمن

اگر شما هم به فکر تغییر پارچه های رومبلی تان هستید اما هنوز هم به کمک احتیاج دارید، می توانید سوالاتتان را درمشاوره دکوراسیون آکا ایران مطرح کنید تا به بهترین جواب ها برسید. 

نویسنده : شمیم آقازاده |گردآوری در تحریریه آکا ایران

تبلیغات
هنری ماندگار از جنس چوب
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com