آکاایران: ۷ ترفند جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

تجهیزات سرویس بهداشتی: در حمام های کوچک هم می توان از تجهیزاتی مانند وان و حتی جکوزی ها هم استفاده کرد، به شرط آن که ترفندهای دکوراسیونی آن را بلد باشید. باید بدانید چگونه وان، کابین دوش و جتی جکوزی ها را در حمام جانمایی کنید تا بتوانید از وجود آن ها بهره مند شوید، این مطلب هم می خواهد همین را به شما بگوید، پس تا انتهای این مطلب با آکا ایران همراه باشید. 

آکاایران: 7 ترفند جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

یکی کردن فضای دوش و وان ها 

 تجهیزات حمام کوچک

وان های سفارشی برای حمام های کوچک 

اگر نتوانستید در بازار وان های مناسب حمام تان را پیدا کنید، چاره آن این است که یکی از آن ها را برای حمام تان سفارش دهید. برای این کار می توانید به بخش استخر، سونا و جکوزی از زیر مجموعه اهالی فن آکا ایران مراجعه کنید و بعد از دیدن نمونه کارهای شرکت های مختلف، یکی از آن ها را انتخاب کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید. 

 تجهیزات حمام

جکوزی در حمام های کوچک 

شما می توانید به جای وان ها، از جکوزی استفاده کنید. طول وان ها معمولا با طول بدن یک انسان بالغ برابری می کند(به غیر از وان های سفارشی)، اما جکوزی ها می توانند فضای کمتری را اشغال کنند. حتی در بعضی موارد در کنار این جکوزی ها می توان کابین های دوش هم در نظر گرفت.

تجهیزات

وان های قفسه دار

اگر فکر می کنید که با گذاشتن وان در حمام های تان دیگر جایی برای کمد ها ندارید، باید بگویم که این راه هم چاره ای دارد. شما می توانید از وان هایی استفاده کنید که در زیرشان فضایی کمد مانند وجود دارد. با این کار می توانید یک نشان را با دو تیر بزنید. نمونه ای از این وان ها را در عکس بالا می توانید ببینید. 

وان ها و دوش های کابین سه گوش

عکس بالا نمونه ای از دکوراسیون داخلی یک حمام را به شما نشان می دهد که با وجود فضای کوچک و کم خود، اما از تمام تجهیزات مانند وان و کابین دوش استفاده شده است. این نوع وان ها و دوش ها را به سه گوش معروف هستند و کاملا به درد فضاهای کوچک می خورند، البته خود این نوع وان ها نیز دارای ابعاد واندازه های مختلفی هستند که شما با توجه به ابعاد حمام های تان می توانید نمونه مناسب را سفارش دهید. 

اختلاف سطح در حمام های کوچک 

برای جاگذاری تجهیزات در حمام های کوچک می توانید از اختلاف سطح استفاده کنید، دقیقا مثل کاری که در عکس بالا صورت گرفته است. اختلاف سطح به شما کمک می کند تا بتوانید تجهیزات و وسایل بیشتری را در حمام های کوچک تان جا گذاری کنید. 

 فضاهای کوچک

حذف درب کابین دوش و وان 

اگر عرض حمام شما ۱.۵ متر است بی شک فقط برای یک توالت و یک وان کوچک جا دارد. پس در چنین حمام کوچکی به جای استفاده از در از یک صفحه شیشه ای در قسمت دوش گرفتن استفاده کنید تا هم آبی به بیرون نریزد و هم آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

برای طراحی دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی کوچک تان می توانید از طراحان داخلی متخصصی که در اهالی فن آکا ایران حضور دارند کمک بگیرید یا به بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران بروید، سوالات خود را مطرح کرده و از ایده های دیگر کاربران آکا ایران بهره مند شوید.

مطالب بیشتر:
۱۰ شیرآلات بهداشتی لوکس برای سرویس بهداشتی و حمام
طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی برای معلولین و سالمندان
حمام و سرویس بهداشتی لوکس و نکات مهم در طراحی داخلی

۷ راه حل برای تهویه مطبوع حمام و سرویس بهداشتی
۹ تغییر هوشمندانه برای حمام و سرویس بهداشتی شیک و امروزی!

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com