آکاایران: چگونه آجر را به دکوراسیون داخلی خانه مهمان کنیم؟

مواد و مصالح: نمی دانم تا به حال برای شما هم این مساله پیش آمده است که به یک متریال و یا مواد و مصالح خاص علاقه شدیدی داشته باشید اما ندانید که آن را چگونه باید در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید؟ برای این ار راه حل ها و ترفندهای دکوراسیونی زیادی وجود دارد که در این سری مطلب ها می خواهیم آن ها را به شما نشان دهیم. می خواهیم به سراغ آجرهای دوست داشتنی برویم و ببینیم که چگونه می توانیم آن ها را در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم. پس با آکا ایران همراه باشید.

چگونه آجر را به دکوراسیون داخلی خانه مهمان کنیم؟ مواد و مصالح
گروه مهندسی دکو سگال

برای آن که بتوانیم پیشنهادهای جذابی را برای شما آماده کنیم، به سراغ کارشناسان گروه مهندسی دکوسگال رفتیم و از آن ها راهنمایی خواستیم. شرکت سپهر دانش سگال از سال ۱۳۹۰ در زمینه طراحی و اجراء معماری و دکوراسیون داخلی مسکونی اداری/تجاری ، ویلایی و غرفه های نمایشگاهی با استفاده از کارشناسان مجرب، توانایی انجام مشاوره - طراحی و اجرای پروژه های گوناگون را دارا می باشد. هم اکنون گروه مهندسی دکوسگال با استقرار دفتر مرکزی در شهر تهران توانایی ارائه کلیه خدمات مشاوره ، طراحی و اجرا در ضمینه پروژه های معماری و دکوراسیون داخلی را به هم میهنان عزیزمان در سراسر نقاط ایران و جهان را دارا می باشد.

 مواد و مصالح

۱. دیوارهای آجری مهمان آشپزخانه شما 

آجرها می توانند مهمان آشپزخانه های شما باشند. به طور مثال می توانید دیواری که گاز و هود آن جا قرار گرفته است را آجر پوش کنید و با کمی نورپردازی و استفاده از روشنایی های دیواری دلپذیر دیواری منحصر به فرد در آشپزخانه تان داشته باشید. 

 دکوراسیون داخلی

۲. طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با دیوارهای آجری 

اتاق نشیمن خانه شما می تواند بسیار متفاوت و دلپذیر باشد، اگر بلد باشید که چگونه از مواد و مصالح برای طراحی دکوراسیون داخلی آن استفاده کنید. برای این منظور می توانید یکی از دیوارهای تاثیر گذار نشیمن تان را آجری کنید، مخصوصا اگر اتاق نشیمن تان سفید است، حضور گرم آجرها می تواند به شما کمک کند تا تجربه فضایی متفاوت تر داشته باشید. 

 دکوراسیون

۳. ستون های آجری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه 

به گفته کارشناسان و طراحان گروه مهندسی دکوسگال، آجر ها می توانند به وسیله ستون ها وارد دکوراسیون داخلی خانه شوند. اگر در خانه تان ستون هایی دارید که نمی دانید با آن ها چه کار گنید، یکی از پیشنهادها این است که آن را با مواد و مصالحی نظیر آجر بپوشانید، دیگر پیشنهاد ها را هم می توانید در مطلب ۷ ایده برای مخفی کردن ستون ها در دکوراسیون داخلی بخوانید 

 آجر در دکوراسیون داخلی

۴. تزیین دیوار پشت تلویزیون با آجر 

شاید سوال چگونه دیوار پشت تلویزیون را جذاب تر کنیم؟ ذهن شما را هم به خودش مشغول کرده باشد و اصلا شاید دلتان بخواهد تا برای دم عید چهره اتاق نشیمن و قسمتی که تلویزیون قرار می گیرد را عوض کنید، یکی از راه های خوبی که می توانید آن را انتخاب کنید آجری کردن دیوار پشت تلویزیون است. 

مطلب پیشنهادی آکا ایران به شما: ترفند های دکوراسیون برای دیوار پشت تلویزیون

آجر

۵. آجرها، کفپوش های زیبای فضای بیرونی خانه 

شما می توانید بالکن و حیاط خلوت خود را برای استقبال از بهار آماده کنید. برای این منظور می توانید برای کف فضاهای بیرونی خانه تان از آجرها استفاده کنید و از بهار با گرمی رنگ های آجر پذیرایی کنید. اگر عکس بالا را خوب نگاه کنید متوجه خواهید شد که این کفپوش ها می توانند جذابیت خاصی را به تراس بالکن و حیاط خلوت شما بیاورند. 

۶. شومینه های اجری برای دکوراسیون داخلی منزل 

جای دیگری که آجر می توانند حسابی خودنمایی کنند و جلوه زیبایی به دکوراسیون داخلی خانه ببخشند، روی شومینه ها است، درست است که شومینه ها در فصل بهار و تابستان مورد استفاده نیستند، اما می شود از آن ها به عنوان عناصر تزیینی جذاب برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد. 

۷. فرورفتگی ها و بیرون زدگی های خانه را آجر پوش کنید 

اگر در دکوراسیون خانه تان قسمت هایی دارید که فرو رفته است و یا روی دیوارهای تان بنا به دلایل سازه ای بیرون زدگی هایی دیده می شود آن ها را آجر پوش کنید تا به جای یک عنصر زشت و نازیبا تبدیل به عناصر با جذابیت بصری بالا شوند. 

مطلب پیشنهادی آکا ایران به شما: ۷ پیشنهاد کاربردی برای فرو رفتگی های دیوار

برای آشنایی بیشتر با گروه مهندسی دکوسگال و دیدن نمونه کارهای آن ها و همچینین دیدن اطلاعات تماس این گروه، می توانید به پروفایل اهالی فن گروه مهندسی دکوسگال در آکا ایران مراجعه کنید. 

مطالب بیشتر در رابطه با آجر را از اینجا بخوانید: آجرچینی در ساختمان های مدرن ایرانی!
 آجرهای ارزان، کفپوش متفاوت در دکوراسیون داخلی
خانه چهل گره، نمای ساختمان با فرشی از آجر
آجر و کاربرد آن در معماری و طراحی داخلی ساختمان
رقص آجر ها در ساختمان مسکونی آجر پوش تهران

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
راحت تکیه کنید!
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com