آکاایران: دکوراسیون عروسکی آپارتمان کوثر و وحید به رنگ سال!

فضاهای مسکونی: وقتی پای خرید جهیزیه به میان می آید آدم دوست دارد سنگ تمام بگذارد و زندگی مشترک را در خانه ای رویایی شروع کند. همه ما برای این بخش از زندگی هزاران ایده و رویا در ذهن مان داریم که اغلب اوقات به مرحله عملیاتی شدن نمی رسند! علتش هم واضح است؛ این روزها شروع یک زندگی آنقدر خرج های ریز و درشتی دارد که وقتی به پای چیدمان خانه ات می رسی مجبور می شوی خیلی از ایده آل هایت را خط بزنی. دلیل مهم دیگری که آرزوی خانه رویایی مان را در حد همان آرزو نگه می دارد، این است که خانه ها از لحاظ ساخت داخلی به شدت غیرمهندسی هستند؛ این مسئله آدم را مجبور می کند تا می تواند از فهرست خرده ریزها کم کند و به جایش به فکر کمد و گنجه های بیشتر باشد. کوثر و وحید، زوجی دوست داشتنی هستند که شش ماه است از ازدواج شان می گذرد و این روزها مشغول چیدن دومین خانه مشترک شان هستند. خانه نوین آنها خانه ای قدیمی و دلباز است که کوثر سعی کرده با صرف کمترین هزینه، در آن خانه رویاهایش را بسازد. با آکا ایران همراه باشید تا به گوشه و کنار خانه آنها سری بزنیم.

 تور های چیدانه
امیر صادقی

خیلی ها که بعد از عروسی برای دیدن خانه من آمده بودند به خانه ام گفتند خانه عروسکی! چون تنها رنگ هایی که در خانه ام دیده می شد سفید و صورتی بود؛ دقیقا مثل خانه باربی ها! البته زمانی که برای خانه ام ایده پردازی می کردم به هیچ عنوان به باربی و عروسک فکر نمی کردم .من بیشتر ایده هایم را از یک خانه ترک گرفتم. یک سالی می شد که خانم خانه را در اینستاگرام فالو می کردم و عاشق سلیقه اش در چیدمان بودم. همیشه دوست داشتم اجزای خانه ام به همان سادگی باشد و رنگ هایش لطافت دارا باشند.

ترفندهای دکوراسیون
 تور های چیدانه
امیر صادقی

از همان اول تکلیف خودم را درباره خرید وسایل چوبی روشن کردم. چون مطمئن بودم که اثاث کشی های زیادی خواهم داشت، ترجیح دادم خرید وسایل چوبی گران را کلا کنار بگذارم و به جای جنس تخت و مبلمان، طرح هایش برایم مهم باشد. فکر می کردم این طوری هر زمان هم که دلم را زدند، فاقد عذاب وجدان آنها را رد می کنم و جنس نوین می خرم. این مبلمان را حدود سه میلیون و خرده ای از پاساژ کوروش یافت آباد خریدیم.

من همیشه می گفتم اگر خانه ام خیلی کوچک باشد حتی شده مبل نخرم میز کنسول را می خرم! از بس عاشق طرح های میز کنسول بودم و جلوه شان را در خانه می پسندیدم. این کنسول را از همان پاساژ کوروش خریدم اما چون آینه دور طلایی اش را دوست نداشتم، آینه اش را جداگانه به کارگاهی سفارش دادم. به جای خرید آینه و شمعدان هم که علاقه ای به آن نداشتم این شمعدان های کریستال را وحید برای روی کنسول مان خرید.

دکوراسیون عروسکی آپارتمان کوثر و وحید به رنگ سال! فضاهای مسکونی
 تور های چیدانه
امیر صادقی

از اول هم با خانه هایی که از سر و روی شان وسایل دیجیتالی می بارد، مشکل داشتم! حتی دی وی دی هم نخریدم چون هیچ جایی برای قرار دادن باندهایش در خانه نداشتم و هرچه حساب می کردم به دیگر وسایلم نمی آمد. این میز تلویزیون را همراه جاکفشی به یک کارگاه قدیمی در دلاوران سفارش دادیم و کلا حدود ۵۰۰هزار تومان برای مان هزینه داشت. دسته های کمدهای شان را هم خودم جداگانه نصب کردم.

 فضاهای مسکونی

وقتی آمدن مان به خانه بزرگ تر قطعی شد، یکی از چیزهایی که ذوق زده ام می کرد امکان گذاشتن آباژور کنار مبل هایم بود. طرح چیدمان خانه نوین را که می کشیدم فکر کردم بد نیست از این جاشمعی های سقفی بالای آباژور نصب کنم اما هنوز هم در دلپذیر بودنش شک دارم! آباژور را از خانه نور سعادت آباد خریدم و جاشمعی های سقفی را به سختی در لوکس فروشی های میلاد نور پیدا کردم.

 طراحی و دکوراسیون داخلی منزل
 تور های چیدانه
امیر صادقی

این صندلی های آلمانی را که در عکس های خانم ترک می دیدم همیشه برایم آشنا بود. تا اینکه عکسی از سه سالگی ام یادم آورد که کجا مثل اینها را دیده ام. پس سراغ انباری مادرم رفتم و صندلی های یک دست مبل خاک خورده را به یک کارگاه برای تعمیر بردم. اما خرید پارچه هایش که با پرده ام ست است به اندازه خرید یک جهیزیه از ما وقت گرفت. تقریبا همه پارچه فروشی های تهران را برای پیدا کردن شان زیر و رو کردیم.

 سبک مدرن
 تور های چیدانه
امیر صادقی

روزی که سرویس چینی گل گلی ام تکمیل شد، از بهترین روزهای من بود. هر تکه از این سرویس را از یک جا خریدم. تمام مغازه های میدان شوش و میلاد نور و ... را دنبال شان گشتم. در ذهنم بود اگر یک چیزهایی را برایش پیدا نکردم خودم سفالی اش را درست کنم اما فعلا به همین هایی که دارم، راضی ام. میز غذاخوری فسقلی ام را هم از همان کوروش ۳۰۰ هزار تومان خریدم. وحید ذوق و سلیقه اش برای چیدمان خانه از من بیشتر نباشد، کمتر نیست. این گل های دیواری را خودش به تنهایی از حراج اکسیر خریده است.

 دکوراسیون داخلی منزل
 تور های چیدانه
امیر صادقی

این گلدان ها از هر چیزی کمتر در خانه ام به چشم می آیند اما هرکس آنها را می بیند، فکر می کند مثل بیشتر تزیینی هایم از ای کیا خریده ام اما اینها درواقع یک سری بطری های دورریختنی بوده اند که خودم با اسپری رنگ شان زده و در راهروی خانه کنار دیوار چیده ام.

 خانه نو عروس
 تور های چیدانه
امیر صادقی

با دیدن همین دو تکه حق دارند همه به خانه ام بگویند عروسکی! من و وحید برای خرید این دو که در یکی از صفحات اینستاگرام دیده بودم و خوشم آمده بود تا کرج رفتیم وکلی وقت و حوصله صرف شان کردیم.

 تور های چیدانه
 تور های چیدانه
امیر صادقی

چون اصولا اعتقادی به نمایش دادن ظرف و ظروف ندارم، فقط همین یک سرویس را به قیمت صد و ۵۰ هزار تومان برای روی اوپن آشپزخانه ام خریدم. مدل های مختلف این سرویس چینی ها در مغازه های میدان شوش زیاد است.

 تور های چیدانه
امیر صادقی

به نظرم شکل و شمایل روتختی از خود تخت و پاتختی ها هم مهم تر است. این روتختی ها و رومیزی های پذیرایی ام را از یک آقای ترک در پاساژ خیابان پیروزی خریدم و به نظرم واقعا خاص و تک هستند.

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای آکا ایران مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان آکا ایران نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطلب پیشنهادی:
خانه زوج جوان جنوبی، دکوراسیونی به سفیدی بختشان!
ردپای معماری ایرانی در طراحی داخلی آپارتمان زوج شیرازی!
دکوراسیون منزل خانواده هنرمند چایچی در ساری
آپارتمان نوساز بیتا و مهدی با تراس رویایی در کرج!
آپارتمان نوساز مرضیه و علی و رازهای طراحی داخلی آن!
 زندگی ایرانی در خانه ۵۰ ساله ناهید!
بازسازی مقرون به صرفه خانه پدری سیامک !
راز های خانه قدیمی اقبال واحدی دراختیاریه تهران
طراحی مقرون به صرفه آشپزخانه منحصر به فرد شیرین!

تبلیغات
الان چی می چسبه !
راحت تکیه کنید!
<>
.

منبع : chidaneh.com