آکاایران: چگونه موکت رابا دکوراسیون داخلی منزل ست کنیم؟

فرش و قالیچه: برای خیلی از ما پیش آمده است که موکت را برای مفروش کردن فضای داخلی خود انتخاب کنیم. اما این انتخاب گاها محدود به فضاهایی همچون اتاق خواب و یا اتاق کودک می شود، اما این بار در آکا ایران می خواهیم با هم نقش موکت ها را در فضاهای متفاوت بررسی کنیم با ما همراه باشید.

این موضوع که موکت ها نسبت به انواع فرش ها و قالیچه ها مقرون به صرفه ترند بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر شما قصد یک تغییر دکوراسیون مقرون به صرفه در نشیمن خود را دارید پس بهترین گزینه برای شما انتخاب موکت است یک موکت طرح دار متناسب با فضای نشیمن شما می تواند دکوراسیون بی نظیری را برای شما به همراه داشته باشد.

 فرش و قالیچه

موکت ها بهترین گزینه برای فضای اتاق کودک می باشند، چرا که فرش های پرز دار اغلب حساسیت زا هستند پس بهترین انتخاب برای اتاق کودک موکت ها می باشند، موکت ها را می توانید به رنگ ها و طرح های مختلف انتخاب کنید، دقت داشته باشید که طرح انتخابی شما نباید زیاد شلوغ باشد غالبا افراد فکر می کنند که موکت اتاق کودک باید دارای طرح و نقش های کارتونی و شلوغ باشد اما توجه داشته باشید که اتاق خواب محلی برای آرامش است پس در انتخاب طرح مناسب آن دقت کنید.

 فرش

وقتی پارچه ی رو مبلی شما طرح دار است یا طیف رنگی گیرا و تند دارد بنابراین موکت انتخابی شما باید ساده باشد و یا نهایتا یک بافت معمولی داشته باشد، این موضوع سبب برقراری بالانس و تعادل در فضای داخلی شما می شود، اما در غیر این صورت فضای شما دچار اغتشاش بصری می شود و اجزا فضای داخلی جذابیت خود را از دست می دهند.

 طراحی دکوراسیون

گاهی می توان از رنگ موکت ها به عنوان عنصری برای ایجاد هارمونی مناسب رنگ در فضا استفاده کرد. استفاده از یگ رنگ خاص و تیره برای فضایی با اجزای روشن و غالبا سفید می تواند حس تمرکز در فضا را بالا ببرد، اتاق کار بهترین گزینه برای این منظور محسوب می شود.

 دکوراسیون داخلی
دکوراسیون
موکت سیزال

برای ایجاد حس بهتر در فضا کافی است از موکت بافت دار استفاده کنید، موکت های بافت دار احساس بهتری نسبت به فضای شما می دهند، به خوبی می توانید یک موکت بافت دار را جایگزین فرش برای اتاق مطالعه و یا حتی فضای پذیرایی خود کنید و از این طریق به فضای خود روح بیشتری ببخشید.

بیشتر افراد تصور می کنند که موکت مناسب برای فضای داخلی باید به رنگ های خنثی باشد اما به سادگی می توانید از موکت های رنگی نیز برای این فضاها استفاده کنید، برای هماهنگ کردن این رنگ ها با فضای داخلی خود نیز می توانید از کوسن هایی به رنگ های مشابه استفاده کنید.

دکوراسیون
موکت سیزال

استفاده از یک موکت به رنگ خاص به سادگی می تواند فضای داخلی شما را متحول کند، برای مبلمان خنثی شما بهترین گزینه استفاده از یک موکت به رنگ خاص است تا به سادگی فضای داخلی شما را متحول کند. پس دست به کار شوید و یکی از آن ها را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید.

شما هم در گیر و دار خرید موکت برای خانه تان هستید؟ یا می خواهید کمی رنگ و لعاب دکوراسیون منزل تان را عوض کنید؟ در هر صورت می توانید برای تصمیم گیری بهتر سوالات خود را در مشاوره دکوراسیون آکا ایران مطرح کنید!

مطالب بیشتر درباره ی فرش و قالیچه ها: 
موکت و تاثیر شگفت انگیز آن در دکوراسیون داخلی!
راه های آسان برای تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش!
چطور از موکت مراقبت کنیم؟
نگاهی به فرش ها در ملل مختلف
ستاره سینما بودن را بر روی فرش قرمز تجربه کنید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
مرکز آموزش های تخصصی معماری
<>
.

منبع : chidaneh.com