آکاایران: طراحی مطب دندانپزشکی فاقد درد در تهران!

پروژه های برجسته:تجربه ی حضور در یک دندان پزشکی که به هر سمتش می نگری آرامش را به عمق جانت تزریق می کند شاید خواسته ی خیلی از ما باشد، مطب دندانپزشکی ظفر به معماری رضا نجفیان، از دفتر معماری رنا دیزاین یکی از همین دندان پزشکی های خواستنی است، پاک، پویا و پوشیده در لفافی سپید. ترکیبی با شکوه از آنچه در ذهن کاربر تصویرگر آرامش و شفا است. با آکا ایران همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار آن سری بزنیم . 

رضا نجفیان / رن...

مشخصات عمومی پروژه مطب دندانپزشکی ظفر

  • نام پروژه: مطب دندانپزشکی ظفر
  • موقعیت: تهران ، ایران
  • معمار: رضا نجفیان
  • دفتر معماری: رنا دیزاین
  • سال طراحی: ۱۳۹۱
  • سال ساخت: ۱۳۹۲

رضا نجفیان / رن...

  • کاربری: اداری
  • کارفرما: آقای دکتر هاشمی
  • مساحت پروژه: ۸۰ متر مربع
  • عکاس: رضا نجفیان

طراحی مطب دندانپزشکی بدون درد در تهران! پزشکی و سلامت
رضا نجفیان / رن...

پاک، پویا و پوشیده در لفافی سپید. ترکیبی با شکوه از آنچه در ذهن کاربر تصویرگر آرامش و شفا است، ایده اصلی طراحی داخلی دندانپزشکی ظفر را شکل داده است؛ پروژه ای به مساحت ۸۰ مترمربع واقع در خیابان دستگردی که طی چهار ماه نامتوالی به انجام رسیده است.

 مطب دندان پزشکی
رضا نجفیان / رن...

خلق فضایی که احساس آرامش و پاکیزگی را در عین دوری از رخوت و سکون در ذهن مخاطبان بیدار سازد از نخستین اولویت های طراحی این پروژه بوده است. فرآیند شکل یابی فضا، با حذف دیوارها و جداکننده های موجود و افزودن لفافی سپید گون بر جداره های موجود و شکل بخشیدن به آن آغاز می شود.

 طراحی داخلی مطب دندان پزشکی
رضا نجفیان / رن...

 لفافی که کلیه فضاهای طرح را در برگرفته و چون بومی، عناصر فضا بر آن نقش یافته اند. هندسه حاکم بر طرح با بهره گیری از الگویی یکسان برای شکل دهی به اجزا، از شکاف های نورپردازی شکل یافته بر سقف تافرم های نشسته بر جایگاه مبلمان، بیانی همگون و یک دست را در کلیه فضاها به ارمغان آورده است.

 رنا دیزاین
رضا نجفیان / رن...

خطوط افقی، که از لحظه ی پا نهادن به ورودیحرکتی سیال بر جداره ها را تداعی می­ کنند، به تدریج با تابی ظریف، طاقچه های نورپردازی، مبلمان فضای انتظار و پذیرش را شکل می­دهند. دگردیسی متناوب این منحنی ها، که گاه خطوطی نشسته بر جداره و گاه احجامی برجسته اند، در هر نقطه از فضا مخاطب را با طیفی وسیع از ترکیبات بصری مواجه می نماید.

 دکوراسیون داخلی دندان پزشکی
رضا نجفیان / رن...

آنچه در ابتدای ورود چون خطی صاف به نظر می­رسد، گامی آنسوتر به قامت حجمی مواج رخ می نماید.  قفسه­ ها، کمدها و سایر اجزای جنبی، در ترکیبی هماهنگ با هندسه حاکم بر فضا در جداره ها ادغام شده اند، تا آنجا که دریچه های سیستم تهویه مطبوع نیز با پیروی از هندسه حاکم بر طرح، ساختی ویژه یافته اند.

بازسازی فضای داخلی
رضا نجفیان / رن...

ارتفاع محدود سقف و ابعاد کوچک فضا در میان رنگ سپیـد جداره ها و خاکستری خنثی سطوح افقی پنهـان شده اند تا ادراکی مطلوب تر از حـس فضا را برای کاربران به ارمغان آورند. در فضای انتظار، حضور رنگ مایه های خنثی، بستری است برای تأکید بر رنـگ هایی که کاربران با حضورشان به فضـا هدیه می­ کنند. این سکوت بصری، در اتاق های معاینه با حضورِ رنگ سبزی با طـراوت و  آرامش بخش جایگزین گشته  است.

رضا نجفیان / رن...

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با شرکت طراحی و اجرای این پروژه می توانید به پروفایل اهالی فن رنا دیزاین در آکا ایران مراجعه کنید.

مطالب بیشتر:طراحی کلینیک دندان پزشکی فرشته های دندان ساز
طراحی دندان پزشکی خاص و مقرون به صرفه در زعفرانیه
طراحی داخلی مطب دندان پزشکی لوندر، تحقق رویای یک معمار
کلینیک دندان پزشکی آرمان ،بازسازی متفاوت در مازندران
طراحی کم هزینه و بی نظیر در دندان پزشکی ۲۵ میلی متری تهران
طراحی محیطی  آرام برای کودکان در دندانپزشکی
نویسنده: رنا دیزاین| تحریریه آکا ایران

تبلیغات
الان چی می چسبه !
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com