آکاایران: طراحی هوشمند کلینیک فوق تخصصی قلب و عروق در قزوین!

پروژه های برجسته: در طراحی داخلی کلینیک ها به خصوص کلینیک فوق تخصصی قلب و عروق آنچه در نگاه اولیه حائز اهمیت است علاوه بر توجه به کاربری ها و نوع عملکرد، توجه به روحیه ی بیماران و همراهان آن هاست. کلینیک هوشمند فوق تخصصی قلب و عروق از دفتر معماری کاز به معماری مهدی علیرضایی، سمیه ابراهیمی یکی از همین کلینیک های بی نظیر است که در طراحی خود توجه ویژه ای به بیماران داشته اند، با آکا ایران همراه باشید تا به گوشه و کنار آن سری بزنیم.  

مشخصات عمومی پروژه ی کلینیک فوق تخصصی قلب و عروق

  • دفتر معمار: دفتر طراحی کاز 
  • معماران:مهدی علیرضایی، سمیه ابراهیمی
  • موقعیت: قزوین، ایران
  • تاریخ: ۱۳۹۰
  • مساحت: ۱۷۸ مترمربع
  • وضعیت: ساخته شده
  • تیم پروژه: مجید احدی، مینا نجفی، شیما مهناویان

 دکوراسیون کلینیک پزشکی

وضعیت اولیه ساختمان که در مرحله نازک کاری مقدماتی، برای طراحی داخلی، به طراح واگذار شد،بسیار نابسامان بود و کف سازی و پوشش دیوارها با مصالح نامرغوب و اجرای نامناسب، از نقایص مشهود پروژه به حساب می آمد. بر این اساس، در طراحی در نظر گرفته شد که دیواره ها با گچ برگ پوشیده شوند و کف سازی مجددا با لمینیت ویژه فضاهای پرتردد انجام شود.

 دفتر طراحی کاز

از آنجا که این مجموعه مراجعین بسیاری را می پذیرفت، تصمیم بر این شد که پذیرش بیماران تماما از طریق سامانه هوشمند انجام پذیرد، بدین ترتیب که هر بیمار در صورت داشتن کارت هوشمند مربوط به خود، فقط در ساعت مقرر قادر خواهد بود با کشیدن کارت، وارد فضای انتظار کلینیک شود و سایر خدمات درمانی، به واسطه کارت هوشمند برای بیمار قابل ارایه و ثبت خواهد بود.

بازسازی

ایده اصلی پروژه، به دلیل کاربری آن، سلول بدن انسان در نظر گرفته شد که بر همین اساس (برش افقی سلول)، جزیره هایی مدور در پلان کلینیک شکل گرفت. در مورد فرم جزیره ها، طبق مدارک ارائه شده، از برش عمودی غشای سلول بدن انسان الهام گرفته شد و مکان هایی برای فضای انتظار، با هسته ای نورانی و سیال از سازه غشایی را شکل داد.

از نظر زیبایی شناسی، بیمار پس از ورود به فضای انتظار، فضایی سیال را درک خواهد کرد، با رنگ های شاد و نورهای ملایم که از طریق سازه های غشایی که حالتی مجسمه وار دارند (این سازه ها در فضای میانی مبلمان ها قرار گرفته اند) پخش می شود. مبلمان ها برخی به صورت خطی و برخی دایره وار، همانند جزیره در وسط فضا قرار گرفته اند، به نحوی که قابلیت بهره گیری از حداکثر فضا برای نشستن بیماران ایجاد شود. کانتر منشی و سایر سطوح از صفحات براق ساخته شده اند، به نحوی که قابلیت تمیز و استریل شدن را دارا باشند.

این کلینیک شامل فضاهای مختلف، مانند فضای انتظار، اتاق اکو، اتاق تست ورزش، اتاق پزشک، رختکن پرسنل، بایگانی و فضاهای خدماتی و سرویس دهنده است. اتاق های مجموعه به نحوی طراحی شده اند که هر اتاق در عین پاسخگویی به کاربری خواسته شده، فضایی متفاوت با فضاهای درمانی معمول اجراشده در ایران داشته باشد. به کار بردن رنگ ها و نقوش سرزنده و شاداب و نورهای ملایم و متفاوت برای هر فضا، از جمله ایده های طراحی این پروژه است.

 پروژه های برجسته

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای آکا ایران مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان آکا ایران نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب بیشتر: بازسازی کلینیک دردآسا در تهران با کاناپه های چند منظوره
طراحی کلینیک دندان پزشکی فرشته های دندان ساز
کلینیک دندان پزشکی آرمان ،بازسازی متفاوت در مازندران
طراحی محیطی  آرام برای کودکان در دندانپزشکی
طراحی کم هزینه و بی نظیر در دندان پزشکی ۲۵ میلی متری تهران
طراحی داخلی مطب دندان پزشکی لوندر، تحقق رویای یک معمار
معماری ساختمان آماج درمان در پارک فناوری پردیس

تبلیغات
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com