آکاایران: پوشاندن دید تراس، ۸ راه حل نجات دهنده!

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت: این روزها آنقدر بافت های شهری تحت تاثیر جمعیت زیاد و نیازهای زندگی امروزی قرار گرفته است که عملا جایی برای درون گرایی که هویت اصلی خانه های ایرانی است باقی نمی ماند. همجواری ساختمان ها به کمترین میزان خودش رسیده است و ممکن است شما هم متوجه شده باشید که حریم خصوصی بعضی از فضاها مانند بالکن ها و تراس ها کمی نقض شده است و نمی توانید دیگر از آن ها با خیال راحت استفاده کنید. اگر شما هم به دنبال راه حل های ایجاد حریم برای تراس و بالکن تان هستید این مطلب حسابی به دردتان می خورد. پس آکا ایران را تا انتهای این متن همراهی کنید.

شیشه های مات شده برای ایجاد حریم در تراس خانه

اولین کاری که به ذهن هر کسی می رسد استفاده از دیوارهای شیشه ای است، اما نه شیشه های شفاف. شیشه هایی که به وسیله برچسب های شیشه مات کن پوشانده شده اند. برچسب شیشه مات کن، راه حلی آسان برای حفظ حریم خصوصی هستند. این دیوار های شیشه ای می توانند تا نصفه ارتفاع تراس شما را بپوشانند و بالای آن ها باز باشد تا تهویه هوا به اسانی در فضا صورت بگیرد. و هم چنین در حالت ایستاده هم بتوانید از منظره بیرون لذت ببرید.

 دکوراسیون فضای بیرونی

استفاده از دیوارها متحرک و چرخان برای ایجاد حریم در تراس خانه

برای این که بتوانید از منظره بیرون تراس ها و بالکن های تان استفاده کنید و همزمان هم حریم خصوصی مورد نیازتان را در اختیار داشته باشید می توانید از دیوار های متحرکی که روی آن ها حکاکی شده و روزنه هایی برای عبور نور دارند استفاده کنید. این دیوارها می تواندد بنا به نیاز شما باز  یا بسته باشند.

 دکوراسیون تراس

دیوارهای سبز برای ایجاد حریم در تراس خانه

می توانید از خود وسیله هایی که در تراس تان وجود دارد برای ایجاد حریم استفاده کنید. مثلا خود گلدان ها و گیاهان خانگی که در آن جا وجود دارند می توانند دیوارهایی طبیعی برای شما بسازند. این دیوارها بسیار مقرون به صرفه هستند و در ضمن می توانید آن ها را خودتان بسازید.

 حیاط

دیوارهای مجوف برای ایجاد حریم در تراس خانه  

این دیوارها هم می توانند مشکل گشا باشند، چرا که هم می توانند نور را از خود عبوردهند و هم می توانند حریم مورد نظرتان را ایجاد کنند. دیدتان به منظره روبرو را هم کور نمی کنند و هم چنین ایده خلاقانه تری هستند. محصور کردن تراس ها به وسیله این دیوارها باعث می شود تا تراس تبدیل به فضایی نیمه باز شود که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

 تراس

گل های رونده برای ایجاد حریم در تراس خانه

اگر می خواهید در تراس خانه تان حریمی دلپذیر و زنده داشته باشید گل های رونده بهترین پیشنهاد هستند، این گل ها درست است که دید شما را به بیرون از بین می برند ولی به جای آن منظره زیبای دیگری را جایگزین می کنند که می توانید به سلیقه خودتان آن را تزیین کنید.

بالکن

سقف های متحرک برای ایجاد حریم در تراس خانه

اگر تراس یا بالکن تان فاقد سقف است به راحتی می توانید با  تهیه سقف های متحرک یا سایبان های برقی آن را محصور کنید. برای تهیه این سقف ها و سایبان های برقی بد نیست به اهالی فن آکا ایران مراجعه کنید، آن ها می توانند به شما مشاوره بدهند.

سایبان های دستی پارچه ای برای ایجاد حریم در تراس خانه

اگر نمی خواهید از سایبان های برقی استفاده کنید، سایبان های دستی را جایگزین آن ها کنید ولی دقت کنید که سایبانی که می خواهید استفاده کنید باید قابلیت تغییر درجه پایه را داشته باشد تا بتوانید به عنوان یک دیوار متحرک هم از آن بهره ببرید. 

لوورهای چوبی برای ایجاد حریم در تراس خانه

برای دور تا دور تراس و یا حیاط تان لوورهای چوبی سفارش دهید و آن ها را نصب کنید، این لوورها عاوه بر این که حریم مد نظرتان را ایجا می کنند حس و حال طراوت و سرزندگی چوب را در تراس تان جاری می کنند و فضایی دلچسب تر را در بالکن تان به وجود می آورند.

اگر به دنبال ایده های کوچک برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود، متناسب با شرایط آن هستید می توانید سوالات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران با ما، کارشناسان و اهالی فن آکا ایران در میان بگذارید.

در رابطه با تراس ها و بالکن ها بیشتر بدانیم: ۷ روش کور کردن دید همسایه به خانه
۷ آتشدان یا شومینه فضای باز گرمابخش حیاط خانه!
۷ ایده کاربردی برای زیباتر شدن حیاط آپارتمان مسکونی
 ۷ نورگیر سقفی با ایده ی خیره کننده
نرده و حفاظ های خلاقانه در ساختمان های برجسته ایرانی
قبل از خرید مبلمان و لوازم حیاط و فضای باز بخوانید!

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
راحت تکیه کنید!
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com