آکاایران: بهترین مصالح برای صفحه کانتر آشپزخانه چیست؟

تجهیزات آشپزخانه: اصول طراحی داخلی آشپزخانه همان قدر اهمیت دارد که هال و پذیرایی و باقی قسمت های خانه. این وسط حتی دقت نظری که کارشناسان برای طراحی کابینت ها و همخوانی آنها با محیط خانه دارند شاید برای دیگر بخش های خانه نداشته باشند. اما طراحی کابینت ها در آشپزخانه ای ایده آل خودش یک داستان است و انتخاب سطحی پوشاننده برای فضاهای خالی یا به قول معروف کانترها داستانی دیگر. سوای رنگ و طرحی که باید نظر صاحبخانه را جلب کند، مساله جنس ماده ای که به کار گرفته می شود و تا مدت ها جلوی چشم خودنمایی می کند هم اهمیت زیادی دارد. در اینجا با به روزترین و البته کاربردی ترین مواد مورد استفاده در کانترهای آشپزخانه آشنا می شوید؛ موادی که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند و البته شکل و شمایلی خاص. پس تا انتهای این مطلب با آکا ایران همراه باشید.

آکاایران: بهترین مصالح برای صفحه کانتر آشپزخانه چیست؟

سنگ کوارتز روی صفحه کانتر آشپزخانه 

این روزها این نوع کانترها طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ کانترهایی از جنس سنگ های مصنوعی کوارتز که بین مردم به اشتباه به کورین معروف شده اند. کورین نام شرکتی آمریکایی است که سال ها پیش دست به تولید انواع سنگ های مصنوعی زد و حالا هر ترکیبی از این سنگ ها با نام کورین شناخته می شود. کوارتزها دارای مقاومت و ماندگاری طولانی مدت هستند و از سنگ های گرانیت هم ماندگاری بیشتری دارند. کوارتزها قطعات سنگی درشتی هستند که رگه هایی هم توی آنها دیده می شود. خوبی شان این است که هیچ تخلخلی ندارند و صاف، یک دست و براقند. نگهداری از این سنگ های ضدلک، ضدخش و آنتی باکتریال در مقایسه با باقی سنگ های مصنوعی و طبیعی راحت تر است برای اینکه نیازی به هیچ ماده شوینده ای ندارند و فقط کافی است با کمی آب و صابون سطح آنها را تمیز کرد. همین ویژگی مهم است که کوارتزها را باوجود قیمت بالای شان محبوب کرده است.

 سنگ کوارتز

سنگ گرانیت روی صفحه کانتر آشپزخانه 

درست است که این روزها سنگ های صاف و براق کوارتز نگاه ها را به سمت خودشان خیره کرده اند اما هنوز گرانیت ها در آشپزخانه ها حرف اول و آخر را می زنند. مهم ترین دلیل انتخاب سنگ های گرانیتی در آشپزخانه ها نمای طبیعی آنهاست برای اینکه گرانیت برخلاف کوارتز سنگی طبیعی است و نمایی که در محیط هم ایجاد می کند ساختگی و مصنوعی نیست. تنوع رنگ و طرح در گرانیت ها بیشتر است. این نوع سنگ های مصنوعی گاهی هم قیمت سنگ های مصنوعی بوده و مانند آنها مقاوم در برابر حرارت، ضدخش، ضدقارچ و ضد کپک هستند فقط در مقایسه با کوارتزها به توجه بیشتری نیاز دارند. مساله دیگرشان هم این است که این سنگ ها باید با تمیزکننده مخصوص گرانیت تمیز شوند چراکه در انواع ارزان تر ممکن است تخلخل ها باعث جذب مایعات و ایجاد لکه شود؛ به خصوص اگر روی آنها روغن یا سرکه و. . . بریزد. برای همین تمیز کردن سطوح گرانیتی هر سال لازم است در حالی که کوارتزها این مشکل را ندارند.

 سنگ مرمر

چوب روی صفحه کانتر آشپزخانه 

اگر اهل آشپزی حرفه ای هستید، فاقد چون و چرا این جنس کانتر را برای آشپزخانه تان انتخاب کنید. کانترهای بوچربلاک همان طور که از اسم شان پیداست چوب تخته ساطور هستند چراکه می توانید از آنها به عنوان تخته ساطور برای خرد کردن گوشت و مرغ استفاده کنید. این کانترها از چوب درختان پهن برگ مانند گردو و بلوط ساخته می شوند و از آنجا که ماده ای طبیعی هستند می توان با خیال راحت از آنها در آشپزخانه برای آماده کردن مواد غذایی استفاده کرد. این کانتر ها پایدار و مقاوم هستند و خاصیت ضدباکتریایی دارند. همین طور بادوام هستند و منسجم و البته بسیار مقرون به صرفه. فقط شاید لازم باشد هرازگاهی آنها را سمباده بزنید؛ البته فقط زمانی که واقعا جای تخته گوشت را برای تان گرفته باشند وگرنه استفاده از آنها راحت تر از این حرف هاست. تمیز کردن شان هم ساده است؛ با یک پارچه و مقداری کف سریع تمیز و براق می شوند.

 سنگ صابون

سنگ مرمر روی صفحه کانتر آشپزخانه 

شاید کمتر کسی از خاصیت مهم مرمر در آشپزخانه خبر داشته باشد. بیشتر آنهایی که برای کانتر آشپزخانه شان سراغ این سنگ یک دست سفید می روند، جنبه زیبایی آن را در نظر می گیرند. اما اگر از کسانی که وقت زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند درباره مرمر بپرسید همه یک جواب را می دهند؛ اینکه «مرمرها بسیار خنک هستند!» مهم ترین خاصیت سنگ مرمر خنکی اش است و البته بعد از آن درخشندگی و روشنایی خاصی که به محیط آشپزخانه می بخشد. مرمر معایبی هم دارد؛ اینکه کوچک ترین خطی روی آن به وضوح دیده می شود برای همین در مراقبت از آن باید کمی بیشتر دقت کرد. خوبی این سنگ قیمت ارزانی است که در مقایسه با باقی سنگ ها دارد. اگر از سنگ مرمر برای آشپزخانه تان استفاده می کنید دیگر نباید نگران گذر زمان باشید برای اینکه سنگ مرمر هیچ وقت از محبوبیت نمی افتد.

 تجهیزات آشپزخانه

لمینت روی کانتر آشپزخانه 

برای آنهایی که دنبال خانه ای شیک و امروزی هستند و البته نمی خواهند هزینه زیادی هم متحمل شوند، این نوع کانترها بهترین هستند. تنوع رنگ و طرح هایی که این روزها در لمینت های کفپوش خانه به میان آمده باعث شده در آشپزخانه هم سروکله انواع شان پیدا شود. این نوع کانترها نمایی شیک و دلپذیر دارند به خصوص اینکه نمایی قدیمی و روستیک به خانه می بخشند و با رنگ های براق و سطوح صاف شان محبوب خیلی ها هستند. مشکل شان ضربه و حساسیت به آب است که از صاحب شان آدمی وسواسی می سازند وگرنه در خیلی مواقع از کوارتز و گرانیت هم زیباتر هستند.

 اپن آشپزخانه

استیل برای صفحات کانتر آشپزخانه 

آنهایی که دنبال درست کردن فضایی کاملا حرفه ای در آشپزخانه شان هستند به دنبال استیل می روند. کانترهای استیل به آشپزخانه نمایی مدرن و البته صنعتی می دهند؛ بنابراین بیشتر به درد آشپزخانه های بزرگ با کانترهای زیاد می خورد. استیل ها می توانند با هر ترکیب رنگی در خانه هماهنگ باشند. مهم ترین خوبی شان هم این است که از هر نوع کانتر دیگری راحت تر تمیز می شوند. خاصیت ضدباکتریایی عجیبی هم دارند. معمولا کانترهای فلزی را در جنس های مختلف تهیه می کنند مانند روی، مس یا حتی برنز. همه این فلز ها ضدخش هستند و غیر متخلخل و ضد لک. این وسط فقط فولاد ضدزنگ است که بعد از مدتی ممکن است کمی تغییر رنگ دهد که البته آن هم با جلادهنده های خاص برطرف می شود. هزینه ساخت کانترهای استیل و فلزی از نمونه های سنگی و طبیعی کمتر است.

آشپزخانه

کاشی سرامیک در کانتر آشپزخانه

کانترهای کاشی و سرامیک نسبت به گرما مقاومت زیادی دارند و به راحتی هم دچار لک نمی شوند اما مهم ترین مزیت شان نسبت به باقی کانترها این است که می توان بعد از مدتی هر سطح آسیب دیده آنها را به راحتی عوض کرد فاقد اینکه باقی قسمت های کانتر به هم بریزد. کاشی و سرامیک که نمایی خاص به آشپزخانه می دهند برای خودشان معایبی هم دارند؛ مثلا اینکه سطح شان ناهموار است و به راحتی مواد غذایی در فضای بین آنها جذب می شود. شست وشوی زیاد آنها هم ممکن است ایجاد خش کند. کدر شدن سریع سرامیک ها هم می تواند دلیل اصلی کنار گذاشتن شان باشد. با این حال هنوز خیلی ها ترجیح می دهند فضای آشپزخانه شان را شبیه مطبخ های قدیمی درآورند؛ به خصوص اگر آشپزخانه ای کوچک و دنج دارا باشند.

سیمان در کانتر آشپزخانه 

به آنها کانتر گران می گویند برای اینکه ساخت آنها کلی زحمت می برد؛ مخلوطی از سیمان و شیشه های رنگی. برای ساخت این کانترها رسما از بتن استفاده می کنند؛ یعنی مخلوطی از یک بخش سیمان و سه بخش ماسه و شن که البته کمی هم ماده رنگی به آن می زنند و به هر طیف رنگ و شکلی که باب میل بازار باشد می سازند. از آن جایی که بتون به حرارت مقاوم است پس استفاده از آن در آشپزخانه هم منعی ندارد. فقط هنگام نصب کمی گرد و غبار زیادی ایجاد می کند و اینکه باید حتما از جایی مطمئن تهیه شده باشد چراکه بتن ها فقط زمانی آنتی باکتریال هستند که از ابتدای ساخت مهر و موم شده باشند وگرنه ممکن است کلی دردسرساز شوند. این وسط دلیل اصلی اینکه خیلی ها سراغ کانترهای سیمانی می روند ظاهر دلپذیر و سنگینی است که به آشپزخانه می دهد. این کانترها چون محکم و بادوام هستند می توانند در هر بخشی استفاده شوند؛ بی توجه به حجم ضربه ای که ممکن است به آنها وارد شود یا حرارتی که در مقابلش قرار بگیرند. برخلاف تصور همه این کانترها هزینه بر هستند و حتی گاهی در مقایسه با سنگ های طبیعی یا مصنوعی دیگر گران تر تمام می شوند.

کامپوزیت کاغذ روی کانتر آشپزخانه 

این کانترها دوستدار محیط زیست هستند و مناسب کسانی که دغدغه بازیافت دارند چراکه اصل این کانترها از کاغذ کامپوزیت بازیافت شده است. در واقع بعد از آنکه کاغذ باطله و الیاف دیگر با رزین حرارت دیدند در قطعات مختلف ساخته می شوند؛ قطعاتی با ضخامت سه تا پنج سانتی متر که فقط به درد استفاده در آشپزخانه ها می خورد. این کانترها با محیط سازگار هستند و طول عمر بالایی هم دارند. به گرما مقاوم هستند و مهم تر از همه اینکه نه لک می شوند و نه خراش برمی دارند. درضمن قیمت ارزانی هم دارند برای همین در بیشتر آشپزخانه های ساده امروزی می توان سراغی از آنها گرفت که در طرح و رنگ های مختلف به کار گرفته شده اند.

 تجهیزات آشپزخانه

سنگ صابون روی کانتر آشپزخانه 

اسم عجیب شان با ترکیبی که دارند همخوانی ندارد. در این سنگ ها اصلا از صابون خبری نیست بلکه هرچه هست ترکیبی مانند گرانیت است که از طبیعت به دست می آید با مقداری مواد معدنی. این سنگ ها نرم هستند و برای ساختن قطعات کانتر باید مقادیری کوارتز به آنها اضافه شود. از ترکیب این سنگ ها با کوارتز سنگی صاف و یک دست و البته مقاوم به وجود می آید که خاصیتی غیر قابل نفوذ دارد. این سنگ ها در حد و اندازه کوارتز اما ارزان تر و به صرفه تر از آن هستند. مهم ترین خاصیت شان مقاومت در برابر اسید و موادی از این قبیل است. آنها به هیچ وجه در برابر مواد غذایی آشپزخانه دچار آسیب نمی شوند و همین دلیل کافی است تا استفاده از آنها این روزها بیشتر از قبل باب شده باشد. خوبی شان هم این است که در مقایسه با باقی سنگ ها هزینه تعمیر زیادی ندارند و نگهداری شان هم راحت است.

ما دوست داریم بدانیم کدام یک از این مواد و مصالح برای شما جذاب ترند و شما ترجیح می دهید تا از کدام یک از آن ها در آشپزخانه تان استفاده کنید؟ دلایل خود را با آکا ایران در قسمت نظرات در انتهای مطلب در میان بگذارید. 

راجع به آشپزخانه بیشتر بدانیم: چگونه آشپزخانه را به فضایی منحصر به فرد تبدیل کنیم؟
انتخاب و خرید هود مناسب برای آشپزخانه
تفکیک آسان زباله های خانگی با اکسسوری های داخل کابینت
۷ دکوراسیون آشپزخانه از میان برترین خانه های ایران
۱۰ ایده خلاقانه در کابینت آشپزخانه برای جا ادویه ای!
۸ ایده برای بزرگ نمایی آشپزخانه های کوچک

گردآوری شده در تحریریه آکا ایران 

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com