آکاایران: ۷ ترفند دکوراسیون آشپزخانه کوچک اما جادار

آشپزخانه: آشپزخانه ها از جمله فضاهایی در دکوراسیون منزل هستند که حتی اگر کوچک باشند، خوشبختانه با ترفند های دکوراسیون و تجهیزات متنوعی که اکنون در بازار موجود است، می توان آن ها را به راحتی مجهز کرد و با کمبود فضا مواجه نشد. از طرف دیگر بزرگ تر نشان دادن آن ها از نظر بصری نیز موضوع مهمی است. آکا ایران تا کنون چندین بار به این موضوعات پرداخته و در این مطلب قصد دارد در ادامه ی مطلب ۶ ترفند راه گشا در دکوراسیون داخلی آشپزخانه های کوچک، ۷ ترفند دیگر را به شما معرفی کند. با ما همراه باشید...

آکاایران: 7 ترفند دکوراسیون آشپزخانه کوچک اما جادار

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک
شرکت مهر چوب آویژه

۱. پرداخت های براق و صیقلی در آشپزخانه کوچک

 طراحی داخلی آشپزخانه

۲. کانتر های دوکاره در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

از آن جایی که در فضاهای کوچک، حداکثر استفاده از هر سطح، متریال و عنصر طراحی در اولویت قرار دارد، باید ایده های خلاقانه و کاربردی را به کار گرفت. مثلا در آشپزخانه سطوح کانتر برای کاربری های خاصی به کار می روند که می توان مانند ایده ای که در این تصویر به کار رفته، کاربری بیشتری از آن ها گرفت. آکا ایران قبلا شما را با میز آشپزخانه چند منظوره برای داشتن دکوراسیونی متفاوت آشنا کرده است.

 دکوراسیون آشپزخانه
 طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک
شرکت مهر چوب آویژه

روش دیگری که می توان از آشفتگی در فضای آشپزخانه و کوچک تر به نظر رسیدن آن جلوگیری کرد، استفاده از اکسسوری های پنهان در کابینت آشپزخانه است – مانند نگهدارنده های ظروف، نظم دهنده ها، محل کارد و چاقو یا سبد نان. فراموش نکنید اکسسوری و یراق آلات کابینت آشپزخانه، کوچک اما مهم هستند.

 ترفند های آشپزخانه کوچک
 آشپزخانه کوچک
کوک دیزاین

۳. درب های شیشه ای کابینت برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه کوچک

درست مانند شلف های باز، درب های شیشه ای کابینت به بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه های کوچک کمک بسیاری می کنند. مزیت این کابینت ها نسبت به شلف های باز، این است که لوازم داخل شان را از خاک گرفتن و چربی گرفتن حفظ می کنند. فقط باید به نظم وسایل درون آن ها توجه داشته باشید تا ظاهر آشفته ای به وجود نیاورند. مزیت دیگر کابینت ها با درب شیشه ای، دیدن اشیای درون آن ها است.

 آشپزخانه نقلی

۴. میزهای مخفی و تاشو برای وعده های غذایی روزانه در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اگر فضایی برای کانتر صبحانه خوری یا میز و صندلی غذاخوری در آشپزخانه ندارید، می توانند از ترفند های خلاقانه ای مانند میز تاشویی که در تصویر می بینید استفاده کنید. این میز در مواقعی که استفاده ندارد، به راحتی جمع می شود. صندلی های هندسی آن نیز در گوشه ی زیر میز جای می گیرند و در نتیجه فضای کف را اشغال نمی کنند و ظاهر فضا را یک دست و مرتب تلاش می کنند.

آشپزخانه

یک راه حل دیگر برای حفظ فضا، استفاده از میز کشویی در کانتر آشپزخانه می باشد. این یکی از امکانات بی نظیر در آشپزخانه های جمع و جور است.

گروه پاژین

۵. خطوط و سطوح باریک و مستقیم در آشپزخانه کوچک

در مقابل اشتیاق خود به دکور کردن آشپزخانه تان با عناصر شلوغ و متنوع مقاومت کنید زیرا این عناصر فضا را از نظر بصری سنگین کرده و کوچک تر تلاش می کنند. در عوض از تجهیزاتی با خطوط صاف و ساده که از نظر بصری سبک به نظر می رسند و فضای زیادی از کف را اشغال نمی کنند، استفاده نمایید.
اگر قصد خرید تجهیزات آشپزخانه دارید، پیشنهاد می کنم سری به اهالی فن آکا ایران بزنید.

 ترفندهای دکوراسیون

۶. ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

یک اثر هنری دیواری تأثیرگذار مانند استیکر دیواری نه تنها ظاهر زیبایی به آشپزخانه ی کوچک شما می بخشد، بلکه به آن عمق داده، آن را طویل تر و باز تر نشان می دهد و چشم را از توجه به کوچکی فضا باز می دارد. این آشپزخانه نشان می دهد که استفاده ی درست از چنین ترفندی چقدر می تواند موفق عمل کند.

 فضاهای کوچک

۷. بلندتر نشان دادن ارتفاع سقف در آشپزخانه کوچک

تأکید بر سقف نیز ارتفاع را زیادتر نشان می دهد و در عین حال یک نقطه ی کانونی جذاب ایجاد می کند. مثلا می توانید مانند این نمونه، سقف خود را به یک رنگ روشن در بیاورید. با کاغذ دیواری، نورپردازی یا سطح آینه کاری شده نیز می توان سقف را مرتفع تر نشان داد.

آیا شما هم آشپزخانه ای کوچک دارید که نمی دانید طراحی دکوراسیون آن را چگونه انجام دهید؟ ما، اهالی فن آکا ایران و دیگر کاربران در بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران پاسخ گوی مسائل و مشکلات شما خواهیم بود.

درباره آشپزخانه های کوچک بیشتر بدانید:
۱۰ ایده ی بزرگ برای آشپزخانه های کوچک
۱۰ لوازم جانبی و تجهیزات برای نظم در کابینت آشپزخانه

۱۰ ایده برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های نقلی
دکوراسیون آشپزخانه کوچک با ایده های بزرگ

۸ ایده نظم دهی آسان به ریخت و پاش آشپزخانه!

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
خاص و هماهنگ با سلیقه شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com