آکاایران: ۱۰ راز ساده آشپزخانه های رویایی!

آشپزخانه: این روزها انتخاب اکثر ما برای طراحی داخلی منزل مان، نشیمن هایی با پلان باز است و این باعث شده دکوراسیون آشپزخانه اهمیت ویژه ای پیدا کند. آشپزخانه دیگر مانند گذشته فضایی نیست که در پشت درب بسته اش پنهان و فراموش شود. اکنون آشپزخانه علاوه بر فضایی فعال برای صرف غذا به یک اثر هنری دلپذیر در دکوراسیون منزل بدل شده است. فکر می کنید برای اینکه آشپزخانه تان را منحصر به فرد سازید، چه کارهایی می توان کرد؟ آکا ایران مثل همیشه پیشنهاد های جذابی برای شما دارد، اما از شما هم دعوت می کنیم ایده های خاص خودتان را با ما در میان بگذارید و دکوراسیون منزل و محل کارتان را به دیگران نشان دهید. بیایید اول ایده های آکا ایران را با هم ببینیم...

یک دیوار برجسته و متمایز به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید!

این آشپزخانه ی سفید با پلان باز، با افزودن دیواری از سنگ مرمر چشم گیر در پشت گاز رو میزی به فضایی خاص و منحصر به فرد بدل شده است. ظاهر سنگ مرمر با کنتراست بالا، ظاهری پویا، معاصر و لوکس است.

10 راز ساده آشپزخانه های رویایی! دکوراسیون و طراحی آشپزخانه | کابینت آشپزخانه
 کابینت آشپزخانه
صنایع چوب یکا

با مراجعه به پروژه های اهالی فن آکا ایران می بینید که طراحان و متخصصان ایرانی نیز از این روش زیاد استفاده کرده اند.

 کابینت

با اکسسوری های رنگی آشپزخانه تان را شاخص کنید!

در یک زمینه ی تک رنگ مانند این آشپزخانه، رنگ و جذابیت برخاسته از اکسسوری ها است که نتیجه ی آن یک جریان پر انرژی و پویا در چنین فضایی می باشد. سعی کنید از سه یا چهار رنگ جیغ با شدت های یکسان استفاده کنید. پس به خاطر داشته باشید اکسسوری و یراق آلات کابینت آشپزخانه، کوچک اما مهم هستند.

 رنگ کابینت

از مصالح مختلف در آشپزخانه استفاده کنید!

شما مجبور نیستید سبک یا پرداخت مشابهی برای کابینت های بالایی و پایینی آشپزخانه تان داشته باشید. مثلا در این آشپزخانه، کابینت های چوبی پایین به زیبایی با واحدهای کلاسیک بالایی ترکیب شده اند. ملایمت و گرمای چوب مکمل خوبی برای کنتراست بالای خاکستری تیره و سفید است.

 دیوار تاکیدی آشپزخانه

کابینت آشپزخانه را تا سقف امتداد دهید!

برای یک ظاهر مدرن و براق، فضا را بهینه سازی کنید و با بردن کابینت تا سقف، بخش هایی به آن اضافه کنید. کابینت هایی که تا سقف ادامه می یابند، ظاهر ساده و اثربخش تری دارند و برای کالاهای کم استفاده، مکان مناسبی فراهم می کنند. با درب های شیشه ای کابینت نیز می توانید به جذابیت چنین فضایی بیفزایید. پس از کابینت آشپزخانه، زیبایی قلب دکوراسیون منزل خود غافل نشوید.

 دکوراسیون آشپزخانه
 جنس کابینت
استودیو معماری ...

مثلا در این نمونه از پروژه های اهالی فن شما می بینید که با بردن کابینت تا سقف، فضای یک پارچه ای ایجاد شده است که علاوه بر زیبایی، آرامش روانی شما را نیز پاسخ گو خواهد بود.

 ترفند های دکوراسیون

یک مسیر را در آشپزخانه نورپردازی کنید!

با نورپردازی موضعی یک کانون توجه ایجاد کنید. این چراغ های آویز با افزودن یک رنگ پایه ی بانمک به زمینه ی ساده ی تک رنگ فضا، عملکرد را با تأثیر بصری ترکیب کرده اند. سادگی اوج زیبایی است!

 آشپزخانه متفاوت

یک گالری در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید!

با وجود رنگ سفید فراوان، سطوح منعکس کننده و حجم زیادی از نور طبیعی، یک آشپزخانه می تواند بهترین مکان برای نمایش آثار هنری باشد. سلیقه و ذائقه ی خود را هرچه که هست به نمایش بگذارید. اگر می خواهید چنین دیواری که پر است از تابلو و قاب های دلپذیر، در آشپزخانه تان داشته باشید، دقت کنید که آن را نزدیک سینک یا اجاق گاز قرار ندهید.

 آشپزخانه خاص

آشپزخانه ای فوق برجسته داشته باشید!

با یک رنگ غیر منتظره ی جیغ، تأثیر آشپزخانه را فوق العاده کنید. این رنگ بنفش در مقابل دیوار آجری و کابینت خاکستری تیره، بسیار نافذ و خیره کننده است. دیوارپوش های شیشه ای و اکریلیک در رنگ ها و طرح های بی شماری موجود اند که می توانند یک زمینه ی رنگی منحصر به فرد ایجاد کنند.

آشپزخانه
دکوراسیون گروه تی

وسایل اضافی را از روی میز ناهارخوری و کانتر آشپزخانه بردارید!

میز ناهارخوری و میز کار آشپزخانه را به جای محلی برای نگهداری وسایل اضافی و غیر ضروری، به مکانی برای نمایش زیبایی ها مانند گل های باطراوت موردعلاقه تان یا گیاهان سبز تبدیل کنید و در کنار جذابیت، آرامش را به دکوراسیون آشپزخانه ی خود هدیه کنید.

سبک های مختلف در آشپزخانه خود داشته باشید!

بر خلاف این کابینت سفید مینیمال، نورپردازی LED رنگی در امتداد کف و زیر کابینت های بالایی به فضا حس، جذابیت و عمق می دهد. با سیستم های چندرنگی شما می توانید متناسب با موقعیت و حال و هوایتان رنگ نورپردازی آشپزخانه را تغییر دهید.

 ترفندهای دکوراسیون

قانون سه تایی ها را در آشپزخانه به کار ببرید!

برای اثربخشی بیشتر، تجهیزاتی مانند گلدان ها یا قوطی ها را با تعداد فرد به نمایش بگذارید، مخصوصا با تعداد سه. این ترفند ساده ی طراحی می تواند آشپزخانه ی شما را از یک سطح معمولی به سطحی برجسته ارتقا دهد.
مثلا در این آشپزخانه، ظروف دکوری نقره ای بزرگ سه تایی در بالای اجاق گاز توجه را به خود جلب می کنند. یا می توانید یک مجموعه ی کوچک از تجهیزات هماهنگ داشته باشید، مثل سه گلدان آبی در شکل ها و ارتفاع های مختلف. یا حتی خیلی ساده تر، مجموعه ی ساده و ارزان قیمتی که من در خانه ی خود دارم؛ سه شیشه ی خالی شده ی ماءالشعیر که شاخه های کوچک گیاه پوتوس را برای ریشه زدن در آن ها نگهداری می کنم. به همین سادگی!

حالا نوبت شماست. ایده های خود را به ما بگویید. ترفندهایی که شما برای خاص کردن دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه تان استفاده کرده اید، چیست؟ ما و کاربران دیگر در بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران منتظر شما و نظرات تان هستیم.

بیشتر بدانید:
خرید هوشمندانه کابینت آشپزخانه، یک سرمایه گذاری بلند مدت!
نکته هایی در طراحی آشپزخانه که نباید از آنها غافل شد!
۵ گام مهم برای دکوراسیون آشپزخانه ایده آل
کابینت آشپزخانه ، در انتخاب رنگ دقت کنید!
۶ ویژگی یک آشپزخانه معاصر و امروزی

تبلیغات
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com