آکاایران: با این ۱۰ ایده دریا را به دکوراسیون خانه بیاورید!

ترفندهای دکوراسیون: عشق به ساحل و دریا تابستان و زمستان نمی شناسد، معمولا عمق این علاقه به ژرفای خود دریا است، وقتی فصل های سرد سال از راه می رسند، کم کم بساط لب ساحل نشستن و از نسیم خنک دریا لذت بردن تعطیل می شود و نوشیدنی های گوارای لب ساحل جایشان را به نوشیدنی های گرم کنار شومینه می دهند، اما حتی در فصل های سرد سال هم می توان بودن در کنار دریا را حس کرد و از این حس لذت برد. می توان دریا و ساحل را مهمان خانه کرد، می توان دریا را به خانه آورد، به راحتی می شود همه این کارها را انجام داد تا دوباره بودن در کنار دریا و آن حس لطیف  و سرشار از طراوت به شما باز گردد، حتما می پرسید خب چگونه؟ جواب آن خیلی ساده است، با ترفندهای دکوراسیونی ساده. نگران این ترفند ها هم نباشید، اگر تا پایان این مطلب با آکا ایران همراه باشید به راحتی با این ترفند ها آشنا می شوید.

قاب عکس هایی از جنس قلاب ماهی گیری

عکس بالا را نگاه کنید و ببینید که چگونه یک قلاب ماهی گیری فرسوده می تواند تغییر کاربری دهد و تبدیل به جایگاهی برای آویزان کردن قاب های عکس دلپذیر و منحصر به فرد شود، پس سریع به سراغ قلاب ماهی گیری قدیمی تان بروید و قبل از آن که آن ها را دور بیاندازید نگاهی دوباره بهشان بیاندازید. این کار می تواند ایده ای منحصربه فرد برای به نمایش گذاشتن عکس ها در خانه باشد.

 صدف های دریایی

قفسه هایی با تزیینات دریایی

همه صدف ها و هر آنچه را که از لب ساحل ها با خود به خانه آورده اید و تصمیم داشتید تا با آن ها یک وسیله تزیینی فوق العاده بسازید را بیرون بیاورید و آن ها را روی قفسه ها و جعبه هایی که در دید هستند نصب کنید، درست مثل عکس بالا، این ایده خلاقانه برای قفسه های دلپذیر باعث می شود بینید که این صدف ها به تنهایی باعث درخشش دکوراسیون داخلی خانه شما می شوند. 

 دکوراسیون داخلی

دستگیره های در دریایی

کوچک ترین چیز ها هم می توانند رنگ و بویی دریایی به خود بگیرند، مثلا دستگیره های در، بله، همین دستگیره های ساده در می توانند تبدیل شوند به وسیله هایی خلاقانه مثل آن چه که در عکس بالا می بینید. 

مطلب پیشنهادی ما: با این ۱۰ ایده کاموایی دکوراسیون منزلتان را کوک بزنید

 دکوراسیون

صدف های کوچک دریایی برای تزیین قفسه ها 

چند خط بالا تر گفتیم که صدف ها و آن چه را که از دریا با خود به خانه می آورید را روی قفسه ها بگذارید، اما حالا می خواهیم به شما پیشنهاد کنیم که از این صدف ها تابلو هایی دلپذیر مانند آن چه که در تصویر بالا می بینید بسازید. بعد از این که آن ها را ساختید می توانید مطلب ۸ نکته مهم برای نصب تابلو به دیوار در دکوراسیون منزل را بخوانید تا راحت تر آن ها را روی دیوار نصب کنید.

 تم دریایی

کتابخانه های ماهی شکل 

عکس بالا را نگاه کنید و ببینید خلاقیت چگونه می تواند عینیت پیدا کند و باعث شود شما از داشتن چنین لوازم دکوری و کاربردی نظیر کتابخانه لذت ببرید. وقتی دو علاقه تان را یعنی دریا و هر آنچه را که درون اوست با علاقه دیگرتان یعنی همان کتاب ها ترکیب کنید، نتیجه اش می شود، کتابخانه ای به شکل عکس بالا. 

مطلب پیشنهادی ما: ۱۲ کتابخانه متفاوت در گوشه و کنار دکوراسیون منزل شما

 تزیینات دریایی

تابلو های هنری از جنس عناصر دریایی 

می توانید از عناصری که در دریا پیدا می شود استفاده های خلاقانه دیگری هم بکنید، مثلا می توانید مثل عکس بالا ماهی هایی گچی را روی یک تخته چوبی بچسبانید واز آن یک جاکلیدی خلاقانه بسازید تا هر وقت که خواستید از خانه خارج شوید و یا داخل شوید، به یاد علاقه وافرتان به دریا بیافتید. 

مطلب پیشنهادی ما: خودتان بسازید: دکوری چوبی دلپذیر با شاخه درخت

 ترفندهای دکوراسیون

لوازم دکوری دریایی 

بیایید خود نمایی چوب در دکوراسیون داخلی برای دوستداران طبیعت آشنا شویم. اگر در خانه تان میز چوبی ای دارید که نمی دانید روی آن باید چه چیزی بگذارید تا زیبایی اش دو چندان شود، ما به شما پیشنهاد می کنیم تا مانند عکس بالا تعدادی از وسایل و لوازمی که دوست دارید جلوی چشمتان باشد و علاقه وافری هم به آن ها دارید بگذارید، لوازمی مانند یک سکان چوبی، تعدادی شمع، تابلو های دلپذیر و یا هر چیز دیگری که خودتان فکر می کنید.

آباژور دریایی

تخت های قایقی شکل 

این ایده کمی هیجان انگیز تر از دیگر ایده ها است، چرا که می خواهیم  پیشنهادی ساده برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان ارائه دهیم و به شما بگوییم که قایق های چوبی را به تخت خواب تبدیل کنید، و از آن ها در طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوانان تان استفاده کنید. 

آینه های چوبی به شکل ماهی 

یکی از فضاهای داخلی ای که آینه ها در آن بسیار دلپذیر تر و کاربردی تر به نظر می آیند ورودی ها هستند، پس اگر در نظر دارید برای ورودی خانه تان آینه تهیه کنید، خب بهترین کاری که می توانید بکنید این است که آینه ای به شکل آنچه که در عکس بالا می بینید تهیه کنید، اصلا شاید بتواند آن را خودتان بسازید

آباژور های دریایی 

شاید پایه آباژورها بهترین جا برای نگه داری از صدف های زیبایی باشد که در مدت زمان زیادی آن ها را جمع کرده اید، وقتی اباژورها روشن می شوند و نور آن به روی آن ها می افتد، از همیشه دلپذیر تر می نمایند. پس همین الان دست به کار شوید و آباژوری که در عکس بالا می بینید را بسازید.  

شاید شما هم دلتان می خواهید این ایده ها را در دکوراسیون خانه تان پیاده کنید، یا نه می خواهید کمی رنگ و لعاب دکوراسیون منزل تان را عوض کنید؟ در هر صورت می توانید برای تصمیم گیری بهتر سوالات خود را در مشاوره دکوراسیون آکا ایران مطرح کنید!

مطالب پیشنهادی جذاب آکا ایران: 
۱۰ دکوراسیون دنج برای داستان های عاشقانه!
دکوپاژ روشی آسان برای نو کردن وسایل کهنه!
۷ ایده استفاده از شمع در دکوراسیون منزل
۷ دکوراسیون دلپذیر و ارزان با ظروف قدیمی

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
هنری ماندگار از جنس چوب
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com