آکاایران: لوازم نظافتی و شوینده ها را در کجا نگهداری کنیم؟

طبقه بندی و نظم دهی: کمد لوازم نظافت فضای فشرده ای است که برای نگهداری ابزار نظافتی منزل شما به کار می رود. اما با جاروب ها، زمین شوی ها و شلنگ های حجیم جاروبرقی و آشفته بازار محصولات شوینده که از آن بیرون زده و راه را سد کرده اند، آن فضا به جای اینکه نظم دهنده ی منزل باشد به یک دردسر بزرگ بدل شده است.
کمد یا قفسه ی وسایل نظافت با وجود کوچک بودن اگر به درستی طراحی نشود، می تواند آزاردهنده باشد. چه بخواهید در بازسازی دکوراسیون منزل خود یک کمد نوین برای وسایل و لوازم نظافت طراحی کنید و چه قصد داشته باشید محل کنونی آن ها را بهتر تجهیز کنید، ایده هایی که آکا ایران در اینجا به شما می دهد در انتخاب مکان درست این لوازم و نظم بخشی صحیح آن ها کمک تان خواهد کرد. با ما همراه باشید...

ایده طراحی: کمد کم عمق لوازم نظافتی

هدف: جذابیت کمد کم عمق برای نگهداری جاروب ها و وسایل شوینده در این است که هر چیزی به راحتی قابل دسترس است.
نکته های طراحی: اگر در حال بازسازی دکوراسیون آشپزخانه تان هستید، بهتر است قبل از تعبیه ی کمد نظافت، مشخص کنید که چه وسایلی را می خواهید در آن نگهداری کنید. اگر این ابزار فقط یک جاروب و زمین شوی ساده است، بهتر است عمق کمد را ۱۵ سانتی متر در نظر بگیرید. حتی یک کابینت خیلی باریک مانند تصویر نیز می تواند جاروب، نردبان تاشو و مواد شوینده ی ضروری را در خود جای دهد. اگر جارو برقی عصایی یا زمین شوی حجیم دارید، ممکن است بین ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر عمق نیاز داشته باشید.

 اکسسوری های کابینت

افزودنی ها: شما می توانید در کمد ابزار نظافت خود، چند قلاب دیواری نصب کنید تا ابزارهای دسته بلند مانند جاروب ها، زمین شوی ها و وسایل گردگیری را به صورت ایستاده و خارج از مسیر نگه دارند. یک کابینت جدا در بالا برای مواد شوینده ی قوی بسیار مناسب است، مخصوصا اگر فرزند کوچک در منزل دارید.
پیشنهاد: ناحیه ی کنار یخچال و فریزر، یک فضای خوب چند سانتی متری برای کمد نظافت باریک شما در اختیارتان می گذارد.

مطلب پیشنهادی: ۸ ایده نظم دهی آسان به ریخت و پاش آشپزخانه!

ابزار نظافت

ایده طراحی: کابینت بخش بندی شده برای لوازم نظافتی

هدف: اگر فضای کافی دارید، یک کابینت بلند با دیواره ای در وسط، راه حلی مناسب برای نگهداری وسایل زیاد است. در چنین کمدی هر چیزی در جای خودش قرار می گیرد – جارو برقی و جاروب ها در یک سمت و مواد شوینده در سمت دیگر. شما همیشه می توانید ایده های خلاقانه برای نظم بخشیدن به کمد و قفسه ها داشته باشید.
افزودنی ها: یک مجموعه سبد باریک و بلند با سبدهای کشویی راهی مناسب برای نظم بخشی وسایل است. تعدادی قلاب درون کابینت یا سمت داخل درب آن برای آویزان کردن چهارپایه ی تاشو، وسایل گردگیری و ابزارهای دیگر نصب کنید. اگر از جارو برقی شارژی استفاده می کنید، تعبیه ی پریز درون کابینت، شارژ کردن آن را در زمان هایی که استفاده نمی شود، آسان می کند.

برای شلنگ جارو برقی نیز می توانید از نگهدارنده های مخصوص استفاده کنید که آن شلنگ حجیم را به خوبی گردآوری می کنند. در کمد های کوچک تر، سبد های سیمی دیواری گزینه ای مناسب برای نگهداری و در دسترس بودن اشیای کوچک هستند.

ایده طراحی: کمد کشویی برای ابزار نظافت

هدف: بهره بردن از یک فضای باریک و عمیق در آشپزخانه
جزییات: فضایی که از دو طرف قابل دسترسی باشد، برای جا دادن یک سطل زباله ی کوچک مناسب است. ضمنا هرجا ممکن است از شلف قابل تنظیم استفاده کنید، چون این شلف ها به شما اجازه می دهند که ارتفاع را متناسب با وسایل تان تنظیم کنید. شما می توانید از گوشه گوشه ی این کمد برای نگهداری هر ابزاری استفاده کنید.

چنانچه می خواهید کمد، شلف و طبقه بندی به دکوراسیون داخلی منزل خود اضافه کنید، متخصصان این کار در اهالی فن آکا ایران در کنار شما خواهند بود.

 خانه داری

پیشنهادی برای نظم دهی فضاهای کوچک

وقتی فضای شما محدود است بهتر است از کمدی که در اختیار دارید بیشترین استفاده را بکنید. به عنوان مثال در نمونه ای که می بینید، جا کفشی نصب شده در پشت درب، نگهدارنده ی مواد کمک های اولیه و لوازم آرایشی بهداشتی در کیسه های برچسب زده است و جعبه ها در قفسه ی باز فضای کافی برای نگهداری ابزار دیگر فراهم آورده اند. یک قلاب دیواری کوچک ابزار نظافت را خارج از مسیر نگه می دارد و جاروبرقی بر روی زمین قرار گرفته است. پس استفاده هوشمندانه از نظم دهنده ها در خانه را فراموش نکنید.

 طبقه بندی و نظم دهی

ایده ی جایگزین: اگر کمد مخصوصی برای ابزار نظافت تان ندارید، یک نگهدارنده در پشت درب انباری یا آشپزخانه تان برای نگهداری جاروب ها، زمین شوی ها و وسایل گردگیری نصب کنید.

مطلب پیشنهادی: ۷ روش طراحی داخلی برای استفاده بهینه از فضای انبار

 کمد

ایده ی طراحی: دیوار ابزار در اتاق ابزار

هدف: اگر از این شانس برخوردارید که فضای بیشتری برای ابزار ها و مواد تان دارید، با یک سیستم نگهداری دیواری چندکاره که می تواند هرچیزی از زمین شوی گرفته تا چکش ها را در بر بگیرد، از آن به بهترین نحو استفاده کنید.
پیشنهاد: می توانید از سیستم های نگهدارنده ی آماده مانند نمونه ای که در تصویر می بینید استفاده کنید که می تواند در بردارنده ی شلف، سبد و امکانات دیگر باشد. یا می توانید آن را خودتان بسازید؛ مثلا تخته های سوراخ داری را که آکا ایران قبلا به شما پیشنهاد داده است تهیه کنید و آن را به قلاب و سبد مجهز کنید. به همین سادگی!

ایده های جالبی بود، نه؟ من که مشتاق شدم از این ایده ها در دکوراسیون منزل خودم استفاده کنم. شما هم اگر علاقه مند شدید و به دنبال حرفه ای ها در این زمینه هستید، حتما سری به بخش کمد دیواری، شلف و طبقه بندی از اهالی فن آکا ایران بزنید. ضمنا می توانید ایده ها و سوالات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران با کاربران و متخصصان دیگر به اشتراک بگذارید.

مطالب بیشتر:
طبقه بندی و نظم دهی در دکوراسیون داخلی منزل
۱۰ لوازم جانبی و تجهیزات برای نظم در کابینت آشپزخانه
۳ گام مهم برای داشتن یک انبار منظم!

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
مرکز آموزش های تخصصی معماری
<>
.

منبع : chidaneh.com