آکاایران: ۶ قانون ست کردن رنگ ها در دکوراسیون منزل!

ترکیب رنگی: امروز بعد از بررسی بخش مشاوره و دکوراسیون داخلی آکا ایران متوجه شدیم که انتخاب رنگ ها و چیدمان مناسب رنگ ها موضوعی است که دغدغه ی بسیاری از شما کاربران عزیز آکا ایران می باشد، پس کمر همت بستیم و برآن شدیم تا مطلب جامعی برای پاسخ گویی به سوالات متداول شما کاربران گرامی در این زمینه فراهم کنیم، با ما همراه باشید.

آکاایران: 6 قانون ست کردن رنگ ها در دکوراسیون منزل!

چرخه ی رنگ چیست و چگونه از آن در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنیم؟

طراحان معمولا از چرخه رنگ برای به تصویر کشیدن و نمایش دادن رنگ های یک طیف رنگی واضح و دیدنی استفاده می کنند. این مدل کاری مدل ساده اما خیلی مهم است، باید بدانیم  که نیاز نیست خیلی هم به تمامی اصول چرخه رنگ پایبند بود. با این حال، استفاده از چرخه رنگ به ما این امکان را می دهد که از برخی از راز و رمزهای مربوط به انتخاب تم رنگی برای طراحی داخلی خانه پرده برداریم. برای استفاده از چرخه ی رنگ باید بدانید که رنگ هایی که مقابل هم قرار می گیرند یعنی همان رنگ های متضاد در واقع رنگ های مکمل محسوب می شوند. پس یکی از ساده ترین راه کار ها استفاده از رنگ های مکمل چرخه ی رنگ می باشد، که در چرخه رو به روی هم قرار گرفته اند. به طور مثال ترکیب رنگ  بنفش و زرد.

مطلب بیشتر:معجزه چرخه رنگ در دکوراسیون منزل

 رنگ

آیا فقط رنگ های خاصی برای اتاق خواب مناسبند؟

اصولا در انتخاب رنگ برای فضاهای داخلی منزل دست شما باز است و می توانید تا حد زیادی، گرایش، سلیقه، و علایق خود را در این امر دخیل کنید، و از هر رنگی که بیشتر لذت می برید برای فضای اتاق خواب خود استفاده کنید، اما نکته ی مهم و قابل توجه در انتخاب این رنگ ها آرامش بخش بودن آن هاست، چرا که فضای اتاق خواب شما باید مامن امنی برای استراحت شما باشد نه یک محل پر هیجان و تنش برانگیز، بنابراین به کارگیری رنگ هایی با طیف ملایم تر برای این منظور گزینه ی مناسب تری نسبت به همتای تند تیزشان می باشند.

 دکوراسیو ن منزل
 ترکیب رنگ ها
دکوراسیون داخلی...

آیا برای همه فضاهای یک خانه باید یک ترکیب رنگی انتخاب کنیم یا فضاها می توانند ترکیب رنگی متفاوتی دارا باشند؟

 قانون خانه تان را خودتان وضع کنید! نیازی نیست تمام دکوراسیون منزل شما از یک طیف رنگی باشند، بلکه حتی بهتر است طیف های رنگی گوناگونی را در فضاهای متفاوت خانه ی خود به کار ببرید، با این کار می توانید فضاهای متنوع تری داشته باشید و به دکوراسیون خود انرژی ببخشید و از حالت یک نواختی خارج کنید، اما اگر دوست دارید ترکیب رنگ واحدی را برای همه ی فضاهای خود داشته باشید بهتر است این طیف را به صورت پر رنگ و کم رنگ در فضاهای خود به کار بگیرید، جایی به عنوان رنگ اصلی و در فضایی دیگر به مقداری اندک به عنوان چاشنی استفاده کنید، تا فضای خانه ی شما از حالت سکون خارج شود.

مطلب بیشتر:قرمزهای اشتها آور همان چیزی است که برای غذاخوری احتیاج دارید!

ترکیب رنگ
شرکت معماری دکوکو

چه ست رنگی برای لوازم برقی استیل یا سفید آشپزخانه ها پیشنهاد می کنید؟

سیلور یا سفید؟ دغدغه ی نو عروسان! باید بگویم که رنگ سفید به لحاظ ماهیت خنثی خود می توانند با هر نوع رنگی ترکیب شود و ترکیب جذابی را هم ایجاد کند، به خصوص ترکیب رنگ سفید با رنگ های تند و حتی براق یا ساده ترین ترکیب، ترکیب سفید با مشکی! اما نکته ی قابل توجه این است که در استفاده از رنگ های تند باید کمی محطاط بود خصوصا برای فضاهایی این چنینی که کاربردی هستند و عمدتا زمان زیادی را در آن وقت صرف می کنیم. و حالا ترکیب رنگ هایی برای استیل ها یا همان سیلور های خودمان، رنگ سیلور (نقره ای) هم از جمله رنگ های خنثی می باشد که با رنگ هایی از جمله قرمز ، قهوه ای، زرشکی وسبز... ترکیب خوبی را ایجاد می کند، بنابر این با خیال راحت به انتخاب خود بپردازید و حواستان باشد که پیش از انتخاب هر وسیله ای برای آشپزخانه تان ابتدا رنگ کابینت ها و محل آشپزخانه را در نظر بگیرید چرا که در آپارتمان های امروزی عمدتا آشپزخانه جزیی از فضای نشیمن شده و به راحتی از فضای عمومی نشیمن قابل مشاهده است بنابر این انتخاب رنگ برای فضای آشپزخانه هایی این چنینی باید با طیف رنگی نشیمن هم خوانی داشته باشد. تا ترکیب دلنشین تری را برای منزل شما به وجود بیاورد.

مطلب بیشتر:ایده های خلاقانه به سادگی سیاه و سفید!

شرکت معماری دکوکو

چگونه به خانه های کرم – قهوه ای خنثی خود تنوع ببخشیم؟

کرم- قهوه ای از آن دسته رنگ هایی که بی شک گزینه ی مناسبی برای خیلی از نشیمن های ما به شمار می رود. اما برای جلوگیری از یک نواختی این ترکیب چه باید کرد، به سادگی می توانیم طیف های کرم رنگ را با اضافه کردن رنگ هایی مثل، زرشکی،نارنجی،زرد، بژ طلایی و در مواردی مشکی از خستگی در آورید و در فضا تعادل ایجاد کنیم.
برای طیف رنگی قهوه ای استفاده از رنگ های صدری، آبی و سفید می تواند در فضا تعادل مطلوب را برای شما ایجاد کند.

مطلب بیشتر:از رنگ بژ تا قهوه ای سوخته در دکوراسیون داخلی

 فضاهای رنگی

چگونه چیدمان رنگ پرده، مبل، فرش خود را با هم هماهنگ کنیم؟

نشیمن! فضای عمومی که کنتراست رنگ آن برای همه مهم است، چرا که نشیمن جایی است که تمام اعضا حتی برای یک ساعت نیز در آن جا دور هم جمع می شوند، برای عناصر این فضا باید رنگ ها را طوری انتخاب کرد که جذب نور بیشتری داشته باشد، خصوصا برای نشیمن های کوچک استفاده از رنگ های تند و تیره پیشنهاد نمی شود چرا که فضای شما را کوچکتر جلوه می دهد، بنابر این اگر نشیمن کوچک دارید از ترکیب رنگ های روشن تر استفاده کنید، و اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری را دارید سعی کنید کاغذ دیواری با رنگ روشن و طرح های ساده تر باشد چرا که کاغذ دیواری های شلوغ دیوار های شما را نزدیک تر نشان می دهد، بنابراین به اصلاح خانه تان نفس نمی تواند بکشد! اگر از کاغذ دیواری طرح دار استفاده می کنید برای پارچه ی مبلی خود طرح ساده تری  را انتخاب کنید، و اگر برای یک دیوار به طور مثال دیوار پشت تلوزیون کاغذ دیواری شلوغ یا با رنگ تند انتخاب کردید پس برای پرده ی خود از رنگی ملایم و ساده استفاده کنید. اگر پرده ی انتخابی شما والان دار است پیشنهاد می کنم زمینه ی والان و تشک های مبل شما از یک طرح و یا طیف رنگ باشند و زمینه ی اصلی پرده ی شما ساده باشد. برای فرش ها باید به مبلمان خود توجه کنید اگر مبلمان شما زمینه ی شلوغی دارند پس باید سراغ فرش های تک رنگ و زمینه ی ساده تر برویم، و اگر زمینه ی فرش تان شلوغ پر نقش و رنگ است برای تعادل در فضا بهتر است مبلمان خود از رنگ های خنثی انتخاب کنید.

مطلب بیشتر:نکات کلیدی در خرید کاغذ دیواری شیک و دلپذیر

اگر برای انتخاب رنگ و تغییر دکوراسیون منزل یا ویلای خود نیاز به مشورت دارید، متخصصان و مخاطبان آکا ایران در بخش مشاوره دکوراسیون پاسخ گوی شما خواهند بود. بخش های مختلف اهالی فن آکا ایران نیز برای اجرای خواسته هایتان در کنار شما هستند. برای انتخاب و خرید رنگ نیز می توانید به بخش رنگ و نقاشی و تجهیزاتجانبی سری بزنید.

مطالب بیشتر:
۱۲ رنگ مبلمان که با هر دکوراسیونی ست می شوند!
انتخاب ترکیب رنگی مناسب برای دکوراسیون منزل
۱۰ قانون برای انتخاب رنگ دیوار در دکوراسیون منزل
دکوراسیون منزل خود را با رنگ طوسی دلپذیر کنید
۱۰ راه برای درخشش بیش تر پالت خنثی

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
مبلمانی متفاوت داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com