آکاایران: ۵ ایده برای سر و سامان دادن بالکن های یک وجبی

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت: آپارتمان نشین هستید؟حتی فکر حیاط های دل باز با آن باغچه و حوض فیروزه ای اش را مدت هاست از سرتان بیرون کرده اید؟ دائم خدا به آن به بالکن های یک وجبی خود نگاه می کنید و حسرت می خورید؟ دیگر نیاز به حسرت خوردن نیست آکا ایران امروز ایده های رنگارنگی را برای بالکن های یک وجبی شما فراهم کرده است، با ما همراه باشید.

پیش از هر چیز نکته ای را باید خاطر نشان کنم، تراس، بالکن، ایوان همگی این فضاها، به عنوان فضایی برای لذت بردن از منظره ی بیرونی و ایجاد زیبایی بصری در نمای بیرونی ساختمان می باشد. البته خودمانیم دیگر اهمیت انباری کجا و جلوه ی عناصر زیبایی شناختی در نمای ساختمان کجا! اما واقیعت این است که باید روی موضوع دوم تمرکز کنیم یعنی دلپذیر سازی! از بالکن خود انباری نسازید، باور کنید اصلا جذاب نیست که دسته جارو و پیاز سیب زمینی های شما در نمای آپارتمان فلان میلیونی شما دیده شود. پس راه کار اول حذف ضایعات است.

مطلب بیشتر:ده نکته خانه داری که هر کدبانویی نمی داند!

 بالکن

این سخن که لباس های شما پس از شسته شدن حتما باید با آفتاب رو به رو شوند کاملا درست است اما دلیل نمی شود که که عابران کوچه و خیابان هم با آن ها رو به رو شوند! برای این منظور می توانید کاری کنید که هم گرمای آفتاب را داشته باشید و هم منظره ی دل چسب نمای بیرونی را  به جای طناب کشیدن از این سر به آن سر تراس خود از رخت آویز های تاشو استفاده کنید، و در مواقعی که نیاز ندارید آن را جمع کنید.

مطلب بیشتر:چگونه یک آتش دان در فضای بیرونی خانه خود بسازیم؟

ایده های فضای کوچک

اگر فکر می کنید به نمای ساختمان شما لطمه ی چندانی  وارد نمی شود می توانید قسمتی از فضای تراس خود را محصور کنید، البته این محصور کردن به معنای پوشانده شدن با ایرانت های رنگ و وارنگ و ابزاری از این دست نیست! برای این کار می توانید از گیاهان رونده کمک بگیرید و علاوه بر رسیدن به مراد خود، به نمای ساختمان خود نیز طراوت و تازگی ببخشید.

مطلب بیشتر:با دیوار سبز طراوت را به دکوراسیون منزل خود بیاورید!

می توانیم در بالکن های خود از مبلمان ساده به طور مثال یک میز کوچک و نهایتا دو صندلی برای دکوراسیون بالکن خود استفاده کنیم و فضایی بی نظیر برای اوقات خوش عصر گاهی خود فراهم کنیم ، نکته ی مهم در باره ی این موضوع این است که در هر زمینه ای باید فرهنگ جامعه را در نظر بگیریم پس اگر توانستیم به درستی و زیبایی فضای تراس خود را محصور کنیم خصوصا اگر در طبقات اول ساکن هستیم، پس حتما به سراغ میز و صندلی برای بالکن دوست داشتنی خود برویم و لذت چای و کلوچه خوردن های عصرگاهی را از دست ندهیم .

مطالب بیشتر: فضاهای کوچک اما خیره کننده!

اگر تراس یا بالکن شما نمی تواند هیچ کدام از آپشن های بالا را داشته باشد هیچ نگران نباشید برای شما ایده ی جذاب و مقرون به صرفه ای دیگری داریم ، فلاور باکس! فلاور باکس ها همان فرنگ رفته ی گلدان های سفالی کنج حوض حیاط های قدیمی خودمان است! زیاد سخت نگیرید، فقط بروید چند تا رنگ و وارنگش را بخرید به یاد حیاط قدیمی خانه بگذاریدشان کنج دل تراس تان که لااقل از آن ها  نوستالژی  بسازید برای دلبندانتان که هرگز حس حوض فیروزه ای و حیاط جارو خورده ی بوی نم گرفته را نچشیده اند.

مطالب بیشتر:معماری شهرتان را به بالکن خانه خود بیاورید.
بالکن فسقلی خانه تان را دلپذیر کنید.
ایده های برای زیبایی بالکن های کوچک
طراحی دکوراسیون بالکن، پاسیو و بام سبز کوچک برای تنفس خانه!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
خاص و هماهنگ با سلیقه شما!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com