آکاایران: نورپردازی: آنچه باید درباره انتخاب لامپ های LED بدانید!

نورپردازی: اگرچه حضور نور طبیعی در فضا، چهره ی دکوراسیون داخلی منزل را طبیعی و دلنشین می کند، اما همیشه امکان حضور کامل آن در خانه نیست. در همین راستا نسل نوین نورپردازی ها در تلاش اند خود را هرچه بیشتر به نور طبیعی نزدیک کنند. یکی از پیشگامان این نسل، لامپ های LED هستند که با ظهور خود تحول عظیمی در صنعت نورپردازی به وجود آوردند و ما پیش از این در مطلبی تحت عنوان انواع چراغ های LED، نسل نوین روشنایی ها به آن ها پرداخته ایم. تعویض لامپ های حبابی رشته ای با لامپ های LED چند مزیت دارد که شامل ذخیره ی پول شما با کاهش هزینه ی برق، کیفیت بهتر نور، تأثیر کمتر بر محیط و عمر طولانی تر لامپ ها می شود.
در هنگام انتخاب لامپ های LED به دلیل گزینه های زیاد ممکن است دچار سردرگمی شوید. اشکال متنوع حباب ها، شدت نور لامپ ها، نوع و رنگ نور آن ها و مواردی دیگر همه به این سردرگمی شما دامن می زنند. اگر می خواهید لامپ های پر مصرف قدیمی تان را با لامپ های LED جایگزین کنید، آکا ایران اینجاست تا آنچه را که نیاز دارید درباره ی این لامپ ها بدانید در اختیارتان قرار دهد و شما را در انتخاب بهترین گزینه یاری کند. با ما همراه باشید...

 نورپردازی دکوراسیون
مرکز طراحی کوثر

تفاوت لامپ های LED با لامپ های رشته ای

  • نور خروجی در برابر اتلاف گرما: لامپ های LED نود و پنج درصد از انرژی را به نور تبدیل و فقط پنج درصد را به صورت گرما تلف می کنند. در حالی که لامپ های رشته ای دقیقا عکس این موضوع عمل می کنند. آن ها فقط ۱۰درصد انرژی را به نور تبدیل می کنند و ۹۰ درصد بقیه را به صورت گرما هدر می دهند.

اگر می خواهید درباره ی لامپ های مختلف بدانید، از مطلب انواع لامپ ها و روش های نورپردازی در دکوراسیون داخلی غافل نشوید.

 نورپردازی
 لامپ های led
شرکت معماری دکوکو

  • انعطاف پذیری در جهت نور: نور لامپ های LED جهت دار یا متمرکز است در حالی که لامپ های رشته ای نور را در همه ی جهت ها ساطع می کنند. نور جهت دار به دلیل امکان تمرکز بر روی فعالیت های خاص، به لامپ های LED برتری داده است.

چنانچه در حال تغییر دکوراسیون منزل تان هستید و برای نورپردازی آن نیاز به کمک متخصصان دارید، کارشناسان و طراحان نورپردازی در اهالی فن آکا ایران در کنار شما خواهند بود.

 لامپ
 دکوراسیون منزل
گروه طراحی آروان

درجه کیفیت لامپ های LED

مانند لوازم خانگی و لوازم برقی که دارای برچسب انرژی هستند، لامپ های LED استاندارد نیز این برچسب را دارند که یکی از ابزارهای تعیین کیفیت آن ها است. پس همیشه قبل از خرید به قدر کافی جستجو کنید و از کیفیت بالای لامپی که می خواهید تهیه کنید، مطمئن شوید.
با دنیای LED ها بیشتر آشنا شوید: طرحی جالب از LED های بی سیم برای برقراری ارتباط با افراد

 دکوراسیون داخلی
 دکوراسیون
ری را استودیو

رنگ نور در لامپ های LED و لامپ های رشته ای

لامپ های رشته ای نور زرد رنگ یا سفید از خود ساطع می کنند و اکثر ما با همین نورها بزرگ شدیم. این نورها در برابر نورهایی با رنگ سردتر، تیره و کدر به نظر می رسند. اما باید این را بدانید که طیف های سردتر نور در واقع طبیعی تر هستند، درست مانند نور روز که سرد و درخشان است.

 انواع نورپردازی
 انواع لامپ ها
سهراب رفعت

کاربرد لامپ های LED  در معماری و دکوراسیون

در حالی که انتخاب رنگ نور بستگی به سلایق شخصی افراد دارد، رنگ سفید سرد و سفید طبیعی گزینه های خوبی برای نور محیطی عمومی و فضاهایی که کار متمرکز تری در آن ها صورت می گیرد مانند آشپزخانه ها و میزهای کار، هستند. بنابراین شما می توانید نورهایی با این رنگ ها را در بیشتر نواحی منزل تان به کار ببرید – نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی و ... .

مطلب پیشنهادی: ۱۲ راه برای نورپردازی آشپزخانه با چراغ های LED

اصول نورپردازی
کلیاس کویر

لامپ های LED اغلب برای برجسته ساختن جزییات معماری به کار می روند و در هزاران رنگ موجود هستند. LED ها برای نورپردازی های سقف، چراغ های آویزان، لامپ های دیواری، لامپ های دفنی و نورپردازی تأکیدی زیر کابینت ها مناسب هستند.

 نورپردازی
مبلمان دی دریم

طول عمر لامپ های LED

عمر لامپ های LED بسیار زیاد است. این لامپ ها مانند لامپ های دیگر ناگهانی از کار نمی افتند. میزان نور تولیدی آن ها کاهش می یابد و دقت رنگ شان تغییر می کند. طول عمر LED ها بر اساس این پیش بینی صورت می گیرد که چه زمانی نور خروجی به ۳۰ درصد کاهش می یابد. فعلا عمر متوسط یک لامپ LED استاندارد و با کیفیت برای کاربری های معمولی ۲۰ سال است.

شما به راحتی با اندکی جستجو می توانید بهترین ایده ها برای نورپردازی دکوراسیون داخلی منزل را پیدا کنید و اگر سوالی در این زمینه دارید با کاربران آکا ایران در بخش مشاوره دکوراسیون در میان بگذارید. متخصصان نورپردازی در دکوراسیون داخلی نیز که از زیرمجموعه های اهالی فن آکا ایران هستند، خدمات و محصولات با کیفیت را در اختیار شما قرار می دهند.

درباره ی نورپردازی در دکوراسیون داخلی بیشتر بدانید:
درخشش لوستر های دلپذیر در دکوراسیون داخلی منزل
نورپردازی برای نمایش جلوه ای متفاوت از خانه شما
۱۰ فضای داخلی ساختمان با نور مخفی های خیره کننده

تبلیغات
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com