آکاایران: ۱۱ دیوار سبز جذاب در منزل و دفتر کار شما

دیوار: دیوار های سبز در معماری و دکوراسیون داخلی بسیار پر طرفدار شده اند و روش های ایجاد، نگهداری و ترکیب آنها با ساختمان بهبود و گسترش زیادی یافته است.  ما پیش از این نیز شما را دعوت کرده بودیم که با با دیوار سبز طراوت را به دکوراسیون منزل خود بیاورید! بخش های سبز عمودی دو گونه هستند: تاک هایی که از میله های فلزی بالا می روند؛ یا دیوار هایی که حاوی خاک و گیاه در پنل هایی روی نمای خارجی هستند. انتخاب هر کدام از اینها به ظاهر مطلوب شما، آب و هوای محلی، شرایط رشد و عوامل دیگر وابسته است. ملاحظات فنی دیوار های سبز به ویژه دیوار های زنده با خاک، بسیار زیاد است. آکا ایران در این مطلب به اثرات به کار بردن این دیوار ها در فضاهای بیرونی و داخلی پرداخته است.

آکاایران: 11 دیوار سبز جذاب در منزل و دفتر کار شما

تصویر اول نمونه ای را نشان می دهد که گیاهان از میله ی فلزی بالا رفته اند. سطح پشتی یک توری سیمی است که دیوار های یک ساختمان بیرونی کوچک را تعریف می کند. پوشش جذاب دیوار ها با گیاهان پایین آن بر روی زمین تکمیل شده است. ایجاد یک داربست در حیاط و کاشتن گیاهان پیچکی حول آن، ضمن خلق یک منظره ی فوق العاده، فضایی برای نشستن و چای خوردن دور همی برای شما فراهم می آورد.

 دیوار سبز در دکوراسیون منزل

 دیوار سبز در دکوراسیون داخلی

این دیوار سبز به صورت واضح با ترکیب U شکل پنل ها در مقابل جبهه فلزی راه راه، عمق مورد نیاز برای خاک را نشان می دهد. عموما پنل هایی که برای دیوارهای زنده استفاده می شوند، دارای محفظه هایی کوچکتر با دهانه ی زاویه دار هستند که به گیاهان حالت عمودی می دهد.
آیا می خواهید در حیاط، حیاط خلوت یا درون منزل خود دیوار سبز داشته باشید و به دنبال متخصصان این کار هستید؟ پیشنهاد می کنم سری به طراحان محوطه و فضای سبز در اهالی فن آکا ایران بزنید.

 دیوار سبز در حیاط

این نوع دیوار سبز به جای محفظه های سخت در برگیرنده ی خاک و گیاه، از کیسه های پشمی استفاده کرده است. همینطور که گیاهان رشد می کنند، کیسه های همجوار را نیز می پوشانند و دیوار را یک پارچه تر تلاش می کنند.

 دیوار سبز

سیستم نصب این دیوار نیز مانند نمونه ی قبل است با این تفاوت که این دیوار سبز در فضاهای داخلی به کار رفته است و پوششی را نشان می دهد که با رشد خوب گیاهان در شرایط مناسب (نور کافی) اتفاق افتاده است.

 دیوار

نمایی نزدیک از نمونه ی قبل، تنوع گیاهان را در آن نشان می دهد. رنگ ها، شکل برگ ها و اندازه ی آنها، به دیوار شخصیت می بخشد.
اگر به دنبال گیاه مناسب برای دیوار سبز خود می گردید، از بخش گیاهان خانگی اهالی فن آکا ایران دیدن فرمایید.

 بام و دیوار سبز

در اینجا شبکه ای از مربع های سبز که در دو سمت یک درب دوقلو قرار گرفته اند، ورودی را قاب کرده اند. این دیوارها مانند پشت دری های بزرگی هستند که باز شده اند.

بام سبز

در اینجا یک داربست چوبی با گل های رنگارنگی می بینیم که در پایین کاشته شده اند و از داربست بالا رفته اند. بعضی از گیاهان به تیرچه های سقف راه یافته اند. در نهایت گیاهان دیوار های بین درب و پنجره ها را خواهند پوشاند.

سیستم شبکه ای دیگری که در اینجا دیده می شود، یک حفاظ است و نه یک دیوار خارجی. حریم و امنیت دوش بیرونی توسط تاکی که حفاظ را پوشانده، حفظ شده است.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ دیوار و نرده متفاوت برای حفاظ حیاط و باغچه

این نمونه پوشش گیاهی عمودی را نشان می دهد که با گیاهان بالای سر آمیخته شده است. ترکیب دیوار سنگی، گیاه کاری عمودی و گیاه ویستریا در میله فلزی بالای سر یک فضای بیرونی بسیار صمیمی ایجاد می کند. بام های زنده، تاجی بر سر طراحی سبز شما هستند.

 طراحی محوطه

تصویر آخر نشان می دهد که دیوار های سبز در انواع شکل ها و اندازه ها موجود است. این پنل مستطیلی از گونه های کاکتوس، شیوه ی نصب دیگری را نشان می دهد که مانند یک هنر انتزاعی به نظر می رسد، به ویژه وقتی از دور دیده می شود.

شما بهتر از ما می دانید که آوردن گیاهان به فضای خانه و محل زندگی تا چه حد می تواند حال و هوای اهل خانه را تغییر دهد و دکوراسیون منزل را رنگ و زندگی بخشد. دیوار سبز ایده ی فوق العاده ای است که با هزینه ای کم، ظاهری متفاوت را به فضای زندگی شما می بخشد. اهالی فن آکا ایران در بخش های مختلف طراحی محوطه و فضای سبز برای اجرای چنین ایده های سبزی در محل زندگی تان در کنار شما هستند.

از طراحی محوطه و ایده های خاص فضای سبز بیشتر بدانید:
۸ ایده طراحی جذاب برای فضاهای کم عرض در حیاط
زیباترین آبنماها برای باغ و دکوراسیون منزل شما
گل های رنگارنگ جلوه ای تماشایی در طراحی نمای ساختمان
خانه ای سبز و با طراوت با گلخانه های خانگی کوچک
۷ پیشنهاد برای زیبایی طراحی محوطه بیرونی منزل

تبلیغات
دانستن حق شماست
مبلمانی متفاوت داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com