آکاایران: مبلمان چند منظوره، بهترین راه حل در این ۴ آپارتمان کوچک!

ما اغلب نیاز داریم امکانات بسیاری را در خانه های مان داشته باشیم اما فضای مورد نیاز برای آن ها مهیا نیست و درو اقع با کمبود جا مواجهیم.  اما گاهی نیز می خواهیم مجددا خانه ای را که مدت هاست در آن زندگی می کنیم بازسازی نموده و تغییرات جدیدی را در آن به وجود بیاوریم. برای همه این مسائل یک راه حل وجود دارد : مبلمان چندمنظوره. این مبلمان، علاوه بر چندعملکردی بودن، می توانند جزیی از دکوراسیون خانه ما شده و در کنار آن زیبایی و جذابیت نیز دارا باشند. من ۴ آپارتمان را برای شما انتخاب کرده اند که در آن ها برای بهینه سازی فضا از این مبلمان به صورتی کاملا حرفه ای اما ساده بهره گرفته شده است. امیدوارم که ایده های خوبی برای شما دارا باشند.

مبلمان چند منظوره، بهترین راه حل در این 4 آپارتمان کوچک! مبلمان

۱. مبلمان چندمنظوره : پارتیشن 

  • مشکل : خانواده ساکن در این آپارتمان در پاریس، می خواستند از یک سالن نشیمن بزرگ لذت برده در حالی که بتوانند یک اتاق خصوصی به همراه کمدها و فضای ذخیره سازی بیش تر نیز دارا باشند.
  • راه حل : طراحان داخلی این مشکل را با استفاده از یک پارتشن دیواری چند منظوره مدیریت کردند. همان طور که در تصاویر می بینید، این پارتیشن به عنوان دربی برای اتاق عمل کرده و در عین حال فضاهای ذخیره سازی و کتابخانه را نیز در خود جای داده است. درب های اتاق در این پارتیشن به صورت کشویی در نظر گرفته شده که آن را به یک طرح کاملا مدرن تبدیل کرده است. رنگ خاکستری پارتیشن با پارکت های کف پوش و همین طور دکوراسیون اتاق خواب هم خوانی زیادی پیدا کرده است.

مطلب پیشنهادی : انواع دیوارهای جداکننده در طراحی دکوراسیون داخلی !

 مبلمان کم جا

 مبلمان چند منظوره

 مبل تاشو

۲. مبلمان چندمنظوره : میز تلویزیون و میز کار

  • مشکل : در این آپارتمان، خانواده می خواستند فرصتی برای تغییر فضاها و ایجاد کمدهای ذخیره سازی بیش تر دارا باشند. خواسته آن ها بیش تر در اتاق نشیمن و داشتن فضایی برای تلویزیون، اسباب بازی بچه ها، کتاب ها و ..... بوده است. 
  • راه حل : معمار این پروژه برای اینکه بتواند تمامی فضاهای مورد نیاز این خانواده را در کنار پذیرایی کوچکشان فراهم آورد، تصمیم به طراحی یک فضای ذخیره بزرگ گرفت. همان طور که در تصاویر می بینید، این فضای کمد مانند تمامی قسمت های مورد نیاز را در خود جای داده و با قابلیت تغییر بخش های مختلف توسط درب های آن ها، امکان استفاده های متعدد مانند دیدن تلویزیون، استفاده از کتابخانه، داشتن میز کار و .... فراهم شده است. از طرف دیگر، ساکنین آپارتمان تمایل داشتند که این طرح جزیی از مبلمان و دکوراسیون کلی خانه دیده شده و متمایز از آن ها نباشد. بنابراین طراح رنگ سفید را برای آن انتخاب کرده و با ایجاد قسمت های باز وبسته زیبایی بصری به آن بخشیده است.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ وسیله کم جا برای دکوراسیون جمع و جور

 دکوراسیون آپارتمان کوچک

 اتاق چندمنظوره

۳. مبلمان چند منظوره : جدا کننده نشیمن و پذیرایی

  • مشکل : در این خانه در پاریس، صاحبان قصد داشتند اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن خود را تغییر دکوراسیون داده و بهینه سازی کنند. اما مشکلی که در این بین وجود داشت، پله ها و اختلاف ارتفاع مابین این دو فضا بود که نمی خواستند با نرده های تزیینی و یا محافظ پله از یکدیکر متمایز شوند. 
  • راه حل : معماران این پروژه برای حل کردن این مشکل،عملکرد و زیبایی را در کار هم قرار دادند. آن ها جداکننده این فضا و مبلمان نشیمن را با یکدیگر ترکیب کردند. در نتیجه همان طور که در تصاویر می بینید، یک ترکیب سیاه و سفید بزرگ مابین نشیمن و غذاخوری استفاده شده که کاربری های زیادی را در خود جای داده است. میز تلویزیون، شلف های دکوری، فضای نشستن و ... همگی ه طور یک جا برای این خانو

مطلب پیشنهادی : راه حل های شگفت آور برای راحتی در خانه های کوچک

آپارتمان کوچک

۶. اتاق چند منظوره

  • مشکل : این اتاق متعلق به یک نوجوان بوده که به دلیل کوچک بوند، امکان استفاده از امکانات و انجام کارهای مورد علاقه خود را نداشته است. او به بازی های ویدیویی، دورهمی های دوستانه، فضای کار و ... علاقه مند بوده است. 
  • راه حل : طراحان داخلی این پروژه، برای حل مشکل این فضا از مبلمان چند منظوره استفاده کرده اند. اکثر این مبلمان ها در دیوارها جا سازی شده و همچنین این اجازه را به او می دهند تا تمام وسایل خود را در کمدها نگهداری نماید. تصاویر بالا این مبلمان و امکان جمع شدن آن ها را تلاش می کنند. طراحان برای جلوگیری از تاریک و دلگیر شدن فضا، لمینت های رنگ روشن را انتخاب کردند. دکورهای خاکستری با کمدهای ساده و سفید رنگ تکمیل کننده این ترکیب می باشند.

مطالب پیشنهادی : 

تبلیغات
طراحی نظارت و اجرای دکوراسیون داخلی
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com