آکاایران: دکوراسیون خانه ۶۰ متری، منزل کوچک مهرنوش به گرمی عشق!

دیدن خانه ای که صاحبان خانه با عشق و علاقه در مورد انتخاب سبک دکوراسیون و ترکیب رنگی صحبت می کنند، حتی اگر تنها آن را در ذهن مجسم کنید، جالب است. حس و حال دکوراسیون های فکر شده متفاوت تر از انواعی از چیدمان است که تنها به عنوان تکلیف به خرید وسایل فکر می کند. در این مطلب از تور خانه گردی آکا ایران، یکی دیگراز دکوراسیون خانه های ایرانی را معرفی می کنیم. دکوراسیون خانه ۶۰ متری مهرنوش در تهران را بخوانید:

 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

خانه مهرنوش در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
 • شغل خانم خانه: دانشجوی کارشناسی ارشد معماری/ شفل همسر: کارمند، کارشناس معماری
 • موقعیت شهر: تهران/ محله: نارمک
 • متراژ فضا: ۵۹ متر مربع
 • سال ساخت: ۱۳۹۳
 • طبقه اول
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: یک خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: ۲ عدد
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی از سبک معاصر (امروزی) و سبک انتقالی
 • رنگ های غالب: رنگ های گرم سبز و قرمز
 • ویژگی برجسته طراحی: ایجاد محیطی راحت و گرم و صمیمی برای پذیرایی از مهمان ها و داشتن همه مهم هایمان با توجه به متراژ کم
 • طراح: من و همسرم هر دو در انتخاب وسایل بزرگ خانه مانند مبل و سرویس خواب هم نظر بودیم اما وسایلی مثل پرده، روتختی، ظروف و وسایل ریز انتخاب خانم خانه بود. وسایل تزیینی اکثرا یادگاری هایی است که برایمان مهم هستند.
 • مدت زمان که طراحی خانه: ۹ ماه
 • بازسازی شده
 • هزینه تقریبی دکوراسیون منزل: حدود ۶۰ میلیون تومان

 دکوراسیون داخلی منزل کوچک
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

داستان بازسازی خانه مهرنوش

منزل ما در ابتدای تحویل فقط یک سقف و کف با کفپوش نامناسب و دیوارهای گچی (فاقد رنگ) بود. بازسازی شامل جمع آوری کانال کولر آبی از تراس و در سقف بالای میز ناهارخوری و داخل کمد دیواری؛ طراحی کابینت آشپزخانه و نصب کمد دیواری و محل قرارگیری ماشین لباسشویی در داخل کمد تراس به جای کولر آب و نوسازی شامل طبقه بندی و نصب کشو در کمد اتاق خواب، کمد دیواری و جاکفشی ورودی، انتخاب کفپوش، رنگ دیوار، نصب آجرهای روی دیوار توسط شوهرم می شود.

مطلب پیشنهادی: ۱۲ سوال که قبل از بازسازی دکوراسیون باید از خود بپرسید!

 تورهای خانه گردی چیدانه
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

در ابتدا که خانه را تحویل گرفتیم، قصد اجاره آن را داشتیم به همین خاطر خودمان کابینت ها را طراحی کردیم و به نصاب سفارش دادیم. اما بعدا تصمیمان به انتخاب این خانه برای سکونت تغییر کرد. شاید اگر از ابتدا قصد سکونت در این خانه را داشتیم در انتخاب متریال کابینت و کاشی کمی بیشتر حساسیت به خرج می دادیم اما این متریال هم حسن خودش را دارد و به ما در هماهنگی با کفپوش کمک کرد. به کابینت کار سفارش کمد و جاکفشی کنار ورودی را دادیم. کولر آبی را از تراس جمع کردیم. کانال کولر آبی باعث کوتاه شدن سقف بالای میز ناهارخوری شده بود و فضای خفه ای ایجاد کرده بود، همچنین کانال کولر به داخل قسمت بالایی کمد دیواری اتاق خواب رفته و فضای مفید را از بین برده بود. با توجه به مشکل خانه های کوچک که کمبود کمد است، با جمع کردن کولر آبی، فضای مفید در تراس برای ساخت کمد بزرک که ماشین لباسشویی را هم در آنجا قرار دادیم، همچنین باز شدن فضای زیادی در کمد دیواری و از بین رفتن فضای دلگیر تورفتگی نشیمن، فراهم و حل شد.

مطلب پیشنهادی: بازسازی خانه های فرسوده، یک آپارتمان چطور دو برابر می شود؟!

 تور خانه گردی چیدانه
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

ما تک تک ریز فضاهای نشیمن را دوست داریم، دیوارهایمان که تمامشان با خاطراتمان اعم از عکس ها و یادگاری ها پر شده است را دوست می داریم و همچنین نشستن روی مبل کنار گیاهان بامبو حس خوبی القا می کند. تورفتگی دکوراسیون ناهارخوری مکان دنجی را ایجاد کرده و نور از پنجره تمام آن قسمت را روشن می کند (روشن ترین قسمت نشیمن) و خانم خانه مدت زیادی را در این مکان پشت میز ناهارخوری برای انجام کارهایش و مطالعه می گذراند و همچنین برای نواختن پیانو فضای بسیار خوبی است.

بیشترین هزینه ها مربوط به مبلمان و سرویس خواب بود. با توجه به توانایی چیدمان یک دست مبلمان انتخاب سختی داشتیم که در نهایت توانستیم سبکی را پیدا کنیم که در عین راحت بودن برای استفاده روزانه خودمان، برای مهمانی ها هم مناسب باشد. مبلمانی که هم بسیار راحت هم شیک باشد و هم محکم؛ که تزیینات چوبی مدرن مبلمان این آیتم را در آن ایجاد کرده است.

 آپارتمان 60 متری در تهران
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

دکوراسیون سبز و قرمز در فضای داخلی خانه

 • مبلمان : فروشگاه هنروران در دلاوران/ ۷ میلیون تومان
 • میز تلویزیون: ۶۰۰ هزار تومان
 • میز جلو مبلی: فروشگاه هنروران در دلاوران
 • میز ناهارخوری: فروشگاه هنروران در دلاوران
 • صندلی های ناهارخوری: فروشگاه نیک آذین در دلاوران/ ۴ میلیون تومان
 • لوستر : خیابان لاله زار/ ۲ میلیون تومان
 • آباژور: از خیابان لاله زار/ ۳۰۰ هزار تومان
 • لوازم دکوری: از فروشگاه های صنایع دستی+ یادگاری ها+ کارهای دستی خودمان
 • فرش: شهر فرش میدان حر/۸۰۰ هزار تومان

 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

 • گیاهان و گلدان ها: با توجه به شمالی بودن نور خانه ما، گیاهانی مانند بامبو و کاکتوس دوام بهتری دارند و به جز آنها گیاهانی که مادرم و آشنایان مان به ما داده اند. گلدان بامبو و کاکتوس ها از گل فروشی رضایی تهیه شده. گلدان های کاموایی ساخت خودم و دو گلدان قهوه ای یادگاری مادرم است.

ما به بافت و رنگ در انتخاب وسایلمان بسیار توجه داشتیم. به عناصر چوبی و ظریف و همچنین صنایع دستی علاقه زیاد داریم. برای رنگ وسایل به رنگ سبز و قرمز و ترکیب آنها با رنگ های دیگر توجه داشتیم. برای انتخاب مبل ها بسیار وقت گذاشتیم تا باب میل مان باشند چون فضای پذیرایی در خانه های کوچک کم است، میز جلو مبلی نسبتا بزرگ ایده آل مان بود و میز ناهارخوری ۶ نفره تبدیل شد به ۸ نفره و ما به فکر منزل بزرگتر در آینده در این زمینه بودیم و از انتخابمان راضی هستیم.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون ایرانی خانه سعادت آباد با قرمز و سبز دلنشین

در آن زمان به دنبال میز تلویزیون چوبی بودیم و می دانستیم میزهای شیشه ای و یا براق به هیچ وجه با سبک منزل ما هماهنگ نیست و خوشبختانه آن زمان توانستیم این نمونه را در بازار پیدا کنیم. صندلی های میزناهارخوری منتخب ما بسیار بزرگ و جاگیر بود و مجبور شدیم برای میز ناهارخوری از فروشگاهی دیگر صندلی سفارش بدهیم.

دکوراسیون خانه 60 متری، منزل کوچک مهرنوش به گرمی عشق! فضاهای مسکونی
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

شلف های چوبی روی دیوار را با همسرم تهیه کردیم و به اندازه دلخواه برش زدیم و نصب کردیم. در امتداد و کنار شلف ها، چراغ دیواری چوبی را همسرم به تنهایی و با ایده خودش ساخت. قاب عکس های چوبی روی دیوار را خودمان با هم ساختیم و کم کم وسایل ریز را تهیه کردیم. کلاهک آباژور که ساده بود و با تکه پارچه های اضافی پرده و جدا کردن گل های پرده با هویه و چسباندن آنها، کلاهک را به سادگی با پرده هماهنگ کردیم. همچنین دیگر کارهای هنری مثل دوخت تشک برای چهارپایه آشپزخانه و دستگیره یخچال و تزیین گلدان ها با نخ کاموا و ...

مطلب پیشنهادی: شلف دیواری، لبخندت را روی طاقچه بگذار!

 چیدمان خانه های نقلی
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

ما علاقه زیادی به دیوار آجری داشتیم و قصد داشتیم فضا گرم و خودمانی شود. زیرا لمس بافت آجر بسیار لذت بخش و آرامش دهنده است. با همسرم تصمیم گرفتیم دو دیوار را آجر بزنیم و نصب آجرها را همسرم خودش انجام داد. برای کفپوش لمینیت نوعی را انتخاب کردیم که طرح چوب های جنگلی داشته باشد. برای بزرگ تر جلوه دادن خانه، یک آینه قدی بزرگ کنار ورودی مان نصب کردیم که بسیار ایده درستی بود و خیلی ها را به اشتباه بصری می اندازد.

مطلب پیشنهادی: دستمزد بنای ساختمان، هزینه نصب سنگ و آجر با استادکار ماهر

ما اغلب سعی می کنیم خانه مان را با دست خودمان مطابق با سلیقه خودمان بیاراییم. مانند ساخت چهارپایه چوبی و جاکنترلی توسط شوهرم و نمونه هایی که ذکر شد را خودمان می سازیم. ما به رنگ، هنر و کارهای هنری و صنایع دستی بسیار علاقه داریم و در منزلمان به وضوح قابل مشاهده است.

 دکوراسیون منزل کوچک
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

دکوراسیون اتاق خواب کوچک ایرانی

 • سرویس خواب: از محله دلاوران/ ۳ میلیون تومان
 • فرش: ندارد
 • روتختی: از محله مولوی/ ۱ میلیون تومان

با توجه به متراژ دکوراسیون اتاق خواب کوچک، می خواستیم از کمجا چوب سفارش بدهیم اما با توجه به روحیه و علاقه مان به چوب منصرف شده و تصمیم گرفتیم سرویس خواب سفید چوبی با کشوهای زیاد بخریم چون رنگ سفید مانع از دلگیر جلوه دادن اتاق کوچک می شود. درب کمد دیواری را با این توجه کشویی کردیم و داخل کمد دیواری مان را کشو و طبقه بندی کردیم. برای انتخاب مدل پرده، ساده ترین آن یعنی مدل پانچ را انتخاب کردیم و از انتخاب پرده های پنلی به منظور گرفتن نور ورودی به داخل و عدم پسندمان، خودداری کردیم. رنگ پرده را برای پنجره عقب رنگ تیره تر و برای پنجره جلویی رنگ روشن انتخاب کردیم.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ ایده هوشمندانه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 دکوراسیون خانه های نقلی
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

لوازم و وسایل در دکوراسیون آشپزخانه نارمک

 • یخچال: برند جنرال الکتریک
 • ماشین لباسشویی: برند بوش، ۳ میلیون تومان
 • ماشین ظرفشویی: برند بوش، ۳ میلیون تومان
 • صندلی اپن: ساخت خودمان
 • لوستر: لاله زار، بالای اپن: چراغ مطالعه ای که داشتیم و استفاده نمی کردیم
 • لوازم دکوری: نمایشگاه صنایع دستی

 تورهای خانه گردی
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

چند توصیه مهرنوش برای طراحی داخلی خانه

در دکوراسیون از رنگ های شاد و مکمل استفاده کنند و با توجه به راحتی استفاده و علاقه خودشان وسایل منزلشان را انتخاب کنند نه سلیقه عامیانه. مثلا رنگ های کرم و قهوه ای عامه پسندند و مبلمان کلاسیک در فرهنگ ما به عنوان مبلمان شیک مطرح شده که باعث شده سلیقه های فردی را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون شاد منزل، خانه را از بی حالی نجات دهید!

 تور خانه گردی
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

ما این نگرش را در دکوراسیون خانه و انتخاب وسایلمان استفاده نکردیم و سلیقه خودمان و راحتی خودمان را مد نظر قرار دادیم و نتیجه مثبت گرفتیم. رنگ های شاد و مکمل و هارمونیک هم باعث گرم و صمیمی جلوه دادن منزلمان از دید مهمان هایمان شده است. از بهره گیری از صنایع دستی و مخصوصا دست سازه های خودشان در زیباتر کردن دکوراسیونشان منزلشان غافل نشوند و سعی کنند خودشان تا جایی که می توانند در ساخت وسایل تزیینی دخیل باشند تا علاقه و حس بهتری از وسایلشان دارا باشند. نه صرفا وسایل تزیینی بازاری....

مطلب پیشنهادی: انواع صنایع دستی، اصالت را به این ۱۱ خانه ایرانی آورده اند!

آپارتمان 60 متری
 دکوراسیون منزل کوچک
مهرنوش ذبیح پور

از پرده های ساده برای به حداکثر رساندن ورود نور به خانه بهره ببرند. نکته مهم این است که برای چیدمان خانه های کوچک از رنگ های تند استفاده نکنند و در نظر داشته باشندکه جنس و رنگ کف آشپزخانه حداکثر هماهنگی با کابینت های زمینی دارا باشند تا محیط آشپزخانه شان بزرگتر به چشم آید. از رنگ کفپوش پارکت تیره نترسندکه بسیار در بهتر کردن حس گرمای منزل کمک می کند. در منزل های کوچک حتما از تکنیک آینه برای بزرگتر جلوه دادن فضا بهره ببرند. نکته مهم دیگر توجه به نورهای دیواری است که می توانند قسمت هایی از خانه را هویت دهند و تعریف کنند و توجه را از کوچک بودن فضا کم کند.

مطلب پیشنهادی: مدل پرده حریر، این زیبای دلنواز و یک عالمه نور!

پیشنهادات آکا ایران

مبل راحتی آلپی گالری

قیمت نامشخص

مبل

دکوراسیون خانه 60 متری، منزل کوچک مهرنوش به گرمی عشق! فضاهای مسکونی

شلف چوبی

۶۰,۰۰۰تومان
 چیدمان منزل کوچک

شلف دیواری

۴۰,۰۰۰تومان
 چیدمان خانه های نقلی

شلف گلدان

قیمت نامشخص

شلف دیواری

 طراحی دکوراسیون منزل کوچک

آجر نمای دکوراتیو

قیمت نامشخص
 دکوراسیون منزل کوچک

آجر آنتیک پازل آتریسا

قیمت نامشخص
 دکوراسیون داخلی منزل کوچک

آجر نمای داخلی

قیمت نامشخص

دیوار آجری

 دکوراسیون خانه های نقلی

چهارپایه

قیمت نامشخص
 تورهای خانه گردی چیدانه

چهارپایه اپن

۱۳۰,۰۰۰تومان
 تورهای خانه گردی

چهارپایه

قیمت نامشخص

چهارپایه چوبی

 تور خانه گردی چیدانه

پرده پانچ حریر دکوریما کد ۹۰۰

۱۲۰,۰۰۰تومان
 تور خانه گردی

پرده پانچ مخمل سبز

قیمت نامشخص
 آپارتمان 60 متری در تهران

پرده پذیرایی طرح گل

قیمت نامشخص

پرده حریر

آپارتمان 60 متری

بامبو

۳۵,۰۰۰تومان

لوتوس بامبو_بامبوی خاکی

۵۵,۰۰۰تومان

گلدان بامبو حصیر بافت با الیاف طبیعی

۳۰۰,۰۰۰تومان

گیاه بامبو

عکسها توسط صاحب خانه تهیه شده است. اگر می خواهید عکسهای بیشتری از دکوراسیون خانه نارمک ببینید، به پروفایل مهرنوش ذبیح پور سری بزنید. برای تهیه هر یک از کالاهای معرفی شده روی آن کلیک کنید و از طریق کادر سبز رنگ با فروشنده و تولید کننده آن ارتباط برقرار کنید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com